Reklam23 Aralık 2020'de eklendi

Windows 10 Yükleme Hatası Çözümü

Windows 10 Yükleme Hatası Çözümü

Windows 10 yükleme hatası, genelde ‘’Windows kurulumu bu bilgisayarın donanımında çalışacak şekilde yapılandırılmadı’’ şeklinde yazı karşınıza çıkar ancak birçok çözümü vardır. Her çözüm fayda etmediği gibi bilgisayara ciddi zararlar da verebilir. Güvenli bir şekilde Win 10 yükleme hatası çözümü için adımları takip ediniz.

Windows 10 Yükleme Hatası Nasıl Düzeltilir?

  • Adım 1: Sık karşılaşılan Windows 10 yükleme sorunu için, hatanın göründüğü ekranda ‘’Shift+f10’’ tuşlarına basarak komut sistemini devreye sokun.
  • Adım 2: İkinci adımda komut sistemine ‘’CDx:/windows/system32/oobe/’’ yazın ve ‘’Enter’’ tuşuna basıp gönderin.
  • Adım 3: Yazıyı gönderdikten sonra tekrar ‘’msoobe’’ yazıp gönderin.
  • Adım 4: Bundan sonra sizden bir hesap oluşturmanızı isteyecek. Hesap adı ve şifre oluşturun, daha sonra saat ve tarihi ayarlamanız gerekebilir. İşleminiz bittiğinde ‘’Finish’’ seçeneğine tıklayın. Burada Windows 10 ürünün gerçek olup olmadığını sorabilir. İstenilen bilgileri ya da anahtar ürününüzü vermeniz gerekebilir.
  • Adım 5: Son aşama da yükleme işini tamamlar ve bilgisayarın Windows’a önyükleme yapmasına izin verir.

Not: Yukarıdaki bütün adımların sırasıyla yapılmasına rağmen Windows 10 yükleme hatası geçmediyse, daha fazla yardım ve iletişim için teknik destek almanız gerekir.

Windows 10 Güncelleme Yükleme hatası

Windows 10 güncelleme yükleme hatası alınması basit veya zor sebeplere dayalı olabilir. Bu sebepler şu şekildedir;

  •  En basit sorun, internet tarayıcınızdan kaynaklı olabilir. İnternet tarayıcınızın düzgün çalışıp çalmadığını, kablosunun gevşeyip gevşemediğine bakın.
  • Windows 10 yükleme hatası sorunlarında da olduğu gibi Windows’u kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin. Çünkü yeni güncellemeler bazen bilgisayarda bazı uygulamaların düzgün çalışmasını engelleyebiliyor. Bu tür sorunlarda silip tekrar yüklemek etkili olabilir.
  • Windows’dan teknik destek almak genelde işe yarayan yöntemdir. İletişime geçin ve sorun yaşadığınız güncellemeyi anlatın, büyük oranda çözüm sağlayacaklar.
  • Yukarıdaki yöntemleri deneyip çözüm alamadıysanız bilgisayardan halletmeye çalışın. Sırasıyla; Başlangıç>Ayarlar>Güvenlik ve Güncelleştirme>Sorun Çözme (Giderme)> Ek sorun gidericiler seçeneğini seçin. Buradan ‘’Çalışır Duruma Getir’’ seçeneğinin altında Windows>Sorun gidericiyi çalıştır seçeneğine tıklayın. Yeniden başlat seçeneğine basın ve Windows 10 güncelleme hatası yüksek ihtimal ile ortadan kalkar.
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Mayıs 2021, 09:20

Modem Arayüzüne Giriş Rehberi Tüm Modem Markaları

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra internetinize ait olan gerekli düzenlemeleri yapabilir, teknik problemleri çözebilirsiniz. Bunun yanı sıra şifre değiştirmek için de modem arayüzüne girmek gerekir. Tüm bunları yapmak için modem markanıza göre aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Modem Arayüzüne Nasıl Girilir? Adım 1: İlk olarak modem arayüzüne girmek için...

Devamını Görüntüle

Reklam