Reklam09 Aralık 2020'de eklendi

Laptop Pil Göstergesi Kayboldu Hatası Çözümü

Laptop Pil Göstergesi Kayboldu Hatası Çözümü

Laptop pil göstergesi kayboldu diye kesinlikle üzülmeyin. Biliyoruz bu büyük bir sorun fakat aşılmayacak derecede bir sorun da değil emin olabilirsiniz. Özellikle şarj göstergesinin öneminin ne kadar büyük olduğunun herkes farkındadır. Bazen kaybolabilir ya da yanlışlıkla silinebilir. Bu tip durumlarda yapılması gereken birkaç adım vardır. Uyguladığınız takdirde kolaylıkla dizüstü bilgisayarı için şarj göstergesini getirebilirsiniz. Şimdi hiç vakit kaybeden gelin çözümüne birlikte bakalım.

Windows 10 Laptop Şarj Göstergesi Nasıl Aktif Edilir?

Windows 10 bildiğiniz gibi dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi. Bu işletim sisteminin de sahip olduğu sorunları çözmek bazı durumlarda çok kolay olabiliyor. Şimdi gelin size bilgisayar şarj göstergesi kayboldu sorununun adımlarını teker teker anlatalım.

  • Adım 1: Başlat menüsünü açıp, dişlilere basıp ayarlar menüsüne gelmeniz gerekmekte.
  • Adım 2: Ayarlar menüsünde “Görev Çubuğu” kısmını bulmalısınız. Daha sonra “Görev Çubuğu” ayarlarına gelin. “Sistem simgeleri” kısmına tıklamalısınız.
  • Adım 3: Bildirim alanı sistem simgesi kısmından “Güç” bölümünü bulun ve “Güç” kapalıysa açık hale getirin. 
  • Adım 4: Pil simgeniz artık sistem tepesinde görülecektir. Böylelikle laptop pil göstergesi kayboldu sorununu rahatlıkla çözebilirsiniz.

Bilgisayarda Şarj Göstergesi Kayboldu Ve Anlattıklarımızı Yapmanıza Rağmen Görünmüyor Mu?

Burada birkaç küçük adımı denemeniz gerekmekte. Bazen bu işlemleri yapmanıza rağmen pil simgesi gelmeyebilir. Bu durumda aşağıdaki adımları kullanarak yeniden denemenizi öneririz.

  • Adım 1: “Sistem simgesi aç” kısmına geri dönmelisiniz. Sol üstte bulunan ok simgesine tıklamalısınız. 
  • Adım 2: “Görev Çubuğu” ayarları kısmında bulunuyorken çubukta hangi simgelerin görüleceğini seç’e gelmelisiniz. 
  • Adım 3: Güç ayarının etkinliğinden emin olun. Güç ayarı açık değilse aktif hale getirmeniz gerekiyor. 

Böylelikle laptop şarj göstergesi kayboldu sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemine sahip çoğu bilgisayar için bu adımları yaparak kolaylıkla çözümü elde edebilirsiniz.  Mac bilgisayarlarda bu adımlar geçerlilik oluşturmuyor haberiniz olsun. 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Aralık 2020, 16:27

Pubg FPS Arttırma 2021 Yılında Nasıl Yapılır?

Pubg FPS arttırma 2020 için çokça aranılan bir konu oldu. Eminiz ki 2021’de de aynı oranda aranılacak. Özellikle Pubg bu denli yüksek oyuncu portföyüne sahip oldukça. Hem mobil hem de bilgisayarda iki ayrı FPS arttırma özelliği bulunmakta. Bu özellikleri kullandığınızda oyunu daha kaliteli oynama imkânına sahip oluyorsunuz. Şimdi daha kaliteli...

Devamını Görüntüle

Reklam