Telefon Kamerası Nasıl Bilgisayar Kamerasına Dönüştürülür?

Eğitimin dijitalleşmesi ile birlikte telefon kamerasını bilgisayar kamerası yapma fikri, öğrencilerin zihinlerinde yer edinmiş durumda. Bilgisayarın kamerasının bozuk veya kalitesiz olması bu ihtiyacın en büyük nedenleri. Peki, telefonu nasıl pc kamerasına çevirirsiniz? Detaylar;

Cep Telefonunu Kamera Olarak Kullanma

  • Adım 1: Öncelikle telefonu bilgisayar kamerası olarak kullanmak için DroidCam Wireless Webcam uygulamasını indirmeniz gerekir. Google Play Store bağlantısına girip uygulamayı indirmelisiniz.  Bu işlemi ayrıca Bilgisayar içinde yapmanız gerekir.
  • Adım 2: Telefonunuzdan DroidCam uygulamasına girin ve uygulamayı nasıl kullanacağınızı anlatan rehber çıkacak. ‘’Rehberi Okudum’’ seçeneğine tıklayın ve ekranınıza Wi-fi ağı, telefonun IP adresi hakkında bilgiler göreceksiniz. Şimdi bilgisayarınıza dönün ve ‘’Device IP’’ kısmına telefonunuzda yazan IP’yi girin. Video ve Audio kutucuklarına tik atmayı unutmayın.
  • Adım 3: Son olarak telefon kamerasını pc de kullanma için, programdan ‘’Start’’ seçeneğine tıklayın. Adımları sırasıyla uyguladıysanız video akışının ön izlemesini bilgisayarınızda görebilirsiniz. 

Not: DroidCam Wireless Webcam uygulaması dışında başka uygulamalarda bulunuyor. Fakat telefonu bilgisayar kamerası yapma için bilinen en iyi uygulamaların başında gelir. Ayrıca uygulamayı indirmeden önce mutlaka yorumlarına bakın.

Android Telefonu Webcam Olarak Kullanmak İçin Tüyolar

Öncelikle telefonu bilgisayar kamerası olarak kullanmak için mutlaka uygulama indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamaların bazıları paralı ya da uygulama içinde para kullanmanız gerekebiliyor. DroidCam Windows’un Android sürümünü satın almazsanız özelliklerini kullanamazsınız.

DroidCam Windows aracını PC’ye ve telefona bağlamanın iki farklı metodu bulunuyor:

  • İlk metod telefonunuzu bilgisayara kablo ile bağlayarak kullanma yöntemi. Bu yöntemde görüntü daha stabil olur. Ayrıca telefonu bilgisayara bağladığınızda, geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama modunu açmanız gerekir.
  • Diğer yöntem ise standart Kablosuz ağ üzerinden bağlanmalıdır. Telefonunuzu ve bilgisayarınızı Wi-fi ağına bağlamanız gerekir. Ayrıca Wi-fi ile bağlantı kurmak daha hızlı olur.

Not: Uygulamayı indirdiğinizde sizden ses sürücülerini kullanmak için izin isteyecek. Bunların kullanımına izin vermezseniz uygulama düzgün bir biçimde çalışmaz. Uygulamayı başlatmadan önce ses ve video kutucuklarını işaretlemeyi unutmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.