Reklam22 Mart 2021'de eklendi

Whatsapp Süreli Mesajlar Devre Dışı Bırakıldı ?

Whatsapp Süreli Mesajlar Devre Dışı Bırakıldı ?

Whatsapp süreli mesajlar devre dışı bırakıldı yazısıyla karşılaşırsanız, uygulamanın yeni özelliği olan mesajların 7 gün içinde silinme özelliği kapatılmış demektir. Peki, bu uygulamayı nasıl açıp kapatabilirsiniz? Tüm detaylar, yazımızda.

Whatsapp Süreli Mesajlar Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: İlk olarak Whatsapp süreli mesaj açma için uygulamaya giriş yapın.
  • Adım 2: Uygulamanın sohbet bölümünü açın.
  • Adım 3: Kişinin adına dokunun.
  • Adım 4: Ekrana gelen pencereden ‘’Süreli Mesajlar’’ yazısına giriş yapıp ‘’Devam’’ seçeneğine dokunun.
  • Adım 5: ‘’Açık’’ seçeneğini aktif ettiğinizde wp süreli mesaj açma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Whatsapp Süreli Mesaj Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  • Adım 1: İlk olarak Whatsapp süreli mesaj devre dışı bırakma için uygulamaya giriş yapın.
  • Adım 2: Uygulamanın sohbet bölümüne giriş yapın.
  • Adım 3: Kişinin ismine dokunun.
  • Adım 4: Ekran da yer alan ‘’Süreli Mesajlar’’ bölümüne giriş yapıp ‘’Devam’’ seçeneğine dokunun.
  • Adım 5: ‘’Açık’’ seçeneğini ‘’Kapalı’’ şeklinde değiştirdiğinizde wp süreli mesaj devre dışı bırakma işlemini bitirebilirsiniz.

Whatsapp Süreli Mesajlar Ne Demek?

Whatsapp süreli mesajlar ile uygulama üzerinden gönderilen grup ya da bireysel sohbet mesajları 7 gün içinde silinir. Bu yenilikten yararlanmanız için özelliği ‘’Süreli Mesajlar’’ bölümünden açmanız yeterli olur.

Daha önceden attığınız mesajları ya da gönderileri etkilemez. Bireysel sohbetler de her iki kişide bu özelliği açabilir ya da kapabilir. Grup sohbetlerinde yalnızca grup yöneticisi tarafından etkinleştirilir ya da devre dışı bırakılır.

Kullanıcı 7 gün içinde uygulamayı açmazsa mesaj kaybolur. Ancak mesajın önizleme bildirimi görünmeye devam eder. Kişi buradan okuyabilir. Bir mesajı alıntılayıp cevap verdiğinizde yazı 7 gün sonra da sohbet bölümünde kalmaya devam eder.

Süreli mesajlar özelliğini bireysel sohbetlerde her iki taraf açık kapatabilse bile, grup sohbetlerinde yalnızca bu özelliği grup yöneticileri yapabilir.

Whatsapp’ta Süreli Mesajlar Saklanır Mı?

Wp’de süreli mesajlar 7 gün boyunca saklanır. 1 haftanın sonunda yazılar otomatik olarak silinir. Fakat uygulamanın mesaj bildirimini kişi açmazsa yazı 7 gün sonra da okunabilir.

Otomatik indirme özelliği açıksa uygulamadan gelen videolar, fotoğraflar ve hareketli resimler direkt telefonunuza iner. Süreli mesaj etkin ise sadece mesajları siler, galeriye inen öğeleri silemez.

İsterseniz uygulamaya açıp ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapıp ‘’Depolama ve Veriler’’ bölümüne girip otomatik özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. 

Önemli: Sürekli mesaj özelliğini tanımadığınız ya da güvenmediğiniz kişiler ile kullanmayın. Mesajın içeriğini kopyalayabilir, ekran görüntüsünü alabilir ya da farklı bir cihaz ile fotoğrafını çekebilir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Aralık 2020, 18:52

Instagram Fotoğraf Boyutu Kaçtır ?

Instagram fotoğraf boyutu toplamda 3 tanedir. Her bir bölüme göre optimizasyonu ve görsel zevki sağlamak amacı ile farklı boyutlar kullanılmıştır. Bu alanlardan en iyi şekilde faydalanmak için boyutları dikkate almanız gerekir. Bu boyut türleri aşağıdaki gibidir; Instagram profil fotoğrafı görsel boyutu Instagram paylaşım görseli boyutu Instagram hikaye (stroy) görseli boyutu...

Devamını Görüntüle

Reklam