Reklam13 Kasım 2020'de eklendi

Work And Travel Nedir? Nasıl Work And Travel Yapabilirim?

Work And Travel Nedir? Nasıl Work And Travel Yapabilirim?

Work and Travel,  üniversite öğrencilerinin;  dil öğrenmek, para kazanmak, farklı kültürleri görmek için çeşitli nedenlerle Amerika’ya paralı bir şekilde gittiği programdır. Bir başka yönden work and travel nedir? Diye soracak olursanız hem para kazanıp hem gezebileceğiniz, gezerken öğrenebileceğiniz bir sisteme sahiptir.

Temel olarak baktığımızda,  Amerika’da çalışma fırsatı ve orada çalıştıklarımız dan kazandıklarınız da Amerika’yı gezme fırsatına sahip olursunuz. Kulağa güzel geliyor değil mi gelin daha ayrıntılı inceleyelim.

Work And Travel Ücretli Mi? 

Özellikle en çok duyduğumuz sorulardan biri Work and Travel ücretli mi? Özellikle şunu belirtmemiz gerekir ki sizi Amerika’ya bedava bir şekilde götüreceğini iddia eden kimseye inanmayın. Tabii ki de yurt dışına çıkmak için belirli bir ücret ve birtakım prosedürler gerekiyor. Bu prosedürlere sizin için kolaylaştıran ve ücretli bir şekilde çalışan Ankara, İstanbul,  İzmir’in başta olduğu şehirlerde birçok Work and Travel ofisleri bulunmakta. 

Böyle bir karar vermeden önce, bütün firmaları araştırmanız ve sizin için doğru firmayı kendiniz bulmanız daha önemli olacaktır. Firmaların size sunduklarını iyi değerlendirin ve detaylı düşünün ederiz. Ayrıca ücretin dolar üzerinden olacağında belirtmemiz gerekiyor. Work and Travel fiyatları yaklaşık 2000- ila 4000 dolar arasında fiyatları değişiyor. 

Work And Travel Şartları Neler? 

Work and Travel şartları çok kapsamlı olmasa da yapabilmek için bir takım aşamalar vardır. Bu aşamalara uygun değilseniz gitmek zor olacaktır. Bu şartlar aşağıdaki gibidir;

  1. Yeterli düzeyde İngilizceye sahip olabilmek,
  2. Üniversite öğrencisi olmak,
  3. Ödemeniz gereken parayı hazırlamak,
  4. Ortalamanızın 4 üzerinden en az 2 olması gerekmektedir.

Work and Travel(WAT) Ne Değildir?

Bu şartları yerine getirdiğiniz diyelim.  Sadece gezme odaklı bir işmiş gibi görmemeniz gerekmekte.  Work and Travel aynı zamanda bir kültürel değişim programı. Sizin gibi dünyanın pek çok yerinden insanlar oraya gidip birbirlerini tanışmakta ve kültürlerini anlamakta. Bu yüzden 3-4 aylık çalışma süreniz boyunca para kazanırken kültürel anlamda da kendinizi geliştireceksiniz. Bunun dışında;

  • Bir tatil programı kesinlikle değildir,
  • Sadece gezme odaklı düşünmeyin,
  • Para biriktirme programı olarak görmemelisiniz,
  • Bir staj yapmıyorsunuz. Orada hiç bilmediğiniz bir işle de çalışabilirsiniz.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

Reklam