28 Aralık 2020'de eklendi

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? İşe Yarayan 4 Adım

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? İşe Yarayan 4 Adım

Sivilce nasıl geçer? sorusu ergenlik döneminde gençlerin sıklıkla merak ettiği soruların başında yer alıyor. Sivilceler, estetik anlamda kötü bir izlenim bırakabilirler. Bu nedenle de çıkan kişide ciddi anlamda rahatsızlık yaratabilirler. Aşağıdaki çözüm önerilerimiz ile sivilce nasıl gider? Sorusunu kafanızdan silebileceksiniz.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

 • Adım 1: İlk adım için her gün güneş kremi sürmeniz gerekir. Fakat güneş kremini su bazlı temizleyiciler tek başına çözemez. İlk yağ bazlı temizleyiciler kullanıp sonra su bazlı temizleyicilere geçmeniz gerekir.
 • Adım 2: Şimdi ölü derileri vücuttan temizleme zamanı geldi. Bu yöntem de enzim peeling, meyve asitlerini bünyesinde bulundurduğu için etkili oluyor. Genelde toz halini suya karıştırılarak kullanıyor. Bu ürünü haftada 1 defa kullanmanız yeterli olur.
 • Adım 3: C vitamini lekelerin ciddi derecede azaltan bir etkisi bulunur. Sivilce izleri bu vitamin ile ciddi derecede azalabilir. Ayrıca C vitamini güneş kreminin etkisi artırır.
 • Adım 4: Son olarak C vitamini etkisi arttırmanız gerekebilir. Hem antioksidan etkisi hem de nemlendirici etkisi ile E vitamini son derece uygun bir vitamindir. E vitamini sivilce izleri giderici etkisi olduğu gözlemlenmiştir.

Not: Limon suyu sivilce lekeleri için birebir olduğu söylenir. Liman suyunu uzun süre kullanırsanız cildinize büyük zararlar verebilir. Cildin bariyerine zarar vererek lekelenmeye ya da iz bırakmaya kadar gidebilir.

Sivilce İzleri Geçer Mi?

Sivilce izleri doğru tedavi edilmez ise derin izler veya cilt lekeleri bırakır. Bu durumlarda tek çözüm dermatolog olur.

Bu tür derin izlerde; cilt bakımları, maskeler ya da kürler kesin çözüm olmuyor. Fakat kolajen içeren cilt bakımları sivilce lekesi giderme de bir miktar yardım sağlayabilir.

Ev usulü yapılan yöntemler ile doktorun yaptığı yöntemler birbirinden farklı olabiliyor. Doktorun önerdiği yöntemlerde hızlı sonuç verdiği gözlemleniyor. Ev yapımı yöntemler ise sağlıklı ama kesin çözüm sunduğu tam olarak bilinmiyor.

Doktorun yöntemleri:

 • İğneli lazer yöntemi
 • Radyofrekans yöntemi
 • Kimyasal peeling yöntemi
 • IPL lazer yöntemi

Sivilce Nasıl Geçer Evde?

 • Gül suyu maskesi
 • Aloe vera bitkisinin özü
 • Elma ve bal maskesi

Not: Doktoruna veya eczacınıza danışmadan vücudunuza herhangi bir ürün uygulamayınız.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Haziran 2020, 20:33

Geleneksel ve Alternatif Tıp Nedir?

Geleneksel Tıp Nedir? Geleneksel tıp, modern tıptan önce toplumlarda nesiller boyunca gelişen geleneksel bilginin tıbbi yönlerini içermektedir. Geleneksel tıp, bitki, hayvan ve mineral bazlı ilaçlar, manevi terapiler, manuel teknikler ve alıştırmaları içeren, hastalıkların tedavisi, teşhisi ve önlenmesi veya refahı korumak için tek başına veya kombinasyon halinde uygulanan sağlık uygulamaları, yaklaşımlar, bilgi...

Devamını Görüntüle