Reklam16 Ağustos 2021'de eklendi

Resimli arama nasıl yapılır?

Resimli arama nasıl yapılır?

Denk geldiğimiz bir fotoğrafın kaynağını bulmak için, gördüğümüz bir canlının ne olduğunu bulmak için görselle arama yapmaya ihtiyaç duyarız. Hatta bazen çektiğiniz fotoğrafların kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunu bulmak artık zor değil. Üstelik herhangi bir uygulama kullanmanıza da gerek yok. Bu yazımızda telefonunuzdaki bir görseli Google’da aratmanın yolunu anlattık.

1- Telefonunuzdaki arama motorundan Google’a girin ve Resimler seçeneğine tıklayın.

2- Sağ üstte bulunan üç noktalı yere tıklayın ve masaüstü sitesi seçeneğini işaretleyin.

3- Arama çubuğunun yanında bulunan, turuncu kutucukla işaretlediğimiz kamera simgesine tıklayın.

4- Görselle aramak için URL ile arama veya görseli yükleme seçeneği çıkacaktır. Görseli yükleyin seçeneğine tıklayıp, dosya seç seçeneğine tıklayın.

5- Fotoğraf telefonunuzda yüklü ise dosyalar seçeneğine tıklayın.

6- Arama yapmak istediğiniz görseli seçin ve yükleyin. Karşınıza yüklediğiniz fotoğrafın nerelerde kullanıldığı ve de benzerleri çıkacaktır.

 

 

 

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Aralık 2020, 07:36

3 Basit Adımda Vodafone Numara Gizleme

Vodafone numara gizleme işlemi, bir arama yapıldığında numaranın karşı taraftan görünmemesi için atılan adımlar sonucunda gerçekleşir. Aşağıdaki adımları takip ederek Vodafone’da numara gizleme açabilir, istemediğiniz kişilere numaranızı göstermeyebilirsiniz. Vodafone Numara Nasıl Gizlenir? Adım 1: İlk olarak Vodafone numara gizleme kodu ile gizleme işlemi yapacağız. Bunun için *31# kodunu kullanacağız. Adım...

Devamını Görüntüle

Reklam