14 Aralık 2020'de eklendi

Windows Update 0x80240fff Hatası Çözümü

Windows Update 0x80240fff Hatası Çözümü

Windows update 0x80240fff hatası Windows işletim sistemi içerisinde karşımıza çıkan bir güncelleme hatasıdır.  Bu hatanın çözümü çok zor değildir. Fakat adını dahi gördüğümüzde çok önemli ve garip bir hata varmış gibi görebilirsiniz.

Bu hata özellikle Windows 10 kurulurken kullanıcıları çok fazla rahatsız ediyordu. Fakat zamanla sorunun çözümleri geldikçe herkes rahat bir nefes aldı diyebiliriz. Dilerseniz, çözüm yollarına bir göz atalım; 

Windows Update 0x80240fff Hatası

Bu anlatacağımız çözüm, Windows 10 Pro kullanıcıları için oldukça yararlı. Özellikle sorun Windows işletim sisteminden kaynaklı ortaya çıkmışsa. Şimdi Windows Update 0x80240fff hatasını ayarlar yoluyla çözüme kavuşturalım.

  • Adım 1: Başlat menüsünde bulunan dişli simgesine tıklayıp “Ayarlar” menüsüne gelmelisiniz. 
  • Adım 2: “Güncelleme ve Güvenlik” kısmına giriş yapın. “Gelişmiş seçenekler” alt menüsüne giriş yapın.
  • Adım 3: “Defender özellik güncellemesini kontrol et” onay kutusuna işaretleme yapın.
  • Adım 4: Değişikleri, bilgisayarda uygulayabilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. 

Gördüğünüz gibi bu adımlar çok kolay ve hata çözümü hiçbir şekilde zorlamıyor. Fakat yine de farklı bir yol isteyenler için bir çözüm yolumuz daha bulunuyor. 

Yerel Grup Düzenleyicileri İle Düzenleme

Windows Update 0x80242fff hatasını düzeltmek adına yerel grup düzenleyicilerini de kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin adımlara şimdi bakalım. 

  • Adım 1: Sol bölmeden bilgisayar yapılandırılmasının altında bulunan klasörü genişletmek adına “Yönetim Şablonları” nı, daha sonra da görüntülenen Windows Bileşenlerinden ve sonra Windows Güncellemelerine gelin.
  • Adım 2: Sağ bölmede karşınıza 19 farklı grup politikası gelecektir. Yükseltici Yükseltmeleri ve Güncellemeleri kısmına gelin ve tıklayın.
  • Adım 3: Sol da kenar çubuğunda ‘Windows Update’ klasörünü, daha sonra da ‘Yükseltmeleri Yükselt ve Güncellemeler’ grup politikasına gelmeniz gerekiyor.
  • Adım 4: Açılan pencere de Yerel Gurup İlkeleri bulunmaktadır. Herhangi değişiklik yapmak için Etkin seçeneğini belirlemelisiniz.
  • Adım 5: Pencerelerin alt kısımlarında “Onay” kutuları bulunmaktadır. Onlara tıklayın Windows Update 0x80242fff sorunu çözülecektir. 
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Ekim 2020, 06:53

iPad Açılmazsa Ne Yapmalıyım

Genel olarak bir iPad’in ekranı siyah olduğunda, onu etkinleştirmek için Ana Ekran düğmesine veya Uyku/ Uyanma (tuş kilidi) düğmesine basmanızı bekler. Bu tuşlara bastığınızda tepki vermeyen bir iPad varsa, kapanmış olabilir. Uykudan uyanmayan bir iPad’i düzeltmenin çözümleri basit veya karmaşık olabilir. Bir iPad’in açılmamasının en yaygın nedeni bitmiş şarjdır. Ancak...

Devamını Görüntüle