14 Ekim 2020'de eklendi

Xiaomi İkinci Alan Oluşturma – Tek Cihaz, İki Alan

Xiaomi İkinci Alan Oluşturma – Tek Cihaz, İki Alan

İkinci alan özelliği birden fazla kullanıcının tek cihazı, herhangi bir veri paylaşmadan kullanma özelliğidir. Bu özellikle beraber uygulama verileri, fotoğraflar, belgeler iki alan dolayısıyla iki kullanıcı arasında paylaşılmayacaktır. İkinci alan, yeni bir telefon almak gibidir. İkinci alan oluşturduğunuzda, ilk alandaki veriler, uygulamalar ikinci alanda gözükmez ve telefonunuz ilk aldığınız haline döner.

Xiaomi İkinci Alan Özelliği

İkinci alanı, eğer iki kişi tek telefonu kullanıyorsanız kullanabilirsiniz. Böylelikle ikiniz de birbirinizin verilerini, hesaplarını, uygulamalarını ve hatta bildirimlerini görmezsiniz. Bu özellik henüz telefon alınmayacak kadar küçük çocuğunuz varsa ve telefonunuzu oyun oynaması, araştırma yapması, sosyal medya kullanması için veriyorsanız oldukça kullanışlıdır. Böylelikle indirilen oyunlar ana ekranınızda yer kaplamaz.

İş için ikinci bir telefon almak yerine ikinci alanı da kullanabilirsiniz. Aramalar her iki alandayken de gelecektir. Fakat verilerinizi, maillerinizi, işinizle alakalı programları günlük yaşamda kullandığınız programlardan ayırmak isterseniz ikinci alan oldukça kullanışlı olacaktır.

İkinci Alan Nasıl Oluşturulur?

1- Telefonunuzda ”Ayarlar” menüsüne gidin ve aşağı kaydırın. Daha sonra ”Özel özellikler” bölümüne tıklayın.

2-  Özel özellikler kısmında ”ikinci alan” özelliğini bulacaksınız.

3-İkinci alan” seçeneğine tıklayınca ikinci alan oluşturmak için ”ikinci alanı aç” seçeneğine tıklayın.

4- İkinci alana şifreyle girilsin istiyorsanız şifre oluşturmalısınız. Aşağıda yer alan ”şimdi oluştur’‘ a tıklamalısınız.

5- Şifrenizi oluşturun ve onaylamak için aynı şifreyi tekrar girin.

6- Parmak izi ile giriş yapmak istiyorsanız parmak izi oluşturma aşamalarını takip edin.

7- Parmağınızı, parmak izi okuyucusuna dokunup çekerek parmak izinizi okutun.

8- Parmak izinizi oluşturduktan sonra ikinci alan kullanımına başlayabilirsiniz. Bu alanda herhangi bir veri olmadığını göstermek için birkaç fotoğraf ekledim. Fotoğraflar kısmında herhangi bir fotoğraf yok. Hatta gmail de hesap girişi bile gözükmemekte. Telefonu kutusundan çıkardığınızda nasılsa, ikinci alanda da aynı oluyor. Ortak kullanılan tek özellik telefonun hafızası, maalesef herhangi bir ek hafıza kullanıma sunulmamış.

 

9- İkinci alandan çıkıp, ana alana dönmek için ana ekranda ”Değiştir” simgesine tıklayın. İlk alan için şifrenizi ya da parmak izinizi girdikten sonra ana alanı kullanabilirsiniz.

 

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Aralık 2020, 20:40

Telefon Rehberi Nasıl Yedeklenir? 2 Yöntem

Telefon numaraları nasıl yedeklenir? Gibi bir soru her zaman karşımıza çıkabiliyor. Neler yapacağımızı bazen bilemiyor olabiliriz. Özellikle Apple ve Android telefonlar için çok kolay yedekleme işlemleri bulunmakta. Bu işlemleri tek tek yaptığınız takdirde rehber yedekleme ile ilgili hiçbir sorununuz kalmayacak emin olun. Şimdi IPhone telefonların yedeklemesiyle başlamaya ne dersiniz ?...

Devamını Görüntüle