08 Kasım 2020'de eklendi

Süt ile Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır? Evde Doğal Saç Düzleştirme

Süt ile Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır? Evde Doğal Saç Düzleştirme

Süt doğanın sunduğu nimetlerden biridir. Besin olarak en çok tükettiğimiz ürünlerden biridir. Yemeklerden tatlılara birçok tarif içerisinde kullanılması ve çocukluğumuzdan beri içtiğimiz süt içeriği açısından oldukça zengindir. Böylesine yararı bulunan sütü sadece besin olarak tüketmek süte ayıp olurdu. Bu yüzden yüz maskesi, saç maskesi hatta süt banyoları bile yaptık. Fakat bu yazımızda sütün daha farklı bir yönünü ele alacağız. Saç düzleştiricinize veda etmeye hazır olun! Saçlarımızı süt ile düzleştireceğiz. Evet yanlış duymadınız. Hazırsanız başlayalım.

Süt ile saç düzleştirme adımları

1- Boş bir sprey şişesi edinin. Bu şişeyi tüm saçınızı ıslatmaya yetecek kadar ılık süt ile doldurun. Hindistan cevizi sütünün düzleştirme etkisi daha çoktur, fakat inek sütü de bu maske için oldukça başarılı. İçine isterseniz bal ekleyebilirsiniz, bal aynı zamanda saçınızı nemlendirecektir.

2- Eğer şişenin içerisine bal koyduysanız şişeyi iyice çalkalayın.

3- Karışımı diplerden başlayarak saçınızın her yerine sıkın.

4- Karışımı saçınıza masaj yaparak yedirin ve saçlarınızı geniş bir tarakla tarayın.

5- Sütü saçınızda 20-25 dakika kadar bekletin.

6- Saçınızı önce durulayın daha sonra normal saç yıkama rutininize devam edebilirsiniz. Saçınızı iyice durulamayı unutmayın.

7- Saçınızı taradıktan sonra kendi kendine kurumasını bekleyin, eğer çok dalgalı saçlarınız varsa saçınızı kurutabilirsiniz.

Bu maske geçici bir düzlük sağlayacağı için saçınızı düz kullanmak istediğinizde maskeyi tekrar uygulayabilirsiniz.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Eylül 2020, 22:58

Evde Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır?

Aloe vera bitkisi doğanın sağladığı en yararlı ve şifalı bitkilerden biridir. Bu bitki eski zamanlardan beri yaraları iyileştirmede kullanılmış ve Eski Mısır’ da ölümsüzlük bitkisi olarak anılmıştır. Aloe vera makyaj, güzellik ve ilaç sektörlerinde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Aloe vera hem cilde uygulanabilir hem de besin olarak tüketilebilir. Tüketildiğinde sindirim ve...

Devamını Görüntüle