25 Kasım 2020'de eklendi

Steam Guard Nasıl Yapılır? 3 Basit Adım

Steam Guard Nasıl Yapılır? 3 Basit Adım

Steam Guard, oyuncuların ve hesapların güvenliği açısından Steam tarafından ücretsiz bir şekilde sunulan güvenlik yöntemidir. Steam kimlik doğrulama hizmeti ve iki faktörlü kimlik doğrulama sayesinde hesap çalınmalarını, izinsiz girişleri neredeyse bitirmiş durumda. Bunların yanı sıra telefon numarası doğru girilmediğinde hesaba da girilemiyor. Bu yayında daha güvenli bir oyun deneyimi için Steam Guard etkinleştirme adımlarını işleyeceğiz. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Steam Guard Nasıl Açılır?

  1. İlk olarak Steam uygulamasında oturum açın ve sol üst tarafta yer alan ‘’Steam menüsü’’ne giriş yapın. Burada 6.sırada yer alan ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  2. ‘’Hesap’’ paneline girin ve orada ‘’Steam Guard Hesap Güvenliği Ayarları’’ seçeneğine tıklayın.
  3. Karşınıza gelecek olan Steam Guard ayarları penceresinden ‘’Mail’’ veya ‘’Mobil’’ koruma seçeneklerinden dilediğinizi seçin ve güvenlik önlemini aktifleştirin.

Uyarı: Steam guard aktif etme yaparken mail adresinizin ve telefon numaranızın doğru olması gerekir. Aksi taktirde kendi hesabınıza giriş yapamayabilirsiniz (Şifre değiştirme durumlarında telefon veya mail doğrulaması istenir).

Steam Guard Kodu Nasıl Alınır?

Steam Guard kodları açılmak isteniyorsa ilk olarak App Store veya Google Play üzerinden Steam’a ait olan resmi uygulamayı telefona indirmeniz gerekir. Hesabınıza girdikten sonra ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’Steam Guard’’ bölümüne girin ve kodları alın. Eğer, bilgisayar üzerinden çift doğrulama ile giriş yapamazsanız aldığınız kodlar ile birlikte kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Steam Guard Kodları E-Posta

Bu seçeneği seçtiğinizde hesabınızda bulunan maile kodlar gönderilir. En güzel yöntemlerden birisidir. Çünkü, kodlar kayıt altına alınır. Şunu da belirtelim; envanter satışları 15 gün boyunca bekletilir.

Steam Kimlik Doğrulayıcı Size Ne Kazandırır?

Bildiğiniz üzere Steam üzerinden ücretli olarak oyun satın alabiliyorsunuz. Bu nedenle maddi anlamda bir depolama aracı olarak görülebilir. Kötü niyetli kişiler tarafından maddiyat bulunan hesabınız çalınabilir. Bu kişilere karşı tedbir olarak Steam Guard kullanabilirsiniz. 

Yukarıda bütün adımlara değindik. Eğer, bu adımlara rağmen başarısız olursanız yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

11 Aralık 2020, 20:28

Basit 6 Adımda Chrome Varsayılan Tarayıcı Yapma

Chrome varsayılan tarayıcı yapma işlemi dünya da birçok insanın yaptığı işlemdir. 2019 yılına kadar mobil cihazlarda %64 masa üstü ve diğer cihazlarda %67 Pazar payı ile en çok kullanılan web taranıcısıdır. Bu yüzden Chrome kullanıldığı gibi onu kullanmak ve değerlendirmek de çok önemlidir. Şimdi gelin Android’de, Apple’da, Bilgisayarlarda nasıl tarayıcı...

Devamını Görüntüle