Reklam26 Mayıs 2021'de eklendi

Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları Windows 7

Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları Windows 7

Windows 7 Dns ayarları, yasaklı sitelere giriş yapabilmeniz için ihtiyacınız olan şeylerin başında yer alıyor. Türkiye’de bazı sitelerin yasaklanmasının ardından yabancı DNS’ler ile yasaklanan sitelere girmek mümkün. Peki, Windows 7’de yasaklı sitelere nasıl girilir? Tüm detaylar yazımızda.

Windows 7  Yasaklı Sitelere Giriş

Adım 1: İlk olarak Windows 7 Dns ayarları için bilgisayarın sağ alt bölümünde yer alan internet erişimi simgesine sağ tıklayın ve ‘’Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç’’ menüsüne giriş yapın.

Adım 2: Pencerenin sol kısmında yer alan ‘’Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Ekrana bilgisayarı bağlı olan görüntüler belirecek. Listeden kullandığınız ağ bağdaştırıcısına sağ tıklayıp giriş yapın.

Adım 4: Mini menüde yer alan ‘’Özellikler’’ kısmına tıklayın ve ‘’Wirelless Network Connetion’’ yazısına tıklayın.

Adım 5: Ekran da ‘’Wireless Network Connection Özellikleri’’ penceresi belirecek. Pencere de yer alan listeden ‘’Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/ IPv4) seçeneğine çift tıklayıp giriş yapın.

Adım 6: Ekrana gelen pencereye ‘’Aşağıdaki Dns Sunucu Adreslerini Kullan’’ seçeneğine tıklayıp tercih edilen Dns sunucusunu sırasıyla ‘’4.2.2.1’’ ve ‘’4.2.2.2’ numaralarını yazın.

Adım 7: İşlemleri sırasıyla uyguladığınızda Win 7 Dns ayarları değişmiş ve yasaklı sitelere giriş engeliniz kalkmış olacak.

Not: Alternatif Dns ayarları:

  • 195.46.39.39 – 195.46.39.40
  • 77.88.8.8 – 77.88.1

Windows 7’de Yasaklı Sitelere Giremiyorum

Yasaklı sitelere giremiyorum Windows 7 sorunu genelde IP tabanlı engelleme yapılmasından kaynaklanır. Bazen virüs programları, Windows defender özelliği ya da bilgisayarınıza zararlı yazılımların oluşmasından istediğiniz sitelere giremeyebilirsiniz.

Böyle sorunlarda en basit çözüm Opera tarayıcısını kullanmak olur. Opera arama motoru, yasaklı sitelere giriş yapmanızı ücretsiz sağlar. İstediğiniz yasaklı sitelere ücret ödemeden giriş yapabilir ve herhangi program indirmenize ya da ücret ödemenize gerek kalmaz.

Artısı olduğu gibi en büyük eksi yönü de yasaklı sitelere giriş yaptığınızda tarayıcınızın hayli yavaş çalışmasıdır. Ayrıca kullanacak kişilere yüzde yüz koruma sağlamaz. Gizlilik ve güvenlik bölümünden istediğiniz siteye giriş yapmanıza imkan tanır.

Bunun dışında hızlı ve güvenli bir yol istiyorsanız Premium VPN kullanabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı ve güvenli erişim sağlarsınız. Eksi yönü ise böyle programlara belli bir ücret ödemeniz olur. Vpn kurmadan yasaklı sitelere giriş için dns değiştirebilirsiniz.

Windows 7’de IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

Adım 1: İlk olarak Windows 7’de ip adresi değiştirme için Windows + R tuşuna basıp çalıştır seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Çalıştır komutu ekrana geldikten sonra ‘’ncpa.cpl’’ yazıp ‘’Enter’’ tuşuna tıklayın.

Adım 3: Açılan ‘’Ağ Bağlantıları’’ bölümüne sağ tıklayıp ‘’Özellikler’’ seçeneğine giriş yapın.

Adım 4: ‘’Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/ IPv4)’’ seçeneğine tıklayıp Özellikler bölümüne giriş yapın.

Adım 5: ‘’Ip Adresini Kullan’’ bölümünü seçip ağ kurulumunuza denk gelen Ip adresi, alt maskesi ve varsayılan Ağ geçidini yazın.

Adım 6: Ardından tercih ettiğiniz Dns sunucu adresini yazıp ‘’Çıkarken Ayarları Doğrula’’ bölümünü seçin ve ‘’Tamam’’ seçeneğine tıklayın.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Nisan 2020, 22:24

Windows Kaç Kullandığımı Nasıl Anlarım

Dünya genelinde bilgisayarlarda en çok kullanılan işletim sistemlerimden birisi Windows işletim sistemidir. Bugüne kadar bir çok Windows sürümü çıkmıştır. Bunların aralarında en çok tutulanları Windows 10, Windows 7 ve Windows Xp olmuştur. Bilgisayarınız ile ilgili bir işlem yaptığınızda, bir program indirdiğiniz de veya herhangi bir uygulama yüklemeye çalıştığınızda Windows sürümünüzü...

Devamını Görüntüle

Reklam