Reklam05 Aralık 2020'de eklendi

Microsoft Teams’de Nasıl Anket Oluşturulur?

Microsoft Teams’de Nasıl Anket Oluşturulur?

Microsoft teams anket oluşturmak için artık çok daha kolay yollar var.  Ekibinizin bir konu hakkındaki fikirlerini bilmek isterseniz ya da belki iş arkadaşlarınızın çoğunluk kararını öğrenmek için bir sorunu çözmeni gerekebilir. Sebebinizin ne olduğunun hiç önemi yok. Microsoft Teams içinde bir anket oluşturmak sizin için en iyi yol olacaktır. Nasıl anket oluştururum? Diyorsanız şimdi sizinle birlikte adımları inceleyelim.

Microsoft Teams Anket Oluşturma

Herhangi bir üçüncü taraf yazılımına ihtiyaç duymadan kullanılan Microsoft Teams’de tek sorulu bir anket oluşturmanın hızlı ve basit bir yolu bulunmaktadır. Hatta ekibin herhangi bir üyesi bile anket oluşturabilir. Hem şeffaf hem de demokratik şekilde oluşacak anketlerin işinize yarayacağından çok emin olabilirsiniz. Şimdi adımlara birlikte bakalım.

Adım 1: Microsoft Teams anket oluşturmak için öncelikle Teams’ı açın.

Adım 2: Yeni bir sohbet mesajı ya da yanıtın altında bulunan üç noktaya tıklayın.

Adım 3: Açılan pencere için formlar sekmesine tıklayın.

Adım 4: Tek bir soru sormanıza imkân tanıyan yeni bir form sekmesi yüklenecektir. Sorunuzu ve daha sonra aklınızda bulunan iki yanıtı girin. Seçim yapmak için daha fazla yazınız varsa “Seçenek Ekle” düğmesine tıklayın. İşiniz bittikten sonra da “İleri” butonuna gelin.

Adım 5: Microsoft Teams kullanımı oldukça kolaydır. Gördüğünüz gibi bir form sekmesi oluşturdunuz. Eğer emoji eklemek istiyorsanız da Windows+ tuşlarına basmalısınız. Emoji penceresi gelecektir.

Adım 6: Formlar sekmesi size anketin bir ön izlemesini sunacaktır. Değişiklik yapmak için “Düzenle” butonuna tıklamalısınız. Anketi göndermeye hazır olduğunuzda “Gönder” butonuna tıklayın.

Adım 7: Anket artık hazır. Sohbetinizde görünecektir. İsteyen kullanıcı bir seçeneği seçip “Oy Gönder” e tıklayabilirsiniz. Microsoft Teams anketi aşağıda sonuçları gösterecektir.

Adım 8:  Hangi kullanıcının neye oy verdiğini görmek için de Office 365’te Formlar uygulamasını açın ve anket formuna tıklayın. Sonuçları buradan Excel’e aktarabilirsiniz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Aralık 2020, 08:42

4 Etkili Tüyo ile 20 Yaş Boy Uzatma Mümkün

20 yaş boy uzatma tüyoları ile boyunuzu birkaç santim daha uzatmanız mümkün. Gelişme çağında yeteri kadar gelişmemiş kişiler, genel olarak uyku ve beslenme düzenine dikkat etmemiş kişilerdir. Beslenme, uyku, egzersiz düzenine dikkat ederseniz değişikliği kendiniz de göreceksiniz. Yirmi yaş boy uzatma için detaylar yazımızda. 20 Yaş Boy Uzatmak İçin Ne...

Devamını Görüntüle

Reklam