Reklam02 Kasım 2020'de eklendi

Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır? ( İos ve Android )

Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır? ( İos ve Android )

Whatsapp karanlık mod, ilk olarak Android işletim sisteminde test edilmeye başlanmıştı. Testlerin devam ettiği süreç boyunca APK dosyası ile yüklemeler yapılabiliyordu. Nihayet testler bitti ve Whatsapp dark mod kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Ücretsiz bir şekilde hem Andorid hem de iOS markette yer alan Whatsapp’ın bu modundan faydalanmak için son güncellemeyi yapmanızı öneririz. Aksi taktirde uygulamanızda özelliği göremeyebilirsiniz.

Android Whatsapp Karanlık Mod

Android ve iOS işletim sistemleri için farklı açma yöntemleri vardır. İlk olarak Whatsapp Android karanlık mod açma işlemini yapacağız. Daha sonra İOS’a geçeceğiz. Karanlık modu açmak için aşağıdaki yönlendirmeleri takio ediniz.

  1. Whatsapp uygulamasına giriş yapın,
  2. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın,
  3. Karşınıza çıkan küçük panel içerisinde ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  4. Daha sonra ‘’Tema’’ bölümüne giriş yapın (Görüntüleme başlığı aşağısında yer alıyor).
  5. Tıkladıktan sonra açılan pencerede ‘’Koyu tema’’ seçeneğine tıklayın.

Uyarı: Yukarıda belirtilen ‘’TEMA’’ kısmını göremiyorsanız güncelleme yapmamışsınız demektir. Güncellemeyi yapınca düzelecektir.

iPhone Whatsap Karanlık Mod

Buradaki yönlendirmelerimiz yukarıdaki yönlendirmelere göre daha farklı olacaktır. Whatsapp iOS karanlık mod açma aşağıdaki gibidir;

  1. iPhone ana ekranına gelin ve alt tarafta yer alan çubuğu üst tarafa doğru kaydırın.
  2. Yukarıya kaydırdığınızda ‘’Kontrol merkezi’’ne giriş yapmış olacaksınız.
  3. Giriş yaptıktan sonra parlaklık ayarları panelinin sol altında yer alan ‘’Koyu mod’’ seçeneğini açın.
  4. Bu aşamalardan sonra Whatsapp karanlık mod aktifleşecektir.

Whatsapp Karanlık Mod Güncelleme İzlenimlerimiz

Whatsapp’ın yaptığı karanlık mod güncellemesinin diğer uygulamalardan farkları bulunuyor. İlk olarak AMOLED ekran uyumluluğu ile birlikte işletim sistemlerine tam entegre olması, dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Google Play Store, Gmail ve Instagram üzerindeki karanlık mod açımları biraz daha farklı ve uğraştırıcı. ‘’Gömülü ayar’’ kısmından açma işlemleri yapılabiliyor. Whatsapp karanlık mod açımı ise uygulama içerisine entegre edilmiş durumda. Bu bakımdan da kullanıcı deneyimi en üst seviyede tutulmuş diyebiliriz.

Ek Olarak: Eğer, işletim sistemlerinin marketleri üzerinden indirme işlemi yapamıyorsanız Whatsapp’ı APK olarak indirip kurabilirsiniz.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Kasım 2020, 23:44

Varsayılan Google Hesabınızı Android’de Nasıl Değiştirirsiniz?

Google varsayılan hesabı değiştirme işi bir ihtiyaç haline geldi. Bir Android tablet, telefon ya da herhangi bir ürün kullanıyorsanız, Google hesabınızın bu teknolojik aletle her zaman kolay bir şekilde entegre olduğunu bilirsiniz. Varsaydığımız bu sizin hesabınız, Google uygulamaları başta olmak üzere birçok uygulamada nasıl oturum açacağınıza karar verecektir. Bu kararı...

Devamını Görüntüle

Reklam