09 Kasım 2020'de eklendi

Vücut Mantarına 6 Kesin Çözüm Önerisi

Vücut Mantarına 6 Kesin Çözüm Önerisi

Vücut mantarına kesin çözüm rehberimiz ayak, cilt, saç ve tırnaklara yönelik hazırlanmıştır. Çünkü, vakanın %90’u bu bölgelerde görülmektedir. Nadiren vajina ve kasık bölgelerinde de oluşabilmektedir. Unutmayalım ki; vücut mantarı kolayca bulaşabilir ancak tedavi süresi çok uzundur. Dilerseniz, vücut mantarı nasıl nasıl geçer? Sorusunun ayrıntılarına inelim;

Vücut Mantarına Kesin Çözüm

 • Çözüm 1: Vücudun herhangi bir yerinde çıkmış vücut mantarları için ‘’Antifunga ilançlar’’ dan yararlanılır.
 • Çözüm 2: Vajinal bölgede çıkan mantarlar için özel olarak vajinal mantar tedavisi uygulanır. Burada oral haplar, antimikotik kremler ve vajina içine yerleştirilen fitiller vardır. En uygun çözüm seçeneği belirlenir.
 • Çözüm 3: Dil bölgesinde çıkan mantarlar içinse içerisinde flörür olan diş macunları önerilir. Durumun şiddetlenmesi ile birlikte antifungal ilaçlardan da faydalanılabilir.
 • Çözüm 4: Saç mantarında ise antifungal şampuan önerilir.
 • Çözüm 5: En fazla görülen ayak mantarı içinse antifungal özelliğe sahip spreyle önerilir.
 • Çözüm 6: Dudak bölgesinde mantar görülüyorsa bunun içinse antifungal içeren ruj tarzında kremler kullanılabilir.

UYARI: Vücut mantarına kesin çözüm listemizdeki maddeler birer öneridir. Yukarıda belirtilen ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktora görünmelisiniz. Yapılan teşhis ve öneri sonucunda yukarıda belirtilen maddelerden faydalanabilirsiniz.

Vücut Mantarı Nasıl Geçer

Vücut mantarına iyi gelen şeyler arasında en önemlisi ‘’Kuruluktur’’. Mantar enfeksiyonu olan bölge kuru tutulmalıdır. Ayrıca, iç çamaşırlarının da değiştirilmesi de yakalanma şansını arttırır.

Genelde çalışan kişilerde görülen; dar ayakkabı, havasız veya kötü ayakkabı giyimi sonucunda da vücut mantarı oluşabilir.

Vücut Mantarının Belirtileri Nelerdir?

 • Boğazda kuruluk yaşanır ve buna bağlı olarak da yutkunurken zorlama olur.
 • Bacakların iç taraflarında, cilt kıvrım taraflarında, kalçalarda ve kasıkların orta kısmında kırmızı renge yakın kahverengi lekelenmeler görülür
 • İdrar yapma esnasında ağrı hissedilir. Bunun yanında yanma hissi de olabilir.
 • Parmak arasında yaralar oluşur. Tırnaklar kalınlaşır ve tırnakların şekillerinde bozulmalar meydana gelir.
 • Ağzın iç tarafında ve dilde beyaz noktalar görülür. Bunların yanında ağzın içerisinde ağrı hissedilebilir ve kızarıklık da görülebilir.
 • Sırt, göğüs, bacak, kol kısımlarında halkaya benzer bir şekilde döküntüler ve yumrular görülebilir.
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2020, 08:07

Meme Kanseri Nedir? Kanserli Meme Belirtileri

Meme kanseri, meme dokusu içinde süt kanallarında oluşan kanser türüdür. kadınlarda en çok görülen kanser türüdür. Her 10 kadından birinde görülen göğüs kanseri 100 bin kadında 20 oranında rastlanıyor. Kadınlara oranla erkeklerde çok nadir şekilde de olsa görülme olasılığı vardır. Fakat hastalık oluştuğunda hastalığın seyri kadınlara oranla daha hızlı ve...

Devamını Görüntüle