11 Ocak 2021'de eklendi

Telefonla Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Telefonla Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Telefonla konferans görüşmesi, birden fazla kişinin görüşmesine imkan sağlayan bir konuşma türüdür. Bu konuşma türünde bir kişi ile konuşurken başka bir kişiyi konuşmaya ekleyebilirsiniz. Peki, nasıl? Detaylar yazımızda.

Telefonla Konferans Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: Öncelikle telefonla konferans görüşmesi yapmak için istediğiniz kişileri aramalısınız.
  • Adım 2: Bu kişi aramayı kabul ettiğinde, konferans görüşmesi yapacağınızı bildirmeniz gerekiyor. Bildirmezseniz beklemeye aldığınızda kişi bir sorun oluştuğunu düşünüp yapılan aramayı sonlandırabilir.
  • Adım 3: İlk arama sonrası, ikinci kişiyi dahil etmek için ekranın sol üstünde bulunan ‘’Arama Ekle’’ seçeneğine dokunmanız gerekiyor.
  • Adım 4: Samsung telefonlarda arama ekleme seçeneği yazısı yerine ‘’…’’ sembolü bulunur. Bu seçenek yerine üç nokta sembolüne tıklamanız gerekiyor.
  • Adım 5: Samsung telefonlar için, sembole tıkladıktan sonra ‘’Arama Ekle’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 6: Sonraki adımda eklenmesini istediğiniz kişi çağrınıza cevap verince ‘’Çağrıları Birleştir’’ seçeneği aktif hale gelir.
  • Adım 7: Bu seçeneğe tıklayarak konferansı aktif hale getirebilirsiniz. Bu adımları izleyerek daha fazla kişileri konferansa davet edebilirsiniz.

Not: Konferansta olduğunuzu anlamanıza yarayacak herhangi bir uyarı ya da bildirim bulunmaz. Konuşmalar sırasında arka plandan gelen farklı sesler sayesinde anlayabilirsiniz. Fakat kesin bir yolu bulunmuyor.

Önemli: Toplu aramalar yaptığınızda ücret kendi tarifeniz üzerinden karşılanır. Örneğin 5 kişi davet edip 10 dakika konuştuysanız, 50 dakikalık konuşma yapmış sayar ve 50 dakikalık bir ücret alır.

İOS Cihazlarda Konferans Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: Öncelikle Iphone telefon konferans görüşmesi yapmak için görüşmek istediğiniz kişiyi arayın.
  • Adım 2: Eklemek istediğiniz kişiyi ‘’Arama Ekle’’ butonuna basın ve numarayı arayın.
  • Adım 3: Arama başladıktan sonra ‘’Konferans’’ seçeneği aktif olur. Bu seçeneğe basarak görüşmeyi başlatabilirsiniz. Bu adımları sırasıyla uygulayarak telefonla konferans görüşmesi yapabilirsiniz.

Not: Vodafone ve Türk Telekom’da 5 kişiyi, Turkcell’de ise 6 kişi ile aynı anda konferans yapabilirsiniz. Aradığınız kişilerde beş kişiyi ararsa bu sayı 25 ile 30 arasına kadar çıkar.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Ekim 2020, 07:03

iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır? Restart atmak

iPhone güvenilir ve hataya az yer veren bir telefon olsa da, bazen bir sorunu çözmek için yeniden başlatmanız gerekir. Teknik olarak, birden fazla iPhone yeniden başlatma ve sıfırlama methodu vardır, bu nedenle her birinin ne yaptığını ve belirli bir durumda hangisini kullanmak istediğinizi bilmek önemlidir. Yeniden başlatmanın basit yolu telefonu...

Devamını Görüntüle