Reklam11 Ocak 2021'de eklendi

Telefonda Şekilli Yazı Yazma Nasıl Olur?

Telefonda Şekilli Yazı Yazma Nasıl Olur?

Telefonda şekilli yazı yazma için faydalanmanız gereken birkaç uygulama var. Bunların dışında yazı fontu değiştirerek de farklı şekiller elde edebilirsiniz. Dilerseniz, telefondan farklı yazı stilleri elde etmeniz için uygulamanız gereken adımlara geçelim;

Telefonda Şekilli Yazı Nasıl Yazılır?

İlk olarak telefondan şekilli yazı yazma programları ile işe başlayalım. 3 tane programı sizler için derledik;

1) Textgram: Uygulamanın asıl amacı; duyuru davet gibi amaçlarla hazırlanan görsellerin şablonlarını ve resimlerini hazırlamak. Bunun yanında 50’den fazla arka plan ve 30’a yakın profesyonel yazı tipi bulunuyor.

2) Phonto:  Resimlerin üzerine yazı yazmak için kullanılan bir uygulamadır. Uygulama ücretsiz telefona indirilebilir. Fakat telefonda şekilli yazı yazma için Premium paketi satın alınması gerekir. Paketin içinde ß, Ą, gibi şekilli harfler yer alır.

3) Text on Phonto: Galeriden seçilen herhangi bir fotoğrafın üstüne istenilen yazı tipini ekleyebilirsiniz. Bu uygulamanın tek işlevi yazı yazmayı sağlamak olduğu için uygulaması oldukça basittir.  İsterseniz fotoğrafa sticker da ekleyebilirsiniz. Text ya da Text gibi farklı font şekilli yazı tipleri bulunur.

Not: Farklı tip yazı şekillerini Whatsapp’ta da yapmak mümkün. Kalın harfle yazmak için kelimenin başına ve sonuna ‘*’ işareti, yatık harf ile yazmak isterseniz kelimenin başına ve sonuna ‘_’ işareti eklemeniz yeterli olur.

Telefonda Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir?

Telefonda yazı fontu değiştirme işlemi; marka, model ve sürümlere göre değişiklik gösterebilir. Fakat birçok telefonun içinde bu özellik mevcut.

  • Adım 1: Telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ menüsüne girin.
  • Adım 2: Açılan menüden ‘’Ekran’’ seçeneklerine tıklayın.
  • Adım 3: Buradan ‘’Yazı Tipi’’ seçeneğine girin ve istediğiniz telefonda şekilli yazı seçeneğine tıklayın.

Diğer Yöntemler

  • Samsung cihazına sahipseniz ‘’Ayarlar > Erişebilirlik’’ seçeneklerinden istediğiniz yazı tipine ulaşabilirsiniz. Ayrıca buradan yeni yazı tipi indirme imkânınız bulunuyor.
  • Telefonunuzda farklı yazı tipleri bulunmuyorsa üçüncü parti uygulamalar ile indirebilirsiniz. Fontfix en çok bilinen uygulamalar arasında yer alır.
  • Bunların dışında Google Play Store ile de farklı uygulamalar bulabilir ve bu uygulamaların görsellerine bakarak istediğinizi indirebilirsiniz. Yorumlar ve uygulamanın popülerliğine dikkat etmeniz önemli olabilir. Bazı uygulamalarda istediğinizi bulamayabilir veya ücretli uygulamalar olabilir. 

İpucu: Mail ya da e-posta türü yazılar kullanacaksanız Outlook’ta Word uygulaması bulunur. Word’de birçok yazı türü mevcuttur.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Ekim 2020, 07:03

iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır? Restart atmak

iPhone güvenilir ve hataya az yer veren bir telefon olsa da, bazen bir sorunu çözmek için yeniden başlatmanız gerekir. Teknik olarak, birden fazla iPhone yeniden başlatma ve sıfırlama methodu vardır, bu nedenle her birinin ne yaptığını ve belirli bir durumda hangisini kullanmak istediğinizi bilmek önemlidir. Yeniden başlatmanın basit yolu telefonu...

Devamını Görüntüle

Reklam