Reklam22 Aralık 2020'de eklendi

Steam Bağlantı Hatası Çözümü Nasıl Yapılır ?

Steam Bağlantı Hatası Çözümü Nasıl Yapılır ?

Steam bağlantı hatası hesaplara giriş yapmakta zorluk yaşatıyor ve programı normal kullanmak imkansız hale geliyor. Bu tür sebepler sıklıkla yaşansa da çözümü son derece kolaydır. Steam bağlantı sorunu çözümü için aşağıda aşama aşama anlattığımız 9 adımı takip ediniz.

Steam Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür?

 • Adım 1: Hesabınızı kapatıp tekrar girin. Açıp kapatmanıza rağmen ağ bağlantısı hatası alıyorsanız, uygulamayı yeniden başlatın. Bu işlemi uygulamak için; uygulama içerisinde Steam > Online > İnternete bağlan > Steam’i yeniden başlat seçeneğine tıklayın. Steam’a bağlanamıyor sorunu yaşadığınızda, bağlantıyı tekrar dene veya çevrimdışı modda başlat seçeneği bulunur. Burada çevrimdışı modu seçerseniz, ara yüzü görebilecek ve yeniden bağlanmayı denemeden ayarları doğrulayacaksınız.
 • Adım 2: Burada Steam sunucu moduna bakın. Steam, müşterilerine trafik ağı hakkında bilgi vermek için kullanır. Burayı kullanarak ağda veya sunucuda sorun olup olmadığını anlarsınız.

 • Adım 3: Steam bağlantı hatası çözümü için bilgisayarı yeniden başlatın. Bu yöntem saçma gibi görünse de sürücü sorunlarını, donmuş uygulamaları ve yazılım çökmelerini çözebilir.
 • Adım 4: Arka planda çalışan uygulamalar (virüsten koruma, P2P uygulamaları gibi) Steam ağ bağlantısını etkileyebilir. Bunu test etmek için, Windows Defender gibi güvenlik uygulamalarını geçici süreliğine kapatın.
 • Adım 5: Steam’i yönetici olarak çalıştırmak birçok durumda uygulamanın düzgün çalışmasını sağlar.
 • Adım 6: Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız gerekebilir. Güvenlik duvarı Steam’in bağlantı noktasını engelleyen şey olabilir.
 • Adım 7:  Steam bağlantı hatası sorunu fiziksel ağ bağlantısı kaynaklı olabilir. Ağ kablonuzu Modeme, bilgisayara düzgün takıldığından emin olun.
 • Adım 8: Steam istemcisi güncellemesi yapılmadığında bağlantı sorunu olabilir. Genelde giriş yapıldıktan sonra otomatik güncelleme yapar fakat manuel yapmak için; Steam istemcisi > Güncellemeleri denetle seçeneğinden yapabilirsiniz.
 • Adım 9: Bu yöntemler Steam bağlantı sorunu için işe yaramadıysa Steam’i tekrar kurun. Bu yöntem bozuk veya eksik dosyaları yeniden yüklemenize yardımcı olur.

 

Steam Bağlantı Kopma Sorunu

Steam bağlantı hatası için yapılması gereken 4 yol bulunur.

 1. Mesela başka uygulamalarda ya da internette sorun yaşanılıyor mu buna bakmak gerekir.
 2. Modem ayarları ile oynandıysa modeme reset atmak gerekir. Bazı uygulamalar modem ayarlarında bağ kurmasını engelleyebiliyor.
 3. Bağlantıda sorun bulunmadıysa DNS ayarlarından ‘’Otomatik Olarak Seç’’ seçeneğine tıklayın.
 4. Güvenlik duvarı Steam’i engelliyor mu bakılması gerekir. Genelde bu tür durumlar güvenlik duvarından kaynaklı oluyor.
Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Aralık 2020, 13:35

12 Adımda Minecraft Kullanıcı Adı Değiştirme

Minecraft kullanıcı adı değiştirme özelliği resmi bir kaynak tarafından duyurulmuştur. Fakat isim değiştirme olayı 30 günde bir gerçekleşecek ve Sunuculardan banlanan kişiler bu hakka sahip olamayacaktır. İsim değiştirmek için herhangi bir ücret ödemesi yapılmayacaktır. Herhangi bir sitede isim değişikliği için ödeme talep edilirse bu site şikâyet edilmesi gerekir. Minecraft Kullanıcı...

Devamını Görüntüle

Reklam