19 Ocak 2021'de eklendi

Kamera Odaklanmıyor Sorunu Çözümü

Kamera Odaklanmıyor Sorunu Çözümü

Kamera odaklanmıyor sorunu, fotoğraf çekme deneyiminizi olumsuz yönde etkileyen bir problem. Bu problemi çözmek için 4 yöntem deneyebilirsiniz. Kamera odaklanmıyor çözümü için deneyeceğiniz 4 yöntem aşağıda detaylıca verilmiştir. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Kamera Odaklanmıyor Nasıl Çözülür?

  • Yöntem 1: Yüksek RAM Kullanımı
  • Yöntem 2: Batarya Arızası
  • Yöntem 3: Kamera Cam Kırığı ya da Lens Kirliliği
  • Yöntem 4: Kameranın İçine Dolan Pislik 

1) Yüksek RAM Kullanımı:

Kamera odaklanmıyor ise telefonunuzda çok yüksek RAM kullanımı olabilir. Yüklediğiniz uygulamalar veya arka planda çalışan veriler RAM kullanımı artırır.

Telefonunuz odaklanma sağlayabilmesi için bilgileri RAM’de tutar. RAM’de işlenen bilgi fazla olursa telefonun yapacağı hesap artar ve odaklama sorunu ortaya çıkar.

Bu sorunu çözmek için RAM’de çalışan uygulamaları azaltmanız gerekir. Telefonunuzdan bakarak kaç mb RAM harcadığınızı öğrenebilirsiniz.

2) Batarya Arızası:

Telefonun batarya ömrü yarısının altına düşmüş ise telefonda odaklanma sorunu ortaya çıkar. Kamera odaklanmada işlemci, Ram, ekran kartı, sarsıntı engelleme, flaş, gece kamerası gibi opsiyonların aynı anda tam performans çalışması gerekir.

Bataryada problem varsa ya da şarjı az ise bazı opsiyonların çalışmasına izin vermez. Kamera odaklanma sorunu için yeni bir batarya almanız gerekir.

3) Kamera Cam Kırığı ya da Lens Kirliliği:

Telefon kamerasının önü UV filtre camı ile korunur. Bu camların işlevi pislikten tozdan ve güneş ışığından korur.

Camlar yapıları gereği ok ince olduğundan dikkatsiz kullanım sonucu kırılabilir. Kırıldığında odaklanma ve yansıma problemleri ortaya çıkar. Bu durumda servise götürmeniz gerekir.

4) Kameranın İçine Dolan Pislik:

Kamera camı ile lensin arasına pislik veya toz kaçtıysa kamerada odaklanma problemi ortaya çıkar. Bu durumda çekmek istediğiniz fotoğraflar bulanık veya net çıkmaz.

Bu durumu tespit etmek için telefonu gökyüzüne doğru tutup buluta zoom yapmanız gerekir. Ekranda herhangi bir lekelenme söz konusuysa lensin arasına toz veya kir kaçmış olabilir.

Bu durumda telefon temizliği ile alakalı bilginiz varsa lens ile koruma camı arasını temizlemeniz gerekir. İsterseniz servise götürüp temizletebilirsiniz.

Samsung Telefonlarda Odaklanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Kamera odaklanma sorunu için, Samsung Members uygulaması içinden ‘’Yardım Alın> İnteraktif Kontroller > Kamera’’ bölümünden kontrol edin.

Sorun çözülmediyse Ayarlar> Uygulamalar > Kamera > Depolama > Veriyi Sil’’ seçeneklerini kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Kasım 2020, 23:44

Varsayılan Google Hesabınızı Android’de Nasıl Değiştirirsiniz?

Google varsayılan hesabı değiştirme işi bir ihtiyaç haline geldi. Bir Android tablet, telefon ya da herhangi bir ürün kullanıyorsanız, Google hesabınızın bu teknolojik aletle her zaman kolay bir şekilde entegre olduğunu bilirsiniz. Varsaydığımız bu sizin hesabınız, Google uygulamaları başta olmak üzere birçok uygulamada nasıl oturum açacağınıza karar verecektir. Bu kararı...

Devamını Görüntüle