Reklam05 Ekim 2020'de eklendi

Nasıl Kolay İngilizce öğrenilir?

Nasıl Kolay İngilizce öğrenilir?

İngilizce‘yi ilk okulda öğrenmeye başlarız fakat çoğu insan bu konuda kötüdür. Gerek çalışma yöntemlerinin yetersiz ya da yanlış oluşundan, gerekse pratik yapamayışından bir türlü istediği seviyeye ulaşamayan insanlar vardır. Bu yazımızda İngilizce öğrenmenin, pratik yapmanın yöntemlerini yazacağız.

Adım Adım İngilizce Öğrenme Taktikleri

1- Kursa ya da konuşma grubuna yazılın

Eğer İngilizceniz iyi fakat pratiğiniz yoksa konuşma/tartışma gruplarına katılabilirsiniz. Konuşma gruplarında doğru konuşabilmekten çok rahat konuşabilmek öğrenilir. Bu da iletişim kurmanızı kolay hale getirir. Günlük konuşma dilinin kullanımını öğrenir, konuşmak için özgüven kazanırsınız.

Eğer İngilizceniz yeterli değilse bir kursa yazılmanızı öneririz. Kursa yazıldığınızda seviyeniz ölçülecek ve buna göre ders programınız ve çalışma grubunuz oluşturulacaktır. Bu kursta kurallı cümle kurmayı öğrenecek, kelime bilginizi arttıracak ve doğru çalışmayı öğreneceksiniz.

2- Kelime okunuşlarını geliştirin

Aksan çalışmanıza gerek yok, fakat kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenmeniz konuşurken karşı tarafın sizi anlaması açısından oldukça önemlidir. Telaffuzunuz düzgün olmazsa söylediğiniz kelimeleri karşı taraf yanlış bile anlayabilir. Bunu geliştirmek için sesli kitap dinleyebilirsiniz, podcast dinleyebilirsiniz, dizi, film izleyebilirsiniz. Evde kendi kendinize sesli bir şekilde kitaplar, makaleler okurken, telaffuzundan emin olmadığınız kelimelerin okunuşunu mutlaka dinleyin. Sesli bir şekilde tekrar edin ve olabildiğinde dinlediğiniz sese yakın söylemeye çalışın. Cümle içinde kullanırsanız o telaffuza aşinalığınız artar.

3- Konuşun

Henüz konuşmak için yeterli seviyede olduğunuzu düşünmeseniz bile konuşmaya çalışmak İngilizcenizi geliştirmek için çok önemlidir. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir arkadaşınızla sohbet etmeyi deneyebilirsiniz. Çoğu insan konuşmak konusunda kendini rahat hissetmez, kendini çok yeterli bulsa bile konuşma pratiği olmadığında gergin hissedebilir. Bunu yenmenin yolu üzerine gitmektir. Önce evde kendi kendinize konuşmaya çalışabilirsiniz. Eğer bunu yapamıyorsanız online olarak Dünya’nın birçok ülkesinden insanların üye olduğu siteleri ya da uygulamaları kullanabilirsiniz. Bazı ücretli uygulamalarda İngilizce eğitmenleriyle konuşma, yanlışlarınızı düzeltme fırsatınız bile oluyor. Durmayın, konfor alanınızdan çıkıp konuşmanın zamanı geldi.

4- Daha çok kelime öğrenin

Her gün yeni kelimeler öğrenerek kendinizi ve dilinizi geliştirin. Sözlükten rastgele kelimeler seçip anlamını, telaffuzunu öğrendikten sonra cümle içerisinde kullanmaya çalışın. Her gün öğrendiğiniz kelimeleri bir deftere bakıp haftalık tekrarlar yaparak zihninizde yer etmesini sağlayabilirsiniz.

Kitap okuyun, seviyenize uygun bir kitap seçin ve okurken bilmediğiniz kelimelerin anlamını cümleden çıkarmaya çalışın. Daha sonra sözlüğe bakıp tahmininizin doğru olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Kitap okumak, o dilin deyimlerine de hakim olmanızı sağlar. Böylelikle anadili İngilizce olan biriyle konuştuğunuzda daha rahat olursunuz.

Telefonunuza ücretsiz sözlüklerden indirebilirsiniz. Böylelikle her takıldığınızda kolayca anlamını bilmediğiniz kelimeyi öğrenebilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Mayıs 2021, 08:46

Cimer Şikayet Nasıl Yapılır ?

Cimer şikayet için https://www.cimer.gov.tr/ adresine giriş yapıp T.C kimlik numarası isim, soy isim telefon numarası ile hesabınızı açıp şikayetinizi yazabilirsiniz. Şikayet dışında siteye öneri ve isteiğinizi iletip yönetime katkı sağlayabilirsiniz.  Alo 150 numarasını arayarak başvuru sorgunuzun durumunu öğrenebilir ya da Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi hakkında bilgi alabilirsiniz. Adresi ise T.C Cumhurbaşkanlığı...

Devamını Görüntüle

Reklam