Reklam27 Kasım 2020'de eklendi

İPhone’da Uygulama Kitaplığı Nasıl Kullanılır?

İPhone’da Uygulama Kitaplığı Nasıl Kullanılır?

İPhone uygulama kitaplığı, unutsanız bile İPhone uygulamalarınızı düzenli tutmak için bulunur. Uygulamaları ana ekrandan tamamen kaldırabilmek ya da uygulamalara erişmek için uygulama kitaplığını kullanırsınız. Sizin en çok kullandığınız uygulamalara öncelik verir ve orada hazır olur sizin kullanmanızı bekler. Peki, uygulama kitaplığını kullanmak istemiyorsanız nasıl kaldırırsınız? Gelin birlikte bakalım.

İPhone Uygulama Kitaplığına Nasıl Erişebiliriz? 

İPhone uygulama kitaplığını İphone’un en son ana ekrandan bulabilirsiniz. Buraya ulaşmak için;

  1. Adım: İPhone kilidinizi açın.
  2. Adım: Arama çubuğunu ve düzgün şekilde düzenlenmiş uygulama yığınlarını görene kadar sola kaydırın. İstediğiniz yere geldiniz. 

Ayrıca sol üstte Siri’nin önerileri sizi bekliyor olacak. Siri davranışlarınızı ve sık kullandıklarınızı analiz eder ve o uygulamaları size önerir. Bu öneriler, giriş ekranından normal arama yaptığınız gelen öneriler ile aynıdır. Buradan da uygulama kitaplığına ulaşabilirsiniz. 

Aynı kategorilerde bulunan tüm uygulamaları görmek için de daha küçük uygulamalar kümesine dokunabilirsiniz. Siri, bu uygulamaları bir arada gruplandırmak için App Store bilgilerini kullanır. 

Uygulamaları Nasıl Bulurum?

İPhone uygulama kitaplığında bulunan üst kısımda ki arama kutusuna dokunursanız, İPhone ‘da yüklü her uygulama karşınıza gelecektir. Belirli bir uygulamayı aramak için soru işaretine tıklayıp uygulamanın adını yazabilirsiniz. 

İphone uygulama kitaplığı, ayrıca sizin uygulamalar üzerinde yapacağınız işlemleri kullanmanıza da yardımcı olur. Uygulama silme, yükleme… Gibi işlemler için kullanabilirsiniz. Yine de bir uygulamayı aramak için Uygulama Kitaplığı’nı kullanmanız gerekmez. Siri önerilerini açmak için aşağı kaydırabilirsiniz . Bu, iPhone’unuzda Dock’ta veya ana Giriş ekranında değilse bir uygulamayı başlatmanın en hızlı yoludur.

Ana Ekranınızı Düzenlemek için Uygulama Kitaplığını Kullanın

Düzenli ve sistemli bir menü için ana sayfada uygulama kitaplığı kullanmanız önerilir. Ana ekranda bir uygulamayı gizlemek için;

  • Uygulamaya dokunup, basılı tutarak bağlam menüsünü açın,
  • Ardından “Uygulamayı Kaldır” a dokunun. 

Uygulamayı ana ekrandan kesin olarak kaldırmak ve ya iPhone’unuzdan tamamen silmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Ana ekrandan kaldırdığınız tüm uygulamaları daha sonra tekrar eklemeye müsaittir. Bunu yapmak için,

  • Uygulama Kitaplığında bunlara dokunup basılı tutun,
  • Ardından bağlam menüsünde “Ana Ekrana Ekle” ye dokunun.

Tüm uygulamalarda işlem yapmak istemiyorsanız, ihtiyacınız olmayan ana ekranları gizleyebilirsiniz. Bunun için de, Ana ekranı düzenle dedikten sonra sayfaları düzenle kısmından yapabilirsiniz. 

Kendinize özel Ana ekran düzenlemesini “Sayfaları Düzenle” menüsünde de yeniden ekleyebilirsiniz. Bir uygulamaya basılı tutup,  menüden “Ana Ekranı Düzenle” yi seçin. Ardından, alttaki gri çubuğa dokunun ve etkinleştirmek istediğiniz sayfaları seçin.

İPad İçin Uygulama Kitaplığı Nerede?

İphone uygulama kitaplığı, İOS 14 ile birlikte bitirdi. iPadOS 14 itibariyle iPad’de Uygulama Kitaplığı bulunmuyor.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Ekim 2020, 19:21

YouTube Videoları Nasıl İndirilir? Ücretsiz!

YouTube’ da gördüğünüz bir videoyu çok beğendiniz ve indirip saklamak istiyorsanız bunun mümkün olduğunu söylemek isteriz. Videoyu indirdiğinizde internet olmadan da izlemeniz mümkün olacaktır. YouTube Premium ile bu mümkün olsa da maalesef bunun için ücret ödemek zorundasınız. Bu yazımızda size ücretsiz olarak  Android, iPhone telefonunuza ve bilgisayarınıza YouTube‘tan nasıl video indireceğinizi...

Devamını Görüntüle

Reklam