Reklam28 Kasım 2020'de eklendi

Varsayılan Google Hesabınızı Android’de Nasıl Değiştirirsiniz?

Varsayılan Google Hesabınızı Android’de Nasıl Değiştirirsiniz?

Google varsayılan hesabı değiştirme işi bir ihtiyaç haline geldi. Bir Android tablet, telefon ya da herhangi bir ürün kullanıyorsanız, Google hesabınızın bu teknolojik aletle her zaman kolay bir şekilde entegre olduğunu bilirsiniz. Varsaydığımız bu sizin hesabınız, Google uygulamaları başta olmak üzere birçok uygulamada nasıl oturum açacağınıza karar verecektir. Bu kararı nasıl vereceğinizi ve Android içinde Google hesabınızı nasıl değiştireceğinizi gelin birlikte inceleyelim.

Android hesabınız için birden fazla hesap yüklemek ne kadar kolay değil mi? Fakat maalesef bir Google hesabını varsayılan olarak eklemek de bir o kadar zahmetli. Varsayılan hesap, kurulumu yaptığınız Google hesabınızdır. Bu da demek oluyor ki, o hesabı değiştirmek istiyorsanız hesaplardan çıkış yapmanız gerekiyor.

Android Google Hesabı Değiştirme

Şimdi Android cihazınızda iki Google hesabı var diyelim. Öncelikle mevcut hesaptan çıkış yapmanız gerekiyor. Bu, ikinci hesabınız için bir kademe atlama oluyor ve ikinci hesabınız “varsayılan” hesaba yükselecek anlamına geliyor. Daha sonra ilk hesapta tekrar oturum açabilirsiniz Google varsayılan hesabı değiştirme için haydi adımları inceleyelim.

1 Adım: Başlamak için Android telefon ya da tabletin ekranı üstten aşağı kaydırın.

2 Adım: Ayarlar menüsünü açmak için “Ayarlar” ı simgeleyen dişliye dokunun.

3 Adım: Ayarlar listesine geldiniz. Şimdi listeyi aşağı kaydırın ve “Google” ı bulun.

4 Adım: Varsayılan hesabınızı görmek için Google’ a tıklayın.

5 Adım: Varsayılan hesap ekranın üst kısmında görülecektir. Hesaplar listesini açmak için adınızın altında açılır ok simgesi bulunuyor. Ona tıklayın.

6 Adım: Şimdi, “Bu Cihazdaki Hesapları Yönet” e giriş yapın.

7 Adım: Şimdi de oturum açtığınız bütün Google hesaplarını göreceksiniz.

8 Adım: Kullandığınız Google hesabını bulun ve onu seçin.

9 Adım: “Hesap Kaldır” a tıklayın.

10 Adım: Bir bildirim gelecektir karşınıza. Hesap kaldırma ve verilerin yedeklenmesi ile ilgili bu bildirimi kabul ediyorsanız aşağıdaki adıma geçin.

11 Adım: Bu bildirimi kabul ediyorsunuz demek ki. Artık “Hesap Kaldır” a yeniden dokunun.

12 Adım: Hesap kaldırıldı. Şimdi Google ayarlarına dönmek için sol üst köşeden geri dönün.

13 Adım: Başka hesap ekleme kısmına geldik. Açılır ok simgesini yeniden açın ve “Başka Hesap Ekle” butonuna tıklayın.

14 Adım: Parmak izi ya da şifrenizi doğrulayarak hesabınızı değiştirin.

Bütün akıllı Android cihazlarda bunu deneyerek hesabınızı değiştirebilirsiniz. Google hesaplarını yönetmenin tadını çıkarın!

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Ekim 2020, 08:18

Gümüş Takılar Evde Nasıl Temizlenir?

Işıl ışıl parlayan gümüş kolyeleri, yüzükleri, küpeleri takmayı çok severiz. Fakat gümüş takılar bir süre sonra kararıyor. Kararan gümüş takıları hemen gümüşçüye götürüp temizletmeye gerek yok. Evde deneyeceğiniz birkaç yöntemle gümüş takılarınızı eski haline getirebilirsiniz. Her evde bulunabilen malzemelerle gümüşleriniz göz alıcı parlaklığını geri kazanacak. Gümüş takılarınızı hazırladıysanız başlayalım. Evde...

Devamını Görüntüle

Reklam