Reklam13 Aralık 2020'de eklendi

Steam Ekran Görüntüsü Nerede? Hangi Klasörde?

Steam Ekran Görüntüsü Nerede? Hangi Klasörde?

Steam ekran görüntüsü nerede? Sorusu çoğunlukla sorulmaktadır. Özellikle oyun oynarken F12 tuşu ile oynadığınız oyunun ekran görüntüsünü aldıktan sonra görüntülerin saklandığı yeri bulmak ya da hangi klasörde olduğunu bulmak bilmeyenler için zor olabilmektedir.

Oyun oynamayı ve oynadığı oyunla ilgili görseller paylaşmayı isteyen arkadaşlara bu yazımızda sizlere ekran görüntülerinin konumunu ve yerini göstereceğiz. Dilerseniz hiç beklemeden başlayalım.

Steam Ekran Görüntüleri Nereye Gider?

Biz burada size Microsoft panelinden göstereceğiz. Fakat Linux ve MacOS sistemlerinde de aynı şekilde ekran görüntülerini bulabilirsiniz. Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki Steam ekran görüntüsü bilgisayarınızın içinde saklanıyor. Saklandığı klasörün adı genellikle:

C klasörününde bulunan; “C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\{Your Steam ID}\760\remote\{The Game’s ID}\screenshots” şeklindedir.

Fakat burada bir sıkıntı bulunuyor. Dosyalar oyunlar tarafından ayrılıyor. Rakamlarla ayrılıyor.  Herhangi bir oyunun numaralandırılması sizin istediğiniz görüntüyü bulmanızı zorlaştırıyor.

Steam Ekran Görüntüsü Hangi Klasörde?

Numaralarla ayrılmış görüntüyü daha rahat bir şekilde bulmanız da mümkün. Bunu yapabilmek için;

  • Adım 1: Görünüm kısmına tıklayın.
  • Adım 2: “Ekran Görüntüleri” bölümüne gelmeniz gerekiyor.
  • Adım 3: Burada ekran görüntülerini görebileceğiniz bir alana sahip olursunuz.
  • Adım 4: Klasörü açmak için alt kısımda bulunan “Diskte Göster” seçeneğine gelmeniz gerekiyor.
  • Adım 5: Steam ekran görüntüsü nerede? Sorusunun cevabına çok yaklaştık. Burada iletişim kurusunda bulunan “Yükle” kısmını ekran görüntüsü alabilirsiniz. Böylece profilinize Steam görüntüleri gönderecektir.

Steam Ekran Görüntüsü Vitrini Yapma

Burada size özel ekran görüntüsü vitrinini oluşturmayı ve bunun aşamalarını göstereceğiz. Hiç uzatmadan dilerseniz aşamalara bakalım.

  • Adım 1: Google açın ve Steam hesabınıza giriş yapın.
  • Adım 2: http://steamcommunity.com/sharedfiles/edititem/767/3/ linkini açmanız gerekiyor.
  • Adım 3: Çiziminizi seçmeli ve çizimlerinize isim vermelisiniz.
  • Adım 4: F12 basarak ya da aşağıda belirteceğimiz işlemi yaparak incele sayfasını açmanız gerekiyor.
  • Adım 5: Console’u açın ve kodu kopyalayıp belirtilmiş şekilde uygulayın.

Bu linkler ;

document.getElementsByName(“file_type”)[0].value = 5;

document.getElementsByName(“image_width”)[0].value = 1000;document.getElementsByName(“image_height”)[0].value = 1; şeklindedir.

Steam ekran görüntüleri gözükmüyor sorununu bugün birlikte çözmeye çalıştık. Yukarıda belirtilen adımları teker teker yaparak adımları düzenli izlerseniz sorunu aşabilirsiniz.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Aralık 2020, 14:15

7 Adımda Steam Seviye Yükseltme

Steam seviyesi yükseltme için satın alıp satma gibi bazı işlemler yapmanız gerekir. Steam’i ilk açtığınızda 0 seviye ile başlarsınız rozetler bölümünü tamamen yaparsanız 5. seviyeye ulaşırsınız. Steam seviyesini 10 yapma olayından sonra %10 şansla bir hızlandırma kartı düşürme ihtimali oluşur. Seviye yükseldikçe bu şans oranı da belli bir ölçü de...

Devamını Görüntüle

Reklam