25 Kasım 2020'de eklendi

Steam Guard Nasıl Yapılır? 3 Basit Adım

Steam Guard Nasıl Yapılır? 3 Basit Adım

Steam Guard, oyuncuların ve hesapların güvenliği açısından Steam tarafından ücretsiz bir şekilde sunulan güvenlik yöntemidir. Steam kimlik doğrulama hizmeti ve iki faktörlü kimlik doğrulama sayesinde hesap çalınmalarını, izinsiz girişleri neredeyse bitirmiş durumda. Bunların yanı sıra telefon numarası doğru girilmediğinde hesaba da girilemiyor. Bu yayında daha güvenli bir oyun deneyimi için Steam Guard etkinleştirme adımlarını işleyeceğiz. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Steam Guard Nasıl Açılır?

  1. İlk olarak Steam uygulamasında oturum açın ve sol üst tarafta yer alan ‘’Steam menüsü’’ne giriş yapın. Burada 6.sırada yer alan ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  2. ‘’Hesap’’ paneline girin ve orada ‘’Steam Guard Hesap Güvenliği Ayarları’’ seçeneğine tıklayın.
  3. Karşınıza gelecek olan Steam Guard ayarları penceresinden ‘’Mail’’ veya ‘’Mobil’’ koruma seçeneklerinden dilediğinizi seçin ve güvenlik önlemini aktifleştirin.

Uyarı: Steam guard aktif etme yaparken mail adresinizin ve telefon numaranızın doğru olması gerekir. Aksi taktirde kendi hesabınıza giriş yapamayabilirsiniz (Şifre değiştirme durumlarında telefon veya mail doğrulaması istenir).

Steam Guard Kodu Nasıl Alınır?

Steam Guard kodları açılmak isteniyorsa ilk olarak App Store veya Google Play üzerinden Steam’a ait olan resmi uygulamayı telefona indirmeniz gerekir. Hesabınıza girdikten sonra ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’Steam Guard’’ bölümüne girin ve kodları alın. Eğer, bilgisayar üzerinden çift doğrulama ile giriş yapamazsanız aldığınız kodlar ile birlikte kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Steam Guard Kodları E-Posta

Bu seçeneği seçtiğinizde hesabınızda bulunan maile kodlar gönderilir. En güzel yöntemlerden birisidir. Çünkü, kodlar kayıt altına alınır. Şunu da belirtelim; envanter satışları 15 gün boyunca bekletilir.

Steam Kimlik Doğrulayıcı Size Ne Kazandırır?

Bildiğiniz üzere Steam üzerinden ücretli olarak oyun satın alabiliyorsunuz. Bu nedenle maddi anlamda bir depolama aracı olarak görülebilir. Kötü niyetli kişiler tarafından maddiyat bulunan hesabınız çalınabilir. Bu kişilere karşı tedbir olarak Steam Guard kullanabilirsiniz. 

Yukarıda bütün adımlara değindik. Eğer, bu adımlara rağmen başarısız olursanız yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Ekim 2020, 10:12

AssistiveTouch Nasıl Kullanılır? Nasıl Aktif Edilir ?

AssistiveTouch, iPhone ve iPadlerde olan, ekranda sürekli olan ve ulaşımı kolay olan bir özelliktir. Özellikle ana ekran tuşunun arızalandığı zamanlarda ya da arızalanmasını önlemek için kullanan sık sayıda insan var. Üstelik bu tuşa istediğiniz işlemi de ekleyebiliyorsunuz. AssistiveTouch ile Siri açılabilir, sesi kapatıp açabilir, ekran görüntüsü alabilir, denetim merkezini açabilir...

Devamını Görüntüle