Reklam23 Kasım 2020'de eklendi

Yaşam Koçluğu Nedir? Sertifika Bilgileri

Yaşam Koçluğu Nedir? Sertifika Bilgileri

Yaşam koçluğu, günümüzün popüler meslekleri arasında kendine yavaşça yer bulmaya başladı. Eğitimini almak da o denli önemli bir iş haline geldi. Çünkü sertifikası alındıktan sonra çeşitli infuluencer sitelerde yani online ortamda bile bu mesleği icra edebiliyorsunuz. Bireylerin motivasyonlarını arttırmak, onlara yön gösterme e birlikte hedef kurma gibi faaliyet alanlarına sahip oluyorsunuz. Peki yaşam koçluğu sertifikası nasıl alınır? Gelin birlikte inceleyelim.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaşam koçu olabilmeniz için bir takım süreçlerden geçmeniz gerekmekte. Bu süreci başarılı bir şekilde atlattığınız andan itibaren siz de yaşam koçu sertifikasına sahip olabilirsiniz. Süreç; 

  • Öncelikle bu konuda istekli ve arzulu olmanız gerekmekte. Ayran gönüllü olmak size yarar sağlamayacaktır.
  • Online bir eğitim olduğu için araştırma yapmanız çok önemli. 
  • Fiyat araştırması, eğitimin niteliğini… Gibi konuları ayrıntılı araştırmalısınız.
  • İstediğiniz fiyat aralığında, kaliteli eğitimi buldunuz ve yazıldınız diyelim. Dersleri başarı ile bitirip sertifika almaya hak kazanmalısınız.
  • Hakkıyla derslere girip başarılı olduysanız artık siz de bir yaşam koçu olmak için gerekli her şeyi yaptınız.

Yaşam koçu İş İmkânları Neler?

Yaşam koçu, tam anlamıyla sabit bir yerde çalışabilecek ve işlerini oradan yürütebilecek diye bir kural yok. Bunu baştan söyleyelim. Sizin temel kaynağınızın insan olduğunu ve insanın olumlu duygulara sahip olmasıyla ilgileneceğinizi düşünmeyi sakın unutmayın. Önemli olan bu işi yapmak istemeniz. Özellikle insanlar son zamanlarda bireysel destek arayışı içindeler. Bu yüzden sizi sınırlayacak bir çalışma yerine sahip olmanıza gerek yok. 

Çalışabileceğiniz yerler;

  • Bunu bir yaşam koçu merkezi açabilirsiniz 
  • Çevrimiçi platformda işinizi sürdürebilirsiniz.
  • Aynı zamanda büyük firmalar tarafından çalışanların motivasyonlarını ve üretimini arttırmak için de bir takım çalışmalar da yapabilirsiniz.

Yaşam Koçu Olmak Zor Mu?

Yaşam koçu olmak aslında sizin elinizde gibi duruyor. Bununla birlikte zorluk derecesi de size kalmış. Eğer başarmak istiyorsanız, bu işi gerçekten yapmaya gönüllüyseniz olmamanız için hiçbir engel yok. Eğitiminizi aldıktan sonra istediğiniz çalışma platformunda çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu iş için tabii ki başlangıçta her iş gibi zorlukları olacaktır. Zamanla yapacağınız çevre ve sahip olacağınız network ağı sizi başarılı bir koç yapabilir.  Kısacası zorlukları kolay hale getirmek sizin elinizde. 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Ekim 2020, 10:29

Trans Yağ Nedir ? Trans Yağların İnsan Vücudu Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Yemek sektörü, insanlar var olduğu sürece tüketilecek ve gittikçe büyüyecek bir sektördür. Git gide bu sektörde değişik lezzetler ve ürünler piyasaya sürülmektedir. Bu yeni lezzetlerin en başında da hazır gıdalar gelmektedir. Hazır gıdaları hepimiz severek tüketiyoruz fakat nasıl yapıldığı konusunda pek bilinçli olamıyoruz. İçerisinde kullanılan yağ, ürünün lezzetlendirilmesini sağlayan unsurlar...

Devamını Görüntüle

Reklam