Reklam21 Kasım 2020'de eklendi

Yılbaşı Masası Nasıl Süslenir? 6 Şık Tasarım Fikri

Yılbaşı Masası Nasıl Süslenir? 6 Şık Tasarım Fikri

Yılbaşı masası süslemesi, davetlerde ve toplantılarda daha elit ve şık görünüm için tercih ediliyor. Yılbaşı hazırlıklarında harika yemekler, harika içecekler, harika mezeler var ancak bunlar yeter mi? Elbette yetmez. İnsanların estetik kaygısı olduğu bir gerçektir. Bu yüzden harika yemeklerinizi taçlandıracak yılbaşı masa süslemeleri ile karşınızdayız. Dilerseniz, detaylara geçelim;

6 Adımda Efsane Yılbaşı Masası Süslemesi

  • Adım 1: Masa örtüsü seçimi
  • Adım 2: Yılbaşı sofrasının düzeni
  • Adım 3: Estetik bir yılbaşı çiçeği
  • Adım 4: Yılbaşını andıran süsler
  • Adım 5: Yılbaşı peçeteleri
  • Adım 6: Servis Tabakları

Adım 1: Masa Örtüsü Seçimi

Yılbaşı masa üstü süsleme ile bu tatlı neşeye başlıyoruz. İlk olarak yapmak istediğiniz konsepte uygun bir örtü bulmak. Burada önemli olan şey; yemek takımı renkleri ile uyum yakalamak. Tabi, odanızın genel rengini de hesaba katmanızda fayda var.

Adım 2: Yılbaşı Sofrasının Düzeni

Yılbaşı masa konsepti her şeyden önce gelir! Bu yüzden de sofranın konseptini çok iyi ayarlamanız gerekir. Bardaklar, kaşıklar ve çatallar… Tüm araç gereçlerin yerleri düzgün olmalı. Su bardakları, kadeh su bardakları tarzında olmalı. Böylelikle daha elit bir masa görünümü kazanabilirsiniz.

Adım 3: Estetik Bir Yılbaşı Çiçeği

Yılbaşı çiçeği, normal bir yemek masasındaki geleneksel aurayı atabilir. Bunun yerine daha modern bir hava katarak elit bir hava katabilir.

Adım 4: Yılbaşını Andıran Süsler

Olmasa da olur diyebileceğimiz şeyler; cam fanus, minyatür ağaçlar, biblolar vs. Eğer, elit konuklarınız varsa onlara şık bir deneyim yaşatabilirsiniz.

Adım 5: Yılbaşı Peçeteleri

Yılbaşı masası süslemesi, peçete ile devam ediyor… Burada bahsettiğimiz peçeteler, klasik beyaz peçeteler değil elbette. Burada daha konsept ve şık peçetelerden bahsediliyor. Özellikle masa renklerine uygun peçeteler tercih edilmelidir.

Adım 6: Servis Tabakları

Yılbaşı masa süslemeleri yaparken alan kontrolüne dikkat edin. Burada daha dar ve alan avantajı sağlayan servis tabakları kullanın. Bunları seçerken masa örtüsü rengine de dikkat etmelisiniz. Yılbaşı konsept tasarımı için bir bütün olmalıdır. Eğer, bir yerde farklı konsept kullanırsanız tüm bütünlüğün bozulacağını unutmamalısınız.

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Kasım 2020, 18:00

Akıllı Ev Sistemleri Nedir? Akıllı Evin 5 Avantajı

Akıllı ev sistemleri, dijitalleşmenin hız kazanması ile birlikte ev içi kullanımı iyileştirmek amacı ile geliştirilmiştir. Bu evler, manuel kontrolden ziyade otomatik kontrol ile yönetilir. Mesela; henüz eve gitmediyseniz ve akıllı ev kumandanız varsa ‘’Isıtma sistemini aktif et’’ komutunu verebilirsiniz. Böylelikle siz gitmeden ev ısınacaktır. Akıllı Ev Nedir? Teknik Tanımı Akıllı...

Devamını Görüntüle

Reklam