11 Aralık 2020'de eklendi

Youtube Videolarına Nasıl Alt Yazı Eklenir?

Youtube Videolarına Nasıl Alt Yazı Eklenir?

Youtube videoya alt yazı ekleme işlemini bilmek bize gelişim açısından çok fazla avantaj sağlayabilir. Özellikle Youtube’un son zamanlarda ki popülaritesini ve bilinirliğini düşünürsek bu hobiyi paraya bile çevirme potansiyeliniz yüksek diyebiliriz. Farklı dillerde yayımlanan videoları istediğimiz zaman alt yazı ekleme şansımız bulunuyor. Youtube’un içinde alt yazı ekleme sistemi ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.  Gelin şimdi bu adımlar nelermiş birlikte bakalım.

Youtube Video Alt Yazı Ekleme

Demin de söylediğimiz gibi Youtube videolara alt yazı ekleme işlemi çok basit algoritmalara dayanır.  Alt yazı eklediğimizde hem başka insanlara yardımımız dokunur hem de kendimize. Başkaları bizim sayemizde alt yazılı videolar izlerken sizin de hem İngilizceni gelişir hem de bu işte iyi olursunuz. Şimdi adımlara birlikte bakalım.

 • Adım 1: Öncelikle alt yazı olmayan bir videoyu açıyorsunuz.
 • Adım 2: Ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan pencerede Alt yazı ekle seçeneğine basıyorsunuz.
 • Adım 3: Açılan pencere size videonun timelime kısmını gösterecektir.
 • Adım 4: Açılan pencere de sürelere göre konuşma pencereleri göreceksiniz. Konuşma eşleşmeleri ve yazacağınız alt yazı kısımları burada bulunmakta.
 • Adım 5: konuşmaları iyice analiz ederek alt yazıları ekliyorsunuz.
 • Adım 6: Daha sonra “Ekle” kısmını tıklayarak alt yazıları rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Youtube Videolarına Alt Yazı Ekleme Avantajları

Öncelikle Youtube alt yazı ekle işlemleri için çok eğlenceli ve öğretici diyebiliriz. Hem gelişim sağlıyorsunuz istediğiniz dili ayrıntılı öğrenme fırsatı yakalıyorsunuz hem de alt yazı ekleyerek para kazanma imkânına sahip oluyorsunuz. Belki de size bu konuda ulaşıp videolara alt yazı eklemenizi isteyecekler ve siz de bu işten para kazanacaksınız. Ya da kim bilir belki kendi kanalınızı büyütüp para kazanabilirsiniz. Belli mi olur?

Voicedocs İle Altyazı Ekleme

Videodocs röportaj, toplantı ve videoları otomatik bir şekilde yazıya dökmenizde yardımcı olur size. Otomatik olarak alt yazı eklemenizi sağlayan bu program kendi içerisinde bayağı kullanışlı diyebiliriz. Kullanmak isterseniz;

 • Önce siteye üye olmanız gerekmekte.
 • Dosyalarınızı karşıdan yüklemelisiniz.
 • Sesli dosyaları burada yazıya çevirmelisiniz.
 • Dökümü gözden geçirin ve düzenleyin.
 • Son olarak dökümü indirip doc, txt, SRT formatlarında kullanmaya başlayın. Videolara alt yazı eklemeyi böylece çok kolay yapabilirsiniz.
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Kasım 2020, 14:21

IQ Testi Nedir Ve Nerede Yapılır?

IQ testi, zekâ ölçümü denilince akla gelen ilk testlerden biri. Fakat aslında doğru bildiğimiz yanlışlar barından bir durum bu. Zekâ, balı başına karmaşık ve ölçülemeyecek kadar çok boyutlu bir yapı. Bu nedenle zekâyı tek bir testle ölçmek mümkün değildir. IQ testleri, zekânın; sözel, mantıksal ve matematiksel yönünü ölçmek için kullanılır....

Devamını Görüntüle