Reklam08 Ekim 2020'de eklendi

iPhone’da Parmak İzi Nasıl Eklenir?

iPhone’da Parmak İzi Nasıl Eklenir?

En çok tercih edilen cep telefonu modellerinden biri iPhone’dur. Ekran kilidini açmak için parmak izi özelliğini kullanabilirsiniz. Her seferinde şifre girmek yerine Touch ID kullanarak parmak izinizle saliseler içerisinde telefonunuzun kilidini açabilirsiniz. Ayrıca kaydedilen şifreleri Touch ID ile kolayca girebilirsiniz.

Parmak İzi İle Tuş Kilidini Açma

1- Telefonunuzun kilidini açıp Ayarlar menüsüne gidin.

2- Eğer telefonunuzda şifre varsa şifrenizi giriniz.

3- Itunes ve Appstore için ve daha önce bahsedildiği üzere kaydedilmiş şifreler için Touch ID kullanmak istiyorsanız bu seçenekleri açmalısınız.

4- Parmak izi ekle kısmından yeni parmak izi ekleyebilirsiniz. İki elinizden de seçtiğiniz parmaklarınızı okutabilirsiniz.

5- Parmağınızı, parmak izi simgesi tamamen kırmızı dolana kadar TouchID’ye yerleştirip kaldırın. Aynı parmağınızı aynı pozisyonda yerleştirmelisiniz.

6- Yine aynı parmağınızın pozisyonunu değiştirerek parmak kenarlarını da okutmalısınız.

7-  Tamamlandı ekranı çıktıktan sonra parmak iziniz başarıyla kaydedilmiş demektir. Dilerseniz diğer parmaklarınızı da okutabilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Kasım 2020, 09:57

Yıldırım Nikahı Nedir? Nasıl Olur?

Yıldırım nikahı, kısa süre içerisinde evlenmek isteyen kişilerin tercih ettiği ve işlemlerin ‘’Yıldırım’’ kadar hızlı olduğu bir evlenme biçimidir. Evlilik süresinin çok kısa olması, bu adı almasına sebebiyet vermiştir. Yıldırım nikahlarında süreç çok hızlı işlemektedir ve birçok avantajı vardır. Hızlı bir şekilde evlenmek isteyen çiftler, yıldırım nikahı ile 2 ile...

Devamını Görüntüle

Reklam