Reklam01 Aralık 2020'de eklendi

Patreon Nedir? Nasıl Çalışır?

Patreon Nedir? Nasıl Çalışır?

Patreon ,son zamanlarda odağı kendisine çevirmiş bir uygulama. Özellikle içerik oluşturucuları adına çok kullanılmaya başlandı. Uygulama, en basit anlatımıyla bir çevrimiçi içerik oluşturucunun gelirlerini desteklemek için kullandığı bir uygulama diyebiliriz. Nasıl çalışır, daha etkili neler yapabiliriz diye düşünüyorsanız bu yazımızda bütün ayrıntıları bulacaksınız. Vakit kaybetmeden gelin başlayalım.

Patreon Ve Creator Desteği

Müzisyenlerden, Youtuberlara ya da podcast yayıncılarına kadar, internet; bir sürü insana çalışmalarını paylaşma fırsatı veriyor. Fakat daha fazla insan tamamen internet yayıncılığı kariyerine geçiş yaptığınızda elde edilen reklam gelirleri, içerikleri oluşturmak için yeterli olmayabilir. Bu nedenle insanlar farklı bir fonlama yöntemine başvurabilir. Burada Patreon nedir? Gibi soru karşımıza gelir. Net bir şekilde belirtmemiz gerekirse insanlara kitle fonlaması yani finansal kaynak sağlıyor diyebiliriz. Bunu yaparken de istediğiniz içerik oluşturma sitesini kullanmanızı sağlar.

Patreon Nasıl Çalışır?

Yaptığınız işler için favori içerik oluşturma sitenize aylık finansal destek verir. Bunun karşılığında da destekçiler ya da kullanıcılar özel yüklemelerle, yeni çalışmalar için erken erişim, reklamsız içerikle birlikte önerilerde bulunma yeteneği gibi belirli ayrıcalıklara sahip olabilirler. Özellikle Youtube’daki birçok içerik oluşturucusu, videolarının sonunda müşterilerinin adlarını da içerir. Böylece iki taraf da kazanmış olur. Aynı zamanda paylaşım başına ücret de alabilirsiniz. Patreon’da aylık ödeme yapmayanlar için uygundur.

Patreon Özellikleri ve Faydaları

İçerik oluşturucular, sayfalarına resim, metin, video, anket gönderebilirler. Bu durumu da müşterilerine doğrudan bir hat olarak kullanabilirler. Ayrıca belirli katmanlara yönelik olan belirli yayınları da engelleyebilirler.  Bunun dışında; 

  • Podcast yayıncılar için özel RSS besleme desteği bulunmaktadır. 
  • Discord ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Böylelikle özel bir Discord yayınına ulaşabilirsiniz.

Patreon Bağış Toplama Sitesi Mi?

Bunu tam anlamıyla söyleyemeyiz. Fakat hayranı olduğunuz yayıncıyı desteklemek için bir platform diyebiliriz. Aynı zamanda karşılığında ödül almanızı sağlayan bir sistem. Kısacası Patreon içerik oluşturucuların çalışmalarını hayranları tarafından finanse edildiği aylık gelir elde etme platformu.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Temmuz 2020, 07:42

Despotizm Nedir ? Despotizim Yönetim Şekli Hakkında Bilgi

Despotizm, tek bir varlığın mutlak güçle yönettiği bir hükümet şeklidir. Normalde bu varlık bir otokraside olduğu gibi bir birey, despottur, ancak belirli gruplara saygıyı ve gücü sınırlayan toplumlara da despotik denir. Halk dilinde, despot kelimesi, nüfusu, özneleri veya astlarını bastırmak için güçlerini ve yetkilerini kullananlara aşağılayıcı bir şekilde uygulanır. Daha...

Devamını Görüntüle

Reklam