Reklam16 Ağustos 2021'de eklendi

Resimli arama nasıl yapılır?

Resimli arama nasıl yapılır?

Denk geldiğimiz bir fotoğrafın kaynağını bulmak için, gördüğümüz bir canlının ne olduğunu bulmak için görselle arama yapmaya ihtiyaç duyarız. Hatta bazen çektiğiniz fotoğrafların kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunu bulmak artık zor değil. Üstelik herhangi bir uygulama kullanmanıza da gerek yok. Bu yazımızda telefonunuzdaki bir görseli Google’da aratmanın yolunu anlattık.

1- Telefonunuzdaki arama motorundan Google’a girin ve Resimler seçeneğine tıklayın.

2- Sağ üstte bulunan üç noktalı yere tıklayın ve masaüstü sitesi seçeneğini işaretleyin.

3- Arama çubuğunun yanında bulunan, turuncu kutucukla işaretlediğimiz kamera simgesine tıklayın.

4- Görselle aramak için URL ile arama veya görseli yükleme seçeneği çıkacaktır. Görseli yükleyin seçeneğine tıklayıp, dosya seç seçeneğine tıklayın.

5- Fotoğraf telefonunuzda yüklü ise dosyalar seçeneğine tıklayın.

6- Arama yapmak istediğiniz görseli seçin ve yükleyin. Karşınıza yüklediğiniz fotoğrafın nerelerde kullanıldığı ve de benzerleri çıkacaktır.

 

 

 

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Ekim 2020, 07:34

iPhone 12 – Neler değişti? Türkiye fiyatı ne olacak?

Apple sonunda iPhone 12‘yi tanıttı. Uzun zamandır kullanıcıların beklediği bu modelde birçok değişiklik göze çarpıyor. Tasarımlar, kameralar, performans… Apple kullanıcı memnuniyetini arttırmak adına her çıkan modelde daha ileriye gidiyor. iPhone 12 daha önceki modeller gibi farklı boylarda geldi. Fakat şaşırtıcı olan, uzun zamandır bir çok kullanıcının beklediği mini modeli çıkarmış...

Devamını Görüntüle

Reklam