Reklam19 Ekim 2020'de eklendi

Sararan, Lekeli Telefon Kılıfları Nasıl Temizlenir?

Sararan, Lekeli Telefon Kılıfları Nasıl Temizlenir?

Çoğumuz akıllı telefonlarımızı kılıflarla kullanmayı tercih ederiz. Bu hem telefonunuzu darbelerden korurken hem de telefonunuza yepyeni bir görünüş sağlar. İster şeffaf, ister desenli, ister renkli binlerce çeşit telefon kılıfı var. Üstelik artık kendiniz telefonunuza kılıf tasarlayabilirsiniz. İster sevgilinizin, eşinizin fotoğrafını, isterseniz de evcil hayvanlarınızın fotoğrafını telefonunuzda taşıyabilirsiniz. Fakat bu güzel kapların temizlenmesini bazen ihmal edebiliyoruz. Temizliği ihmal etmesek bile şeffaf kaplar güneş ışığının etkisiyle sararabiliyor. Bu yazımızda favori telefon kabınızdan vazgeçmeden temizlemenin yöntemlerini yazdık. Fakat %100 sonuç alamazsanız üzülmeyin. Arada yeni kılıflar almak iyi bir fikir olabilir.

Telefon Kılıfını Nasıl Temizlerim

1- Klasik temizleme yöntemi: Sabunlu Su / Çamaşır Deterjanı

Telefon kalıbınızdaki lekeleri çıkarmak için  kabınızı bir süre sabunlu suda ya da çamaşır deterjanı ve su karışımında bekletebilirsiniz. Ilık su kullanırsanız daha etkili olabilir. Bu karışımda 5-10 dakika kadar bekletip yumuşak bir diş fırçasıyla fırçalayabilirsiniz. Telefonunuzda baskılar varsa karışımda fazla bekletip, sert fırçalamanız bu baskıların aşınmasını sağlayacağından dikkatli olunuz.

2- Sadece çamaşırlarınızı değil, telefon kaplarınızı da beyazlatır: Çamaşır suyu

Çamaşır suyu sararmış şeffaf silikon kaplarınızın rengini eski haline döndürebilir. Fakat çamaşır suyu kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Ellerinizin tahriş olmasını engellemek için eldiven kullanmalı, direkt solumamalı ve gözle temastan kaçınmalısınız. Ayrıca çamaşır suyu kıyafetlerinize damladığında renklerini açacağından üzerinize gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Su içerisine birkaç damla çamaşır suyu damlattıktan sonra  bu suda telefon kılıfınızı 10 dakika kadar bekletin, 10 dakika sonunda hala beyazlamamışsa bir süre daha bekletebilirsiniz. Telefon kılıfınızın rengi açıldığında önce bir bezle ya da diş fırçasıyla temizleyip ardından durulayabilirsiniz. Çamaşır suyunun dezenfekte etkisi de olduğundan kabınız steril hale de gelmiş olur.

3- Alkol, hayır içilen alkol değil!

Alkol oldukça güçlü bir dezenfektan ve temizleyicidir. Üstelik buharlaşması oldukça hızlı olduğu için durulamanıza bile gerek kalmayacaktır. %70-75’lik medikal bir alkolü suyla karıştırıp bu karışımda kabınızı bekletebilirsiniz. Ardından biz bezle kabınızı nazikçe ovalayıp lekelerden kurtulabilirsiniz. Alkolü bir sprey şişesine koyarsanız eğer dışarıdan her eve geldiğinizde bir makyaj pamuğuna sıkıp telefonunuzu ve telefon kabınızı dezenfekte edebilirsiniz.

4- Kola?!

Kolanın lavabo temizliğinde, tuvalet temizliğinde kullanıldığı bir çok video izledik. Peki telefon kabınız için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sararmış silikon telefon kaplarını kola içerisinde bekleten birçok kişi var. Fakat sonuç yeterince tatmin edici olmayabilir. Bir kaba, yeni açtığınız, asidi kaçmamış kola dökün ve telefon kılıfınızı kola içerisinde 10-15 dakika kadar bekletin. Daha sonra bir bezle ovalayıp durulayabilirsiniz.

5- Silgi

Kağıttan, kurşun kalemi çıkarmak için kullandığımız silgiyi telefon kaplarımız için de kullanabiliriz. Bu şeffaf kalıplarda sararmayı etkilemese de diğer yumuşak mat kalıplardaki siyahlaşmayı, kirlenmeyi temizleyebilir. Yalnızca aşındırma ve desenleri bozabileceğinden dikkatli kullanmalısınız.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Aralık 2020, 07:14

5 Adımda İstediğin Rüyayı Görme Mümkün

İstediğin rüyayı görme için yatmadan önce beslenmeye dikkat etmek gibi yapılması gereken birtakım durumlar mevcut. Rüyalar gelecekle ilgili korkuları, umutları ve geçmişi yeniden değerlendirmesini sağlar. Bilinçli rüya görmek için yatmadan önce yapılması gereken bazı ön hazırlıklar vardır. İstediğim Rüyayı Nasıl Görürüm? İstenilen rüyaları görmek zor görünse de mümkün olabilir. Bunun...

Devamını Görüntüle

Reklam