14 Aralık 2020'de eklendi

Pdf Nasıl Düzenlenir? 3 Pdf Düzenleme Programı

Pdf Nasıl Düzenlenir? 3 Pdf Düzenleme Programı

Pdf düzenleme çoğumuzun ihtiyaç duyabileceği bir özellik. Özellikle okullar için ödevlerimizde ya da işimiz için dosyalarda çok kullanılan bir dosya biçimi. İki farklı şekilde düzenleme olabiliyor. Bir online bir de Adobe üzerinden. İki türlü de avantajlı ve düzenlemesi kolay. Ayrıca Word dosyalarını Pdf çevirme işlemini de bu iki düzenleme şeklinden biriyle de yapabilirsiniz. Şimdi işinizi kolaylaştıracak bu yöntemleri gelin birlikte inceleyelim.

Pdf Dosyası Nasıl Düzenlenir?

Pfd dosyalarını düzenleme için birkaç tane program bulunmakta. Bu programları kullanarak istediğiniz gibi Pdf dosyaları üzerinde işlem yapabilirsiniz. 

1) Adobe Acrobat Kullanarak Pdf’yi düzenleme

Pdf düzenleme programları listemizin başında Adobe Acrobat var. Pdf dosyalarını oluşturan Adobe’dir.  Bu sebeple Pdf düzenlemek istediğinizde aklınıza ilk gelen seçenek kuşkusuz Adobe olacaktır. Düzenleme yapmak istediğinizde sırasıyla; 

 • Düzenlemek istediğiniz Pdf’yi Adobe Acrobat ile açmanız gerekiyor. 
 • Düzenleme aracını açmalısınız. Dosyaların içeriklerini seçebilmek için interaktif modu çalıştırın.
 • Düzenleme aracına ulaştıktan sonra istediğiniz gibi dosyanızı düzenleyebilirsiniz. 

Standart sürüm kullanmak isterseniz 12,99 $, profesyonel sürüm için 14,99 $ vermeniz gerekiyor. 

2) PDF Element Kullanarak 

Tıpkı Adobe gibi çalışan bu programda düzenleme, not ekleme, koruma, imza atma gibi işlemleri halledebilirsiniz. Görsellerde isterseniz değişiklik de yapabilirsiniz. “Word tarzı düzenleme” işlemine sahipsiniz. Düzenleme yapabilmek için;

 • Düzenlemek istenilen Pdf’yi program ile birlikte açmalısınız.
 • Pdf’yi düzenleme için açılan panelde düzenle butonuna girmelisiniz.
 • Düzenlemek istenilen metin ya da görsel otomatik olarak gelecektir. 
 • Objeler üzerinde istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Standart versiyon 59,99 $, profesyonel versiyon 99,95 $ olarak belirlenmiştir. 

3) Sejda Online Editor

Eğer düzenleme yapmak için bir yazılım indirmek istemiyorsanız bu editör tam size göre. Ayrıca işlemlerinizi online sistemler üzerinden yapıyor olmanız da büyük avantaj. Resim ve şekil ekletebilirsiniz. Dosyalarınız beş saat içerisinde silinir 200 sayfa sınırınız vardır 50 MB’dan fazla Pdf yükleyemezsiniz. 

Pdf nasıl düzenlenir? Konumuzda size üç adet dosya editörü gösterdik fakat bu editörler dışında kullanılan daha çok program mevcut. Özellikle online olarak fazla alternatif bulunuyor. Araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. 

Pdf Nasıl Yapılır Telefonda

Word dosyası kullanarak bu işlemleri yürüteceğiz. Excel ya da PowePoint dosyalarında da benzer işlemleri yaparak Pdf elde edebilirsiniz.

 • Pdf olarak açmak istediğiniz dosyayı Word dosyası olarak açmanız gerekiyor. Dosya’ya ve ya telefonda bulunan paralel üç çizgiye tıklamalısınız. 
 • Dosya sekmesinden Yazdır seçeneğine gelmelisiniz.
 • Burada gelen listede PDF olarak Kaydet seçeneği bulunuyor. Kaydet’i seçmelisiniz. 
 • Nasıl pdf dosyası oluşturulur? Kısımda sonlara geldik. Şimdi Kaydet’e dokunmalısınız.
 • Dosyanız için konum seçin. Daha sonra Kaydet’e basın ve dosyanız düzenlenmiştir.
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Ekim 2020, 07:35

iPad Pro İçin En İyi Klavyeler

iPad pro ekran klavyesi genelde yeterli gelebilir. Fakat iPad’inizi iş için, okul için kullanıyorsanız ve bilgisayar kullanmıyorsanız, bluetooth klavye alabilirsiniz. Bu şekilde yazı yazmanız çok daha kolay olacaktır. Çünkü ekran klavyesinde yazarken daha az parmak kullanılır ve tepki verme süresi daha uzundur. Apple iPad’ler için kapaklı bluetooth klavyeler üretmiştir. Bunlar...

Devamını Görüntüle