Reklam09 Kasım 2020'de eklendi

Vücut Mantarına 6 Kesin Çözüm Önerisi

Vücut Mantarına 6 Kesin Çözüm Önerisi

Vücut mantarına kesin çözüm rehberimiz ayak, cilt, saç ve tırnaklara yönelik hazırlanmıştır. Çünkü, vakanın %90’u bu bölgelerde görülmektedir. Nadiren vajina ve kasık bölgelerinde de oluşabilmektedir. Unutmayalım ki; vücut mantarı kolayca bulaşabilir ancak tedavi süresi çok uzundur. Dilerseniz, vücut mantarı nasıl nasıl geçer? Sorusunun ayrıntılarına inelim;

Vücut Mantarına Kesin Çözüm

 • Çözüm 1: Vücudun herhangi bir yerinde çıkmış vücut mantarları için ‘’Antifunga ilançlar’’ dan yararlanılır.
 • Çözüm 2: Vajinal bölgede çıkan mantarlar için özel olarak vajinal mantar tedavisi uygulanır. Burada oral haplar, antimikotik kremler ve vajina içine yerleştirilen fitiller vardır. En uygun çözüm seçeneği belirlenir.
 • Çözüm 3: Dil bölgesinde çıkan mantarlar içinse içerisinde flörür olan diş macunları önerilir. Durumun şiddetlenmesi ile birlikte antifungal ilaçlardan da faydalanılabilir.
 • Çözüm 4: Saç mantarında ise antifungal şampuan önerilir.
 • Çözüm 5: En fazla görülen ayak mantarı içinse antifungal özelliğe sahip spreyle önerilir.
 • Çözüm 6: Dudak bölgesinde mantar görülüyorsa bunun içinse antifungal içeren ruj tarzında kremler kullanılabilir.

UYARI: Vücut mantarına kesin çözüm listemizdeki maddeler birer öneridir. Yukarıda belirtilen ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktora görünmelisiniz. Yapılan teşhis ve öneri sonucunda yukarıda belirtilen maddelerden faydalanabilirsiniz.

Vücut Mantarı Nasıl Geçer

Vücut mantarına iyi gelen şeyler arasında en önemlisi ‘’Kuruluktur’’. Mantar enfeksiyonu olan bölge kuru tutulmalıdır. Ayrıca, iç çamaşırlarının da değiştirilmesi de yakalanma şansını arttırır.

Genelde çalışan kişilerde görülen; dar ayakkabı, havasız veya kötü ayakkabı giyimi sonucunda da vücut mantarı oluşabilir.

Vücut Mantarının Belirtileri Nelerdir?

 • Boğazda kuruluk yaşanır ve buna bağlı olarak da yutkunurken zorlama olur.
 • Bacakların iç taraflarında, cilt kıvrım taraflarında, kalçalarda ve kasıkların orta kısmında kırmızı renge yakın kahverengi lekelenmeler görülür
 • İdrar yapma esnasında ağrı hissedilir. Bunun yanında yanma hissi de olabilir.
 • Parmak arasında yaralar oluşur. Tırnaklar kalınlaşır ve tırnakların şekillerinde bozulmalar meydana gelir.
 • Ağzın iç tarafında ve dilde beyaz noktalar görülür. Bunların yanında ağzın içerisinde ağrı hissedilebilir ve kızarıklık da görülebilir.
 • Sırt, göğüs, bacak, kol kısımlarında halkaya benzer bir şekilde döküntüler ve yumrular görülebilir.
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Nisan 2020, 23:36

Bazı yaşam tarzı değişiklikleri ve beslenme alışkanlıkları, hastalığa neden olan organizmalar ile mücadele etmenize yardımcı olabilir.

love
Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Başlamadan önce! Hiç bir takviye, beslenme ya da yaşam tarzı değişikliği; COVID-19’a karşı sosyal mesafe ya da uygun hijyen koşulları kadar koruyucu değildir. Aşağıda özetlenen adımlar, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek içindir, ancak COVID-19’a karşı tam bir koruma sağlamaz.  Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız, vücudunuzun hastalıklarla mücadele etmesine nasıl yardımcı olabileceğinizi merak ediyor...

Devamını Görüntüle

Reklam