16 Ağustos 2021'de eklendi

Resimli arama nasıl yapılır?

Resimli arama nasıl yapılır?

Denk geldiğimiz bir fotoğrafın kaynağını bulmak için, gördüğümüz bir canlının ne olduğunu bulmak için görselle arama yapmaya ihtiyaç duyarız. Hatta bazen çektiğiniz fotoğrafların kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunu bulmak artık zor değil. Üstelik herhangi bir uygulama kullanmanıza da gerek yok. Bu yazımızda telefonunuzdaki bir görseli Google’da aratmanın yolunu anlattık.

1- Telefonunuzdaki arama motorundan Google’a girin ve Resimler seçeneğine tıklayın.

2- Sağ üstte bulunan üç noktalı yere tıklayın ve masaüstü sitesi seçeneğini işaretleyin.

3- Arama çubuğunun yanında bulunan, turuncu kutucukla işaretlediğimiz kamera simgesine tıklayın.

4- Görselle aramak için URL ile arama veya görseli yükleme seçeneği çıkacaktır. Görseli yükleyin seçeneğine tıklayıp, dosya seç seçeneğine tıklayın.

5- Fotoğraf telefonunuzda yüklü ise dosyalar seçeneğine tıklayın.

6- Arama yapmak istediğiniz görseli seçin ve yükleyin. Karşınıza yüklediğiniz fotoğrafın nerelerde kullanıldığı ve de benzerleri çıkacaktır.

 

 

 

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Ekim 2020, 07:13

Bilgisayarım Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Sıcacık kahvenizi yeni demlediniz, bilgisayarınızı açıp makale okuyacaksınız ya da ödevinizi yapacaksınız. Bilgisayarınızın açma düğmesine bastınız fakat bilgisayar açılmadı. Belki de basamadığınız için açılmadığını düşünüp tekrar bastınız ama yine tepki yok. Aşağıdaki adımları deneyerek sorunu anlayabilir ve çözüme yönelik adımlar atabilirsiniz. Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve...

Devamını Görüntüle