13 Ocak 2021'de eklendi

Maile İmza Ekleme Nasıl Yapılır? 6 Basit Adım

Maile İmza Ekleme Nasıl Yapılır? 6 Basit Adım

Maile imza ekleme hem prestij hem de kurumsallık açısından büyük önem taşır. Küçük ayarlar ile küçük bilgiler içeren imza yapmak karşınızdaki kişiye kim olduğunuz hakkında küçük bilgiler verecektir. Peki, Gmail imza ekleme işlemi nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızda.

Maile İmza Nasıl Eklenir?

 • Adım 1: Öncelikle maile imza ekleme için yeni bir e-posta iletisi açmanız gerekir.
 • Adım 2: Buradan ‘’İleti’’ bölümünden İmza >  İmzalar’ı seçin
 • Adım 3: İmzalar bölümüne tıkladığınızda, düzenleyecek imzanızı buradan seçebilirsiniz. Yeni imza için iletişim kutusuna bir isim yazın.
 • Adım 4: İmza düzenleme bölümünden; yazı tipini, renk tipini, boyutunu ve metin hizalamasını ayarlayabilirsiniz. Madde işaretleri, kenarlıklar veya tablolar gibi daha özel içerikler isterseniz Word’ü kullanın. Daha sonra imzayı kopyalayıp ‘’İmza Düzenle’’ kutusuna yapıştırın. Ayrıca imzanıza resimler ekleyebilir, yazı tiplerini ve renklerini ayarlayabilirsiniz. Bunun için ‘’İmza Düzenle’’ adı altında mini biçimlendirmelerde bulunabilirsiniz.
 • Adım 5: Bu kısımda ‘’Varsayılan İmzayı Seç’’ yazısının altından imza seçeneklerini ayarlayın. Her e-posta hesabı için farklı imzalar kullanabilirsiniz. Bunun için bir e-posta hesabı seçin. İmzanız ‘’Yeni İletiler’’ de gözükmesini istiyorsanız kutucuğu işaretleyin. Otomatik olarak imza eklemek istemezseniz ‘’Hayır’’ ya da ‘’Yok’’ seçeneğini işaretleyin.
 • Adım 6: Son olarak mailde imza için, yaptığınız ayarları kaydedin ve ‘’Tamam’’ seçeneğini seçin. 

Not: Outlook yeni imzanızı iletiye eklemez, imzayı el ile iletiye eklemeniz gerekir. İmzayı el ile eklemek için ‘’İleti’’ seçeneğinden ‘’İmza’’ bölümüne geçin ve yeni oluşturduğunuz imzayı ekleyin.

Maile Resimli İmza Nasıl Eklenir?

 • Adım 1: Öncelikle maile resimli imza eklemek için, yeni bir ileti açıp İmza> İmzalar kısmına gidin.
 • Adım 2: Düzenlenecek imzayı seçin ve resim eklemek istediğiniz imzaya tıklayın.
 • Adım 3: Resim simgesini seçin, buradan görüntü dosyasını bulun ’’Ekle’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 4: Resmi boyutlandırmak için resme sağ tıklayıp resmi seçin. ‘’Boyut’’ sekmesini ayarlayıp, görüntünüzü yeniden boyutlandırın. 
 • Adım 5: Yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için ‘’Tamam’’ seçeneğine tıklayın. Bu adımları uygularsanız maile imza ekleme de problem yaşamazsınız.
Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Kasım 2020, 07:42

Kişisel Bilgisayarınız Bir Sorunla Karşılaştı Hatasına 3 Çözüm

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası, halk arasında ‘’Mavi ekran hatası’’ olarak bilinen bir problemdir. Windows problemleri arasından en yıkıcı problem olan bu hata sonrasında birçok verinizi kaybedebilirsiniz. Bu yüzden aşağıdaki mavi ekran hatası çözüm önerilerine bakarak problemin üstesinden gelebilirsiniz. Kısaca çözümler şunlar; Windows’u güncellemek Sistem dosya denetleyicisini açmak Son...

Devamını Görüntüle