Reklam26 Nisan 2021'de eklendi

Kyk Wifi Çıkış Yapma Nasıl Yapılır?

Kyk Wifi Çıkış Yapma Nasıl Yapılır?

Kyk Wifi çıkış yapma işlemi, normal wifiden çıkış işlemine göre biraz daha farklıdır .KYK’da telefon IP’leri takipte olduğu için işiniz olmadığı zamanlarda çıkış yapmanız önerilir. Kredi Yurtlar Kurumu wifi çıkış yapma işlemi için aşağıdaki adımları takip edin.

Kyk Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

  • Yöntem 1: Siteden Çıkış Yapma
  • Yöntem 2: Wifi’nin Çekim Alanına Girin

Yöntem 1: Siteden Çıkış Yapma

Kyk Wifi çıkış yapma işlemi için wifi.kyk.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekir. Sayfa da ‘’Çıkış Yap’’ seçeneğine tıkladığınızda işleminiz başarıyla gerçekleşecek.

Yöntem 2: Wifi’nin Çekim Alanına Girin

Diğer ihtimal ise internetin çekim alanına girmediğiniz için Wifi’ye bağlı değilsiniz, bu yüzden çıkma işlemini gerçekleştiremiyorsunuz. Kendi mobil internetinize ya da başka birinin internetine bağlıyken Kyk Wifi oturum kapatma işlemin gerçekleştiremezsiniz.

Güvenlik gereği devlet çıkma işlemini gerçekleştirmenize izin vermez. Wifi’nizi Kyk internetine bağlayıp, siteden çıkış yapmanız gerekir.

Kyk Wifi Çıkış Sayfası Nerede?

Kyk Wifi çıkış yapma sayfası için kyk.gov.tr wifi çıkış adresine girmeniz gerekir. Açılan sayfadan ‘’Çıkış Yap’’ seçeneğine tıkladığınızda işlemi bitirebilirsiniz. 

Sayfaya başka bir Wifi ile ulaşamadığınız gibi 3 G/4.5 G bağlantısı ile de sayfaya erişiminiz olmaz. Sadece Kyk’nın internetine bağlı olmanız gerekir.

Kyk Wifi Çıkış Yapamıyorum Neden?

Yöntem 1: ‘’Kullanıcı Aktif Değil’’ Hatası

Yöntem 2: ‘’Giriş Hakkınızı Doldurdunuz’’ Hatası

Yöntem 3: Zaman Aşımı Hatası

Yöntem 1: ‘’Kullanıcı Aktif Değil’’ Hatası

Aylık kullanıcı kotanızı doldurduysanız ‘’Kullanıcı Aktif Değil’’ yazısı ile karşılaşabilirsiniz. Kota dolumu gerçekleşmişken Kyk Wifi çıkma işlemini gerçekleştiremezsiniz. İdareye başvurduğunuzda ayın sonunda aktif hale gelir.

Yeni kayıt işlemi yaptıysanız resmi işlemler sırasında bir hata oluşmuş olabilir. E-devlet üzerinden kaydınızı kontrol edin, hata bulursanız idareye başvurup düzeltebilirsiniz.

Yöntem 2: ‘’Giriş Hakkınızı Doldurdunuz’’ Hatası

‘’Giriş Hakkınızı Doldurdunuz’’ şeklinde bir hatayla karşılaşıyorsanız sisteme belirtilen sayı dışında cihazla ile giriş yapmış olabilirsiniz. Daha önceden giriş yaptığınız cihazları Wifi’den çıkartın ve tekrar kullanmayı deneyin.

Yaptığınız işleme rağmen hala bağlantı sağlayamıyorsanız bir süre beklemeniz gerekir. Sorun çözülmediğiyse idareyle iletişime geçmeniz gerekir.

Yöntem 3: Zaman Aşımı Hatası

‘’Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır. Lütfen Anasayfaya Dönüp Tekrar Sisteme Giriş Yapın’’ yazısı ile karşılaştığınızda doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmanız gerekir.

 ‘’Anasayfa’’ seçeneğine tıkladığınızda işlem gerçekleşmiyorsa kendiniz açmanız gerekir. Kyk Wifi çıkış için https://wifi.kyk.gov.tr adresine gidip hesabınızı açmanız gerekir.

Kyk Wifi Tüm Cihazlardan Çıkış

Kyk Wifi tüm cihazlardan çıkış yapma için https://wifi.kyk.gov.tr/ adresine girmeniz gerekir. Açılan sayfada ‘’Çıkış Yap’’ seçeneğine tıkladığınızda Kyk Wifi çıkış yapma İşlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 Kyk’nın bağlantısından tüm cihazları aynı anda çıkaracak bir seçenek bulunmadığı için işlemleri tekrarlamanız gerekir.

Kaynak : https://www.gncbilgi.com/kyk-wifi-cikis-wifi-gsb-cikis/

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Kasım 2020, 09:57

Yıldırım Nikahı Nedir? Nasıl Olur?

Yıldırım nikahı, kısa süre içerisinde evlenmek isteyen kişilerin tercih ettiği ve işlemlerin ‘’Yıldırım’’ kadar hızlı olduğu bir evlenme biçimidir. Evlilik süresinin çok kısa olması, bu adı almasına sebebiyet vermiştir. Yıldırım nikahlarında süreç çok hızlı işlemektedir ve birçok avantajı vardır. Hızlı bir şekilde evlenmek isteyen çiftler, yıldırım nikahı ile 2 ile...

Devamını Görüntüle

Reklam