06 Aralık 2020'de eklendi

Windows 10’da Bluetooth Sorunları Çözümü

Windows 10’da Bluetooth Sorunları Çözümü

Windows 10’da Bluetooth sorunu sizi ciddi anlamda kısıtlar. Bildiğiniz üzere Bluetooth kullanmak size bir bağ olmadan hareket özürlüğü tanır.  Fakat kablosuz cihazları kullanmanın her zaman en güvenilir yolu değildir. Bazen size sorunlar yaşatabilir. Bluetooth sorunu yaşıyorsanız, sorunu gidermek için bir tamım adımlar bulunur. Gelin bu adımlara sıraya birlikte bakalım.

Windows 10 Bluetooth Açık Olduğuna Emin Olun

Windows PC’nizde Bluetooth’un etkin olduğundan emin olduktan sonra işlemleri başlatabilirsiniz. Bluetooth sembolünün görev çubuğunda bulunması açık ve etkin olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Kontrol etmek ve Windows 10 Bluetooth problemi çözmek için;

İlk olarak Windows bildirim simgesine tıklayın. Bir Bluetooth görmüyorsanız “Genişlet” düğmesine tıklamalısınız.

Bluetooth Radyonuzu Yeniden Başlatın

Bluetooth etkinse, kapatıp tekrar açmak bazen farkında olmadığınızda da bazı temel sorunları çözebilir. Bunu yapmak, hızlı ayarlara erişmek ve Windows görev çubuğunda bildirim simgesine tıklamalısınız. Böylelikle Windows 10 bluetooth açılmıyor sorununa bir çözüm getirmiş olabilirsiniz. Gri rengi Mavi olduktan sonra, Bluetooth açılır ve kullanıma hazırdır.

Windows 10 Bluetooth Bağlantı Sorunu İçin Yeniden Başlatın

En iyi düzeltme bazen en kolay yöntemdir diyebiliriz. Bu tip sorunlarda bilgisayarınızı yeniden başlatmak işe her zaman yarayabilir. Mucize bir çözüm olduğunu diyemeyiz fakat işe yarama potansiyeli bayağı yüksek diyebiliriz.

Windows 10 Bluetooth Bulmuyor

Bu durumda cihaz mesafesini kontrol etmelisiniz. Bluetooth bağlantınız bazen bazı fiziksel engeller yüzünden sorun yaşayabilir. Bu durumda Cihazınızı PC’ye yaklaştırın. Bluetooth sinyal gücünü kontrol etmek için de Bennett Bluetooth Monitor gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bluetooth Cihazınızı Kaldırın ve Tekrar Eşleştirin

Windows 10 bluetooth yükleme de diyebiliriz buna. Bu işlemi yaptıktan sonra Bluetooth ayarlarınızın düzelme ihtimali bulunmaktadır.  Bu adımlar;

Adım 1: Windows Bluetooth ayarlarını açmalısınız. Simge görünüyorsa, simgeye sağ tıklayın ve “Ayarları Aç” deyin.

Adım 2: Windows 10 bluetooth simgesi yok diyorsanız, Başlat menüsüne gelin ve “Ayarlar” bölümünü açın. Bluetooth ayarlarınıza erişebilmek adına Cihazlar> Bluetooth ve Diğer Cihazlar’ı seçeneklerine gidin.

Adım 3: Cihazlar burada listelenecektir. Cihazınızı seçin ve “Cihazı Kaldır” seçeneğine tıklayın. Ardından gelen soruya “Evet” deyin.

Adım 4: İşlem tamamlandığında bilgisayarı yeniden başlatmalısınız.

Adım 5: Cihazınızda tekrar oturum açtıktan sonra, Bluetooth ayarlarına geri dönün. Üst kısımdaki “Bluetooth veya Başka Cihaz Ekle” ye gelin. Görünen “Cihaz Ekle” penceresinde, “Bluetooth” u tıklayın. Windows 10 bluetooth yok sorununu böylelikle çözebilirsiniz.

 

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Aralık 2020, 11:15

Windows 10’da Görev Çubuğu Nasıl Gizlenir?

Windows 10 görev çubuğu bilgisayarınız için sık kullanılan uygulamalara erişmek için mükemmel bir araçtır. Size büyük kolaylıklar sağlar ve uygulamalara erişiminizi rahat hale getirir. Fakat bazı kullanıcılar ekran alanında tasarrufa gitmek için görev çubuğunu gizlemek isteyebiliyor. Biz de size nasıl gizleyebileceğinizi ve ekran alanında nasıl tasarruf edeceğinizi anlatmak istiyoruz. Gelin...

Devamını Görüntüle