Reklam07 Mayıs 2021'de eklendi

UDF Dosyaları Nasıl Açılır? .UDF Uzantısı Açma

UDF Dosyaları Nasıl Açılır? .UDF Uzantısı Açma

Udf dosyaları nasıl açılır? Sorusunu 7 basit adımda cevapladık. UDF dosyalarını açabilmek için ilk olarak Uyap’ın sitesine girip birtakım işlemler gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemlerden sonra Udf dosya açma işleminiz başarılı olacaktır. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

UDF Dosyaları Nasıl Açılır?

Adım 1: İlk olarak UDF dosyasını açma için http://www.uyap.gov.tr adresine giriş yapıp alt kısımda yer alan ‘’UYAP Destek’’ başlığının altında yer alan ‘’UYAP Editör’’ seçeneğine giriş yapın.

Adım 2: Dosyayı açtıktan sonra sırayla ‘’UYAP’’ dosyasına, ardından ‘’UKI_V4.1.11’’ dosyasına ve ‘’UKI_V4.1.11.exe’’ bölümüne giriş yapın. 

Adım 3: Ekranda beliren kurulum sihirbazından ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın. 

Adım 4: Açılan pencerede programın nereye kurulacağını belirleyip yeniden ‘’İleri’’ yazısına tıklayın.

Adım 5: Ekrana gelen bölümlerin üçüne de ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayıp devam edin.

Adım 6: Son olarak ‘’Kur’’ seçeneğine tıklayıp kurulum işlemlerini başlatın.,

Adım 7: Kurulum işlemi sona erdikten sonra ‘’Son’’ yazısına tıkladığınızda, UDF dosya türü açma işlemi ‘’UYAP Doküman Editörü’’ bölümünden açılacak.

Not: Kurulumu yapmanıza rağmen .UDF uzantısı açma işlemi gerçekleşmiyorsa Java programını yüklemeniz gerekir. Uygulama Java destekli çalıştığı için bu yazılıma ekstra ihtiyaç duyar.

UDF Dosyası Nasıl PDF Yapılır?

Adım 1: İlk olarak UDF dosyasını PDF yapma için UYAP Editör programını https://www.uyap.gov.tr/ adresinden indirmeniz gerekir.

Adım 2: Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra birkaç işlemden sonra cihazınıza kurulumunu gerçekleştirin.

Adım 3: Kurulum işlemi sonrası, PDF formatına çevirmek istediğiniz UDF klasörünü UYAP Editör programına aktarın.

Adım 4: Ekranın üst kısmında yer alan ‘’Dosya’’ sekmesine tıklayıp ‘’PDF Olarak Kaydet’’ seçeneğine giriş yapın.

Adım 5: PDF dosyasının kaydedileceği yeri belirleyin ve ‘’Kaydet’’ seçeneğine tıkladığınızda UDF dosyasını PDF’e çevirme işlemini gerçekleştirirsiniz.

Not: Yukarıda Anlatılan adımları Windows sürümlerinde ya da macOS sürümlerinde gerçekleştirebilirsiniz.

UDF Dosyası Ne Demek?

UDF dosyası, genelde ‘’Evrensel Disk Formatı’’ dosyası ya da ‘’Excel’’ kullanıcı tanımlı işlev dosyası olarak bilinir.

Dosya türü yabancı kaynaklar tarafından disket yedeği olarak bilinir. Ülkemizde ise Adalet Bakanlığı tarafından geliştirilmiş takip programındaki dosyalar, UDF uzantısı ile bulunur. Bu dosya türlerini açmak için UYAP Editör programını kullanmanız gerekir.

Sisteme işlenen verilerin, veri tabanında kayıt edilmesinde kullanılır. İşlenen verileri kontrol edebilmek için UDF dosya uzantısı kullanılır. 

Dosya türünü kullanabilmek için UYAP Editörü programını ve programın çalışması için Java uygulamasını indirmeniz gerekir. https://www.uyap.gov.tr/ adresinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

UDF Dosyası Hangi Programla Açılır?

UDF dosyasını açmak için öncelikle UYAP’ın adresine giriş yapıp ‘’UYAP Editör’’ programını cihazınıza indirip kurmanız gerekir.

Editör programının çalışması için Java uygulamasını https://www.java.com/tr/ adresinden indirmeniz gerekir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Nisan 2020, 08:40

Aradığım Kitabı Nasıl Bulurum ?

Sadece konusunu hatırladığınız bir kitabı bulabilmek ister misiniz? Nasıl olduğunu öğrendiğinizde, bunun oldukça kolay olduğunu göreceksiniz! Bazen eskiden okuduğunuz bir kitabı hatırlarsınız ya da biri bir yerde bir kitaptan bahsetmiştir, konusu hoşunuza gitmiştir ama adını hatırlamıyor olabilirsiniz. Herkesin zaman zaman unutkanlıkları vardır, bu nedenle bir gün böyle bir sorunla karşılaşmanız...

Devamını Görüntüle

Reklam