Reklam21 Ekim 2020'de eklendi

Yavaş Çalışan Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

Yavaş Çalışan Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

Akıllı telefonlar, diğer tüm teknolojik aletler gibi bir süre sonra yavaşlamaya başlayabilirler. Telefonların tepkilerinin gecikmeye başlamasının birçok nedeni vardır ve bunların bazıları hızlı bir şekilde çözülebilir. İlk satın aldığınızda telefon içerisinde hiçbir veri olmadığı için çok daha hızlı görünebileceğini unutmamalısınız. Telefonların yavaşlamasının yaygın nedenleri; kötü veri ya da Wi-Fi bağlantısı, yazılım ya da uygulama güncellemelerinin yapılmaması, depolama alanının tükenmesi, uygulamaların fazla güç tüketmesi olabilir.

Telefon Hızlandırma Önerileri

Peki yavaşlamaya başlayan akıllı telefonları, değiştirmek zorunda kalmadan, hızlandırmak mümkün mü? İşte telefonunuzu hızlandırmak için deneyebileceğiniz adımlar:

1- İnternet hızınızı kontrol edin.

Özellikle internet gerektiren uygulamaları kullanırken telefonunuz yavaşlıyorsa problem telefonunuzda değil internetinizde olabilir. Mobil ağınızı ya da Wi-fi ağınızı kontrol ettikten sonra telefonunuz hala yavaşsa diğer adımları deneyin.

2- Telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuzu uzun süredir yeniden başlatmadıysanız bu da yavaşlamaya neden olabilir. Ayrıca telefonunuzu yeniden başlatmak problemleri ve performans sorunlarını çözebilir.

3- Telefonunuz için güncellemeleri kontrol edin.

İşletim sistemi güncellemeleri genellikle telefonu yavaşlatabilecek sorunlar için düzeltmeler içerir. Eğer yeni güncelleme geldiyse, Android veya iPhone işletim sisteminizi güncelleyin.

4- Kullanılmayan uygulamaları silin.

Artık kullanmadığınız ve en fazla depolama alanını kaplayan Android veya iPhone uygulamalarını telefonunuzdan kaldırın. Bu telefonunuzun biraz daha hızlanmasını sağlayacaktır.

5- Uygulamaları güncelleyin.

Belirli bir uygulamayı açtığınızda telefonunuz kasmaya, yavaşlamaya başlıyorsa uygulamayı güncellemeniz gerekebilir. Uygulama güncellemelerini kontrol edin ve uygulamaları güncelleyin.

6- Telefonunuzda alan boşaltın.

Dolu hafıza performansı etkiler ve telefonuzu yavaşlatır. Fotoğrafları, özellikle videoları silin. Bulut hesabı kullanıyorsanız düzenli olarak medyanızı oraya yükleyebilir ya da bir bilgisayar yardımıyla hard diske aktarabilirsiniz.

7- Fabrika ayarlarına geri dönün ve telefonunuzu sıfırlayın.

Yaptığınız tüm adımlara rağmen telefonunuz hala yavaşsa verilerinizin tamamını yedekleyip telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Bu şekilde telefonunuz ilk aldığınızdaki haline dönecektir. Fakat bunu yapmanıza rağmen telefonunuz hala yavaşsa telefonunuzu teknik servise götürmeyi ya da yeni telefon almayı düşünebilirsiniz.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Kasım 2020, 06:19

5 Adımda Android Uygulamalarda Geçici İzin Verin

Android uygulamalarda geçici izin, cihazlarda bazen kullanmak istemediğimiz uygulamalar için çok yararlı olabiliyor. Bu uygulamaları bir kereliğine de olsa izin vererek kullanmamız da gerekebiliyor. Bu tür uygulamalara telefon verilerinizi sürekli olarak izin vermemeniz gerekmekte. Bu yüzden tek seferli izin kullanmanız tavsiye edilmektedir. Anroid 11 ve daha yeni olan güncellemeleri çalıştıran...

Devamını Görüntüle

Reklam