05 Kasım 2020'de eklendi

Netflix İptal Etme Nasıl Yapılır ? 5 Adımda Üyeliği İptal Edin !

Netflix İptal Etme Nasıl Yapılır ? 5 Adımda Üyeliği İptal Edin !

Netflix üyelik iptali kullanıcıları tarafından bazen istenebiliyor. Kullanıcı dostu bir alt yapısı olan netfilix’ in kullanıcıları herhangi bir durumda mağdur etme gibi bir düşüncesi yok. Üye olurken ne kadar kolay üye oluyorsanız, üyelikten çıkarken de aynı şekilde Netfilix üyelik iptalini kolaylıkla halledebiliyorsunuz.

Günün herhangi bir anında hiçbir taahhüt ücreti ödemeden hatta sözleşme, iptal ücreti olmadan üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Bu açıdan gerçekten müşterilerine kolaylıklar sağlayan Netfilix aynı zamanda pozitif bir imaj yakalamış durumda. Şimdi gelin birlikte 5 adımda Netflix üyeliğimi nasıl kapatırım? Sorusunun cevabını verelim;

Üyelik İptali Nasıl Gerçekleşir?

Bu konuda aklınıza takılacak ya da size çok karmaşık gelecek bir nokta yok emin olabilirsiniz. Netflix üyelik iptali yapmak için adımları şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

1 Birinci işlem olarak hesabınıza giriş yapın.

2 Şimdi hesabınızda sağ üst tarafta bulunan “Hesabınız”a tıklayın.

3 Açılan ekranda karşınıza “ödemeler ve üyelik iptali” bölümü gelecektir.

4 “Ödemeler ve üyelik iptali” bölümünde yer alan “üyeliğimi iptal et”e tıklayın.

5 Artık netflix hesabınız siz geri dönmek isteyene kadar iptal olacaktır. 

Netflix Üyelik İptali İle İlgili Bazı Soruların Cevapları

Netflix erken üyelik iptali yaparsanız, ücretsiz deneme sürümünde olsanız bile, hesabınız bulunduğunuz faturalandırma dönemi içerisinde faturalandırılacaktır. Dönemin sonunda otomatik olarak kapanacaktır. 

İzleme etkinliğini Netfilix 10 ay boyunca saklar. Bu süre boyunca geri gelmeyi düşünürseniz diye. Sizi sıfırdan bir izleme listesi ile karşı karşıya bırakmaz.

Netflix üyelik iptali gerçekleştirdiniz diyelim. Hesabınızı yeniden aktif hale getirmediğiniz sürece sizden hiçbir şekilde para kesilmez. Eğer fatura döneminiz sonlanmadıysa sonlanana kadar izlemeye devam edersiniz.

Posta yoluyla DVD ya da Blu-ray disk aldıysanız, diskler için ek ücret ödememek adına hesabın kapanmasından 7 gün içinde iade edilmesi gerekir.

Deneme Sürümü İptali

Netflix deneme sürümü iptali yapmak için ilk olarak 30 günlük deneme sürümünü aşmış olmamanız gerekiyor. Yoksa, böyle bir durumda Netflix, aylık ücreti sizden talep ediyor. Deneme sürümü iptali için ‘’Hesap’’ bölümüne girip kart bilgilerinizi silmeniz yeterli olacaktır. Böyle bir durumda Netflix sizden ödeme alamadığı için otomatik olarak iptal edecektir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Ocak 2021, 11:08

Bozulan Televizyon Nasıl Tamir Edilir ? 4 Farklı yöntem !

Televizyonunuz 4 sebepten dolayı bozulabilir. Bu sebepler makalenin sonunda verilmiştir. Televizyon nasıl tamir edilir? Sorusunun cevabı için ilk olarak sebebi öğrenmek gerekir. Daha sonraki adımlarda ise deneme yanılma yöntemleri ile tamir denenir. Sizin için 4 yöntem sunduk. Televizyonu tamir etmek için kullanabileceğiniz yöntemler; Televizyon Tamiri Nasıl Olur? Yöntem 1: Öncelikle...

Devamını Görüntüle