Reklam02 Kasım 2020'de eklendi

Whatsapp Web Karanlık Mod Nedir? Aktifleştirme Rehberi

Whatsapp Web Karanlık Mod Nedir? Aktifleştirme Rehberi

Whatsapp web karanlık mod, kullanıcıların sağlıklarına odaklanan bir güncelleme oldu. Dijitalleşmenin hızı arttıkça beraberinde getirdiği göz problemleri de gündem olmaya başladı. Bunun üzerine birçok program ve uygulama ‘’Karanlık mod’’ tercihi sunmaya başladı. Whatsap’da bu uygulamalardan birisi oldu.

6 Adımda Whatsapp Web Karanlık Mod Aktifleştirme

Birçok kişi Whatsapp web dark mod için bekleyişteydi. Bu kişilerin isteği; gözü yormayacak bir ışık türüydü. Nihayet, Whatsapp’da kullanıcıların niyetine paralel olarak güncellemeyi gerçekleştirdi. Dilerseniz, Whatsapp web karanlık mod nasıl açılır? Sorusunun cevabını verelim;

 1. Whatsapp masaüstü uygulamasına giriş yapın.
 2. Sol tarafta yer alan sütunun en üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayın.
 3. Açılan seçenekler arasında ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
 4. Ayarlara giriş yaptıktan sonra ‘’Tema’’ seçeneğine tıklayın ve daha sonra karşınıza gelen ekranda ‘’Koyu’’ seçeneğine tıklayın.
 5. Bu aşamadan sonra Whatsapp web karanlık mod kullanımızda olacaktır.

UYARI: MacOS işletim sistemi kullanıcısıysanız yükleme yaptığınız esnada ‘’Güvenlik ihlali’’ uyarısı alabilirsiniz. Bu problemi çözmek için ‘’Ayarlar’’ kısmına girin ve yüklemek istediğiniz Whatsapp uygulamasına izin verin.

Whatsapp Web Karanlık Mod Tarayıcı Rehberi

Whatsapp web tarayıcı üzerinden de kullanılabilmektedir. Bunun için Whatsapp web üzerinden giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki yönlendirmelere uymanız yeterli olacaktır.

 1. Whatsapp’ın resmi sitesi üzerinden Whatsapp Web’e giriş yapın
 2. Karşınıza gelen QR Code ekranını doğrulayın ve hesabınıza giriş yapın.

Not: QR Code için Whatsapp mobile giriş yapın. Daha sonra sağ üstte yer alan 3 noktanın üzerine tıklayın. Karşınıza çıkan seçenekler arasında ‘’Whatsap Web’’ seçeneğine tıklayın ve QR kodu okutun.

 1. Whatsap Web açıldığında tarayıcınızın ‘’İncele’’ kısmına giriş yapın.
 2. Giriş yaptıktan sonra seçeneklerin üst tarafında yer alan ‘’Body class=web’’ yazısını göreceksiniz.
 3. Burada ‘’Web’’ olarak yazılan yeri ‘’Web dark’’ olarak değiştirin. Değişimi yaptıktan sonra enter tuşuna basın.
 4. Tüm bu adımlardan sonra tarayıcı üzerinden de Whatsapp karanlık mod aktifleşmiş olacak.

Karanlık Mod Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda uygulamaların karanlık mod geçişleri tesadüf değildir. Karanlık mod ile gözler daha az yorulur ve uygulamada daha fazla vakit harcanır. Bu durum hem uygulama sahiplerinin hem de kullanıcıların işine gelir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Ekim 2020, 08:31

Bilgisayara PUBG Mobile nasıl indirilir?

Bir dönem neredeyse herkesin oynadığı bir oyundu PUBG. Hala gerek mobil gerekse bilgisayar üzerinden bir çok oyuncu bu oyunu oynuyor. Dünya çapında milyarlarca insan her gün bu oyunu oynuyor. Sürekli güncellemeler yaparak sıkıcı bir oyun olmaktan kendini kurtaran PUBG oyuncularına oynayabilecekleri silahlar ve çeşitli haritalar sunmaktadır. 2017’de En İyi Çok...

Devamını Görüntüle

Reklam