Reklam04 Şubat 2021'de eklendi

Tarot Falı Nedir? Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nedir? Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falı, yaşamın doğum ve ölüme kadar olan döngüsünü, çarkını ifade eder. Mısırca bir sözcük olan ‘’Ta-rosh’’dan geldiğini de söyleyen kaynaklar mevcuttur.Bunun anlamı ‘’kral yolu’’ olarak bilinir. Bir bilgelik ilimidir. Geçmişten bugüne ve geleceğe uzanan bir yolculuktur. Kartlar ile bir okuyucu vasıtası ile okunur.

Falını bakmak için önce inanmak gerekir ve sembollerin enerjisini aktive etmek gerekir. Sorular sorulur ve cevaplar bu işaretler aracılığı ile sezgilerle kavranır. Yani iç dünya ve dış dünyaya ışık tutan bir danışmanlık ve rehberliktir.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falı, kartlar ile bakılmaktadır. Kendinize bir deste alarak onların rehberliğinde işe koyulabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken bir mesele vardır. Esasında bu sezgisel bir ilimdir.

Kökenleri çok eskilere dayanır. Hislerinizin sizi yönlendirdiği ve kartlar üzerindeki anlamların doğru okunması ile bakabilirsiniz.

Sembolizma sizin yol göstericiniz olmalıdır. Her resim bir ifade taşır ve doğru okuyuculuk bu işte çok önemlidir. Neye niyetlenip açtıysanız ve hangi soruları sorduysanız onun cevabını almanız üzerine kurulu bir sistemdir.

Tarot Aşk Falı Nasıl Bakılır?

Tarot aşk falı üzerine bir sürü farklı söylem vardır. Gerçek olan kime bakıldığı ve kimin baktığının etkin olmasıdır. Her okuyucunun farklı eğilimleri vardır. Tek kart bile bazen ilişkinizin gidişatı hakkında bilgi almanıza yetebilir. Genelde klasik deste için dört seçim yapılır.

Giriş ve sonuç burada önemli olandır. Yani ilk kart ve son kart etkilidir. İki ve üçüncü kısım ise güncel olayların yorumu yani olasılıklar ile birlikte düşünülmesidir. Bilinmesi gereken herkesin kendine uyanı almasıdır.

3 Kart Tarot Falı Nasıl Bakılır?

3 kart tarot falı geçmiş, şimdi ve gelecek demektir. 3 adet seçerek bu kapsamda değerlendirme yapılır. Her konuda sorularınızı sorabilirsiniz. Misal iş, aşk, kariyer, eğitim, arkadaşlık, sağlık gibi konular en temel olanlarıdır.

Ancak gayet özel sorular da sorabilirsiniz. Örnek; ‘‘şu davranışımın sonu bana olumlu mu olacak?’’ veya ‘’bu kişi benim için ne düşünüyor?’’ gibi sorgulamalar gayet mümkündür. Cevaplar size semboller aracılığı ile gelecektir. Ayrıca zaman tünelinde ele aldığınız meseleyi gözden geçirmiş olacaksınız.

Tarot Falı Nasıl Öğrenilir?

Tarot falı nasıl öğrenilir diye çok soru gelmektedir. Bu işin ustalarından ders almanız gerekir. Genellikle astrologlar veya numeroloji uzmanları bu eğitimleri vermektedir.

İşi profesyonelleştirmek isteyenlerin yöneleceği bu örneklerin yanında kişi kendi kendisine de öğrenebilir. Bir deste edinerek kılavuzdan faydalanabilir veya direkt hislerinizin götürdüğü yere gidebilirsiniz. Zaten ne kadar kurs alsanız da yine işin ustalığı sezgilerinizde yatacaktır.

Tarot Falı Kartlarının Anlamı

Tarot falı kartları toplam 78 tanedir ve iki ana bölümden oluşmaktadır. Büyük arkana 22 tanedir ve 56 adet olan küçük arkanadır. Hepsinin anlamı temsil ettiği burç grubu ve elemente göre değişmektedir.

Ayrıca okuyucunun yatkınlığı ve kartların ters veya düz oluşu da etkilidir. Hayatın manevi yönü sembolizma aracılığı ile temsil edilir.

Arkanaların büyük olanı 0 ve 1-21 olarak numaralanmıştır. İsimleri; deli, büyücü, başrahibe, imparatoriçe, imparator, başrahip, aşıklar, savaş arabası, kuvvet, münzevi, kader çarkı, adalet, asılmış adam, ölüm, denge, şeytan, yıkılan kule, yıldız, ay, güneş, uyanış ve dünya olarak bilinmektedir. Bunlar ruhani temsillerdir. Deneyimler, mücadeleler ve ödüller okunur.

Arkanalardan küçük isimli olan ise her biri 10 adet olan yaşam koşulları ve günlük olaylar anlatılır. Bunlar;

  • Değnekler; ateş elementini temsil eder. Yeni girişimler, zodyakta koç, yay ve aslandır. Bu burçlar üzerinden okunur.
  • Kupalar; su elementidir. Duygusal konular ve yaşantılar gibi konuları esas alır. Akrep, yengeç ve balıktır.
  • Kılıçlar; havadır. Soyutluk, iç dünya, zihinsel meseleler temeldir. Terazi, ikizler ve kovadır.
  • Tılsımlar; toprağın ifadesidir. Dünyevi olaylar, maddi durumlar vesaire anlatılır. Boğa, başak ve oğlak sembolüdür.

Tarot Falı Tutar Mı? Gerçeklik Payı Ne?

Tarot falı tutar mı? demek aslında inançla ilgilidir. Siz neye inanmak istiyorsanız onu hayatınıza çekersiniz. Bu Orta Çağ kökenli bir isim olarak değerlendirildiğinde hayatınıza bakış açısı ve rehberlik katacak bir yöntemdir.

Ancak bir eğlence aracı olarak değerlendiriyorsanız ve kalpten hazır değilseniz tutacak mı tutmayacak mı diye bir değerlendirme yaparsınız. Bazen olumsuzluklara hazır olmanız gerekir. Çünkü bu bir pışpışlama sanatı değildir.

Size yönlendirme yapmadan olasılıklar üzerinden yaşamınızda döngü olarak gördüğünüz ve sıkıştığınız anlar içinden çıkmanıza yardım eder. Enerjisine uyumlanmak çok önemlidir. Yüksek şifa için anda kalmalı ve sezgilerin mantık ile uyumlu hale getirilmesine tarot bakımı sayesinde destek almaya istek duymalısınız.

Tekrar belirtmek gerekirse sorduğunuz sorulara en net cevabı alacağınız bu yolculuk aynı zamanda olanları daha zihinsel ve doğru değerlendirmenize fayda sağlayacaktır.

Faladdin’in Tarot Falı Tutuyor Mu?

Falaaddin’in Tarot Falı sadece bir eğlence uygulamasıdır. İşi ciddi bir danışmanlık boyutunda düşünmemelisiniz. Bazen çok güzel ve uygun cevaplar geldiğini düşünebilirsiniz ancak birebir alacağınız bir seansın yerini tutmayacaktır.

Uzmanından belirli bir ücret karşılığında hizmet alabilirsiniz. Ancak amacınız sadece zaman geçirmek, keyif almak ve değişiklik ise gayet uygun bir programdır. Bu noktada bazen tutar bazen tutmaz şeklinde olaya bakabilirsiniz.

Tarot Kartlarına Neler Sorulur?

Tarot kartlarında neler sorulur? konusu çok merak edilmektedir. Açık ve net yaklaşılması gerekir. Kişiler ve olayın gidişatı hesaplanmalıdır. Kendinizi akışın sakinliğine bırakarak önyargısız ve tarafsız sadece şimdinin temsiline varmalısınız.

Örneğin zamanla ilgili soracaksanız, ‘Ne zaman…. İçin uygundur?’’ şeklinde olmalıdır. Karar almak üzere bir şeyi merak ediyorsanız ‘’ Bu durumda ne yapmalıyım?’’ veya ‘’ Neden bu olay şu şekilde gelişti, ne olsaydı değişirdi?’’ gibi yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Ya da kariyeriniz hakkında çok önemli bir dönemeçtesiniz ve aradığınız cevaplar vardır.

O halde ‘’Eğitim hayatımda beni neler bekliyor?’’ ‘’Şu konuda önüm açılacak mı?’’ tarzı yönelimler doğru olacaktır.  Ancak pozitif enerjinizi aktif ettiğinizde uyumu yakalarsınız. Biliyorsunuz ki evrende birçok negatif enerji vardır. Kendinizi olumlu olana bıraktığınızda kartlar size en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

Hangi Tarot Kartı Alınmalıdır?

Hangi tarot kartları alınmalı? diyorsanız ve eğer yeni başlıyorsanız klasik deste tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde birçok farklı stil var. Başlangıç ve ısınma için çok pahalı olması tavsiye edilmez. Önce okuyuculuğu iyi kavrayıp anlamanız beklenir.

Fakat bunu bir koşul veya şart olarak algılamayın. Mesela klasiğin yanında osho almak istiyorsanız alabilirsiniz. Rumiler de size sorularınız ve cevaplarınız için yardımcı olur. Onun haricinde ilişkiler ve eril dişil karşılıklı konuşturma yapacaksanız katina destesi ve konuşma kartları iyidir. İkilem karşıtlık da buna örnek verilebilir. İlahi seviyeden mesaj istiyorsanız başmelekler için olanları da edinebilirsiniz. Kısacası, tarot kartları seçimi yaparken bunlara dikkat edilmelidir.

Tarot Eğitimi Veren Kitaplar Nelerdir?

Tarot eğitimi veren kitaplar, çok fazla araştırılmaktadır. Desteler ile birlikte aldığınızda kitapçık aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Hem bakarken kılavuzunuz olur hem de bu şekilde işaretleri daha anlamlı okursunuz. Aldığınız kartların içinden çıkar yazılı rehberlerin nitelikli olması çok önemlidir. Ama en önemlisi sizin eğilimleriniz ve sezgilerinizi nasıl kullanacağınızdır. Bunlardan işinizi kolaylaştıracak en yaygın 5 tarot kitabı aşağıda verilmiştir;

  • Delta (Ahşap Kutulu)
  • Tarot Nasıl Bakılır? – Sylvia Abraham
  • Fal ve Tarot- Ahmet Seyrek
  • Tarot ve Astroloji – Corrine Kenner
  • Fallar ve Sırları – Nil Peri Gökçe
Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Şubat 2021, 14:38

Migros Kart Nedir? 4 Adımda Nasıl Alınır?

Migros kart; Migros şirketi tarafından müşterilere daha hesaplı, indirimli ve kartta biriken puan ile satın alma işlemi sunan alışveriş kartıdır. Money veren ürünleri aldığınızda kartınıza Money puanlar yüklenir. Biriken bu puanları daha sonra Migros marketlerinde kullanabilirsiniz. Dilerseniz, Money kart nasıl alınır? Sorusunun cevabını verelim; Migros Kart Nasıl Alınır? Adım 1:...

Devamını Görüntüle

Reklam