Reklam02 Ağustos 2021'de eklendi

Trendyol İade İşlemi Nasıl Yapılır? Para İadesi Süresi?

Trendyol İade İşlemi Nasıl Yapılır? Para İadesi Süresi?

Trendyol iade yapma işlemi aşağıda anlattığımız şekilde yapılmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler olan ve birçok kişi tarafından tercih edilen Trendyol’da ürün iadesi yapmak da tıpkı satın almak gibi kolaydır. Yukarıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde iade işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Sağladığı bu kolaylık Trendyol’un sıklıkla tercih edilmesinde önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Trendyol İade Nasıl Yapılır ?

Adım 1: Trendyol iade işlemi için, telefon, tablet, bilgisayar vb. herhangi bir cihazdan Trendyol uygulamasını veya internet sitesini açın.

Adım 2: Hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.

Adım 3: Açılan sayfan “Hesabım” butonuna tıklayın.

Adım 4: Karşınıza çıkan ekranda gördüğünüz “Siparişlerim” butonuna tıklayın.

Adım 5: Karşınıza zamana göre sıralanmış bir şekilde bugüne kadar verdiğiniz siparişleriniz çıkacaktır. Hangi siparişinizi iade etmek istiyorsanız onun üzerine gelin ve “Detaylar” yazısına tıklayın. 

Adım 6: Alt tarafta çıkan “Kolay iade” butonuna tıklayın.

Adım 7: Eğer tek seferde birden fazla sipariş verdiyseniz ve içlerinden yalnızca bir tanesini iade etmek istiyorsanız hangi ürünü iade edeceğinizi seçin.

Adım 8: İade edilecek ürünü seçtikten sonra karşınıza çıkan ekrandan iade nedenini seçin.

Adım 9: Hangi kargo ile işlem yapacağınızı seçin ve ekranda çıkan iade kodunu saklayın.

Adım 10: 7 gün içerisinde iade edeceğiniz ürünü ve ürünün faturasını bir pakete koyarak seçtiğiniz kargonun herhangi bir şubesine gidin veya Trendyol’da belirtilen numaraları arayarak eve bir kurye talep edin.

Adım 11: Kargo şubesindeki görevliye paketinizi ve iade kodunuzu vererek işlemi tamamlayın.

Trendyol İade Nasıl İptal Edilir?

Adım 1: Cihazınızdan Trendyol uygulaması veya internet sitesine giriş yapın.

Adım 2: Yardım & Destek butonuna tıklayın.

Adım 3: Karşınıza çıkan ekranda bulunan “İletişim” butonuna tıklayın.

Adım 4: Ekrandaki “Müşteri Hizmetleri” kutucuğunda bulunan çağrı merkezi numarası aracılığıyla Trendyol ile iletişime geçin ve iade talebinizi iptal etmek istediğinizi söyleyin.

Trendyol iade iptal etme yalnızca bu adımlardan oluşmaktadır. Bununla birlikte iade talebi oluşturduğunuz bir ürünü 7 gün içerisinde kargo şubesine götürmezseniz de işlemden vazgeçtiğiniz anlaşılmış olacaktır. Dolayısıyla tüm bu adımları izlemek yerine hiçbir işlem yapmadan ürünü teslim etmeye gitmemek tercih edilebilmektedir.

Trendyol Üye Olmadan İade Nasıl Yapılır?

Adım 1: Trendyol internet sitesini açın.

Adım 2: Sitede sağ üst tarafta bulunan Yardım & Destek butonuna tıklayın. 

Adım 3: Karşınıza çıkan sayfada gördüğünüz “İletişim” butonuna tıklayın.

Adım 4: Bu sayfada müşteri hizmetleri çağrı merkezine ulaşabileceğiniz bir numara bulacaksınız. O numarayı arayarak üye olmadığınızı ve iade işlemi yapmak istediğinizi söyleyin.

Adım 5: Müşteri hizmetleri size bir iade kodu verecektir. Bu kod ile kargo şubesine gidin ve ürünü teslim edin.

Trendyol üye olmadan iade yapabilmek için bu adımların izlenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte Trendyol’a üye olunduğunda iade işlemi çok daha kolay yapılabilmektedir ve üye olmak da aynı şekilde kolaydır. Ayrıca üyelere farklı konularda da ayrıcalıklar ve kolaylıklar sunulmaktadır. Bu nedenle Trendyol’dan alışveriş yapan çoğu kişi üye olmayı tercih etmektedir.

Trendyol İade Sorgulama

Trendyol iade sorgulama da diğer tüm işlemler gibi hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlem için kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Hesabım” butonuna tıklanmaktadır. Bunun ardından ürün fotoğrafının yan tarafında bulunan “Sipariş detay” kısmına basılmaktadır. Ekrana gelen sayfada “Sipariş sorgulama” butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklayarak iade durumunun kontrolü yapılabilmektedir. 

Trendyol İade İnceleniyor Nedir?

Trendyol iade inceleniyor, iade etmek istediğiniz ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığının kontrol edildiğini ifade etmektedir. Trendyol’da bir ürünün iade talebinin kabul edilebilmesi için bazı şartlar belirlenmiştir. Bunlar iade edilecek ürünün hasar görmemiş olması, kullanılmamış olması, fatura ile birlikte gönderilmiş olması gibi koşullardır. Tüm koşullar sağlandığında gerekli kontroller yapıldıktan sonra ürün iade talebi kabul edilmekte ve para iadesi yapılmaktadır.

Trendyol Para İadesi Ne Zaman Yapılır?

Trendyol para iadesi 2-10 gün içerisinde yapılmaktadır. Bununla birlikte üst sınır 10 gün olarak belirlenmiş olsa da genellikle 1-2 gün içerisinde para iadesi gerçekleştirilmektedir. İade işlemi tamamlandığında Trendyol tarafından paranız bankanıza ödenmekte ve bu konuyla ilgili bir bilgilendirme e postası gönderilmektedir. Paranın hesabınıza ne zaman geçeceği de bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Trendyol İade Ücretli Mi?

Trendyol iade ücretsiz olarak yapılmaktadır. Trendyol’dan aldığınız bir ürünü iade etmek istediğinizde herhangi bir ödeme yapmanız gerekmemektedir ve kargo ücreti de buna dahildir. Geri gönderilen ürünün kargo ücreti Trendyol tarafından karşılanmaktadır. Bunun haricinde de müşteriden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Trendyol İade Kaç Gün İçinde Yapılmalı?

Trendyol iade süresi 15 gün olarak belirlenmiştir. Ürünü teslim aldığınız günden itibaren 15 gün içerisinde iade yapılabilmektedir. Bununla birlikte iade talebi oluşturduktan sonra ürünün 7 gün içerisinde kargo şubesine götürülmesi gerekmektedir. Eğer7 gün içerisinde götürülmezse yeni bir iade talebi oluşturmak ve yeni bir kod almak gerekmektedir.

Trendyol İade Parası Ne Zaman Yatar?

Trendyol iade parası 2-10 gün içerisinde bankanıza yatırılmaktadır. Bu paranın hesabınıza yatırılması ile bankanızla ilgili bir durumdur ve dolayısıyla bu süre bankanıza göre değişiklik göstermektedir. Trendyol parayı bankanıza yatırdığında size konuyla ilgili bir bilgilendirme e potası göndermektedir. Bu andan itibaren paranın hesabınıza geçmesi bankanızın sorumluluğundadır.

Trendyol Değişim Var Mı?

Trendyol değişim seçeneği bulunmayan bir online alışveriş mağazasıdır. Bunun nedeni Trendyol tarafından satılan ürünlerin sınırlı sayıda stoğunun bulunması olarak açıklanmaktadır. Değişim yerine kolay bir şekilde iade yapılıp yeni ürün tekrar sipariş edilebilmektedir. Dolayısıyla değişim ihtiyacı olan üyeler bu yolu kullanmaktadır. 

İlgili Bağlantıları

Trendyol mağazaTrendyol PartnerTrendyol Yardım

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Eylül 2020, 22:47

Parkeler nasıl temizlenir? Ahşap zemin nasıl silinir?

Parkeler ve ahşap zeminleri temizlerken acaba yıpranır mı korkusu yaşıyorsanız bu yazımızda parkeleri nasıl, ne sıklıkla temizleneceğinden bahsettik. Parkelerin ve ahşap zeminlerin ilk günkü gibi temiz ve ışıl ışıl bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız düzenli olarak temizlemelisiniz. Evimizde en çok temasta olduğumuz yer parkelerdir. Yerlere sürekli bir şeyler dökeriz, deviririz....

Devamını Görüntüle

Reklam