Reklam09 Ekim 2020'de eklendi

Whatsapp’ta Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp’ta Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp kullanırken hep aynı yazı tipini kullanmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Önemli bir şeyi vurgularken, kızdığınızı belli etmek için vs. keşke yazı stilini değiştirebilsem diyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Aslında yazı tipini değiştirmek sanılanın aksine zor değil. Yalnızca yazdığınız kelimenin başına ve sonuna özel karakterler ekleyerek o kelimenin yazı tipini değiştirebilirsiniz. Bu yazımızda 4 farklı yazı tipini nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Whatsapp Yazı Stilleri

1- Bold

Kelimeleri vurgulamak için daha kalın hale getirmek istiyorsanız bu oldukça kolay. Yazdığınız kelimenin başına ve sonuna boşluk bırakmada yıldız (*) koymalısınız.

Örneğin; *wikiloji*

2- Italic

Kelimeleri eğik yazmak istiyorsanız, yazdığınız kelimenin başına ve sonuna yine boşluk bırakmadan (_)  işaretini koymalısınız.

Örneğin; _wikiloji_

3- Strikethrough

Kelimeleri üstü çizili bir şekilde yazmak istiyorsanız, kelimenin başına ve sonuna boşluk bırakmadan (~) işaretini koymalısınız.

Örneğin; ~wikiloji~

4- Mixup

Gösterdiğimiz tüm yazı tiplerini birleştirmek de mümkün. Bunun için dikkat edeceğiniz tek şey özel karakterleri tek tek ekleyerek yazı tiplerini birer birer yapmak. Örneğin hem kalın hem de eğik olmasını istiyorsanız önce kelimenin başına ve sonuna (*) ekleyerek kalın yapıp daha sonra kelimenin başına ve sonuna (_) ekleyerek eğik yapabilirsiniz.

  1. aşama; *wikiloji*
  2. aşama; _*wikiloji*_

İsterseniz üstü çizili ve kalın da yapabilirsiniz. Bunun için daha önce gösterdiğimiz gibi yazacağınız kelimenin önce başına ve sonuna (*) ekleyip kelimeyi kalın hale getirip daha sonra başına ve sonuna (~) eklemelisiniz.

  1. aşama; *wikiloji*
  2. aşama; ~*wikiloji*~

Eğer dilerseniz üç yazı tipini de birleştirmeniz mümkün. Bunun için yine tek tek yazı tiplerini uygulamalısınız.

  1. aşama; *wikiloji*
  2. aşama; ~*wikiloji*~
  3. aşama; _ ~*wikiloji*~_

 

 

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Aralık 2020, 11:02

5 Adımda Chrome Önbellek Temizleme

Chrome önbellek temizleme, size lazım olacak ve bilgisayarda web hizmetlerinizin hızını ve devamlılığını sağlayacak önemli bir işlem diyebiliriz. Chrome deneyiminizi iyi hale getirmek ya da yükleme, biçimlendirme sorunlarını gidermeye çalışıyorsanız önbellek ve çerez temizlemesi başlamak için mükemmel bir yer. Özellikle önbellek ve veriler silindiğinde web tarayıcınızda rahatlama olur ve internet...

Devamını Görüntüle

Reklam