09 Ekim 2020'de eklendi

Whatsapp’ta Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp’ta Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp kullanırken hep aynı yazı tipini kullanmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Önemli bir şeyi vurgularken, kızdığınızı belli etmek için vs. keşke yazı stilini değiştirebilsem diyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Aslında yazı tipini değiştirmek sanılanın aksine zor değil. Yalnızca yazdığınız kelimenin başına ve sonuna özel karakterler ekleyerek o kelimenin yazı tipini değiştirebilirsiniz. Bu yazımızda 4 farklı yazı tipini nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Whatsapp Yazı Stilleri

1- Bold

Kelimeleri vurgulamak için daha kalın hale getirmek istiyorsanız bu oldukça kolay. Yazdığınız kelimenin başına ve sonuna boşluk bırakmada yıldız (*) koymalısınız.

Örneğin; *wikiloji*

2- Italic

Kelimeleri eğik yazmak istiyorsanız, yazdığınız kelimenin başına ve sonuna yine boşluk bırakmadan (_)  işaretini koymalısınız.

Örneğin; _wikiloji_

3- Strikethrough

Kelimeleri üstü çizili bir şekilde yazmak istiyorsanız, kelimenin başına ve sonuna boşluk bırakmadan (~) işaretini koymalısınız.

Örneğin; ~wikiloji~

4- Mixup

Gösterdiğimiz tüm yazı tiplerini birleştirmek de mümkün. Bunun için dikkat edeceğiniz tek şey özel karakterleri tek tek ekleyerek yazı tiplerini birer birer yapmak. Örneğin hem kalın hem de eğik olmasını istiyorsanız önce kelimenin başına ve sonuna (*) ekleyerek kalın yapıp daha sonra kelimenin başına ve sonuna (_) ekleyerek eğik yapabilirsiniz.

  1. aşama; *wikiloji*
  2. aşama; _*wikiloji*_

İsterseniz üstü çizili ve kalın da yapabilirsiniz. Bunun için daha önce gösterdiğimiz gibi yazacağınız kelimenin önce başına ve sonuna (*) ekleyip kelimeyi kalın hale getirip daha sonra başına ve sonuna (~) eklemelisiniz.

  1. aşama; *wikiloji*
  2. aşama; ~*wikiloji*~

Eğer dilerseniz üç yazı tipini de birleştirmeniz mümkün. Bunun için yine tek tek yazı tiplerini uygulamalısınız.

  1. aşama; *wikiloji*
  2. aşama; ~*wikiloji*~
  3. aşama; _ ~*wikiloji*~_

 

 

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Nisan 2020, 08:40

Aradığım Kitabı Nasıl Bulurum ?

Sadece konusunu hatırladığınız bir kitabı bulabilmek ister misiniz? Nasıl olduğunu öğrendiğinizde, bunun oldukça kolay olduğunu göreceksiniz! Bazen eskiden okuduğunuz bir kitabı hatırlarsınız ya da biri bir yerde bir kitaptan bahsetmiştir, konusu hoşunuza gitmiştir ama adını hatırlamıyor olabilirsiniz. Herkesin zaman zaman unutkanlıkları vardır, bu nedenle bir gün böyle bir sorunla karşılaşmanız...

Devamını Görüntüle