01 Mart 2021'de eklendi

Telefonun Wifi’si Açılmıyor Problemi Çözüldü

Telefonun Wifi’si Açılmıyor Problemi Çözüldü

Telefonun Wifi’si açılmıyor problemi, modemin güçsüzlüğü, telefon ayarlarının bozulması ve telefonun güç tasarrufu olmasından dolayı ortaya çıkabilir. Telefon wifisi açılmıyor problemini çözmek için deneme yanılma yöntemi ile hareket etmeniz gerekir. Aşağıdaki 5 yöntemi de sırayla denemeniz problemi çözmenize yardımcı olacaktır.

Telefonun Wifi’si Açılmıyor Nasıl Düzeltilir?

  • Yöntem 1: Wifi’yi Kapatıp Tekrar Açın
  • Yöntem 2: Telefonu Uçak Moduna Alın
  • Yöntem 3: Cihazı Güç Tasarruf Modunu Kontrol Edin
  • Yöntem 4: Telefonu Yeniden Başlatın
  • Yöntem 5: Kablosuz Yönlendirici Ayarını Kontrol Edin

Yöntem 1: Wifi’yi Kapatıp Tekrar Açın

Telefonun Wifi’si açılmıyor sorunun en temel çözümü ağ bağlantısı kapatıp tekrar açmaktır. Bunun için bağlantıyı kesip 5 saniye bekleyin ve tekrar açın. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Genellikle basit ama etkili bir yöntemdir.

Yöntem 2: Telefonu Uçak Moduna Alın

Telefonun ‘’Bildirimler’’ kısmının alt sıralarına yer alan ‘’Uçak Modu’’ simgesine dokunun. Uçak moduna aldıktan sonra 5 saniye bekleyip eski haline geri çevirin. Telefonda Wifi’nin açılmaması sorunu çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 3: Cihazı Güç Tasarruf Modunu Kontrol Edin

Telefonunuz bazen güç tasarruf moduna geçtiğinde enerjiyi azaltmak için Wifi’yi kapatabilir. Bunun için cihazınızdan ayarlar kısmına girip kontrol etmeniz gerekir. 

Yöntem 4: Telefonu Yeniden Başlatın

Telefonu yeniden başlatmak telefonun Wifi’si açılmıyor sorununu çözebilir. Cihazınızı tamamen kapatıp birkaç saniye bekleyin ve yeniden başlatın. Yöntemlerin hiçbiri işe yaramadıysa garantisini kullanarak teknik servise götürmeniz gerekebilir. 

Yöntem 5: Kablosuz Yönlendirici Ayarını Kontrol edin

Cihazın ağ bağlantı erişimini kontrol etmek ve Mac adresinin engellenmediğine bakmak için kablosuz yönlendiriciye bağlanıp engelin oluşmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Telefon Wifi’si Neden Açılmaz?

  • En yaygın nedenlerden biri düşük hafıza alanı olabilir. RAM yöneticisine girip belleğin 45 MB’den az olup olmadığına bakın. Düşük hafızadan kaynaklıysa cihazınızda yer açmanız gerekir.
  • Güç tasarruf modunun açık kalması bazen ağ bağlantısını engelleyebilir. Enerjiyi azaltmak için cihaz kendince önlemler almaya başlar. Telefonunuzun şarjı azalmışken ağ bağlantı hatası oluyorsa ‘’Ayarlar’’ kısmından kontrol edin.
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Ekim 2020, 06:55

Xiaomi İkinci Alan Oluşturma – Tek Cihaz, İki Alan

İkinci alan özelliği birden fazla kullanıcının tek cihazı, herhangi bir veri paylaşmadan kullanma özelliğidir. Bu özellikle beraber uygulama verileri, fotoğraflar, belgeler iki alan dolayısıyla iki kullanıcı arasında paylaşılmayacaktır. İkinci alan, yeni bir telefon almak gibidir. İkinci alan oluşturduğunuzda, ilk alandaki veriler, uygulamalar ikinci alanda gözükmez ve telefonunuz ilk aldığınız haline...

Devamını Görüntüle