06 Aralık 2020'de eklendi

İphone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

İphone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

IPhone uygulama gizleme işlemi, Android de olduğu gibi uygulamaları tamamen gizlemenize izin vermeyen bir sisteme sahiptir. Bu durum büyük olasılıkla güvenlik nedenlerinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Fakat yine de bir uygulamayı gizlemek için bir takım yöntemler bulunmaktadır. Gelin bu adımlara birlikte bakalım.

İphone’da Uygulama Gizleme İçin Uygulama Kitaplığına Taşıyabilirsiniz

İphone iOS 14 sisteminden başlayarak, artık bir uygulamayı Uygulama Kitaplığına gönderebilirsiniz. Böylelikle ekranınızdan gizlemeniz kolay olacaktır.  Bunu yapmak için;

Adım 1: Ana ekranda bulunan uygulamanın simgesine uzun süreli tıklayın.

Adım 2: Uygulamayı Kaldır” ve “Uygulama Kitaplığına Taşı ”ya dokunun.

iPhone uygulama saklama işlemini bir nevi böylelikle gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Tam anlamıyla uygulamayı gizlemeniz maalesef şimdilik zor görünüyor.

İphone Uygulama Gizleme İçin Diğer Bir Yol: Siri Ve Arama Önerileri Dışında Tutma

Siri önerileri, ekranda genellikle görülür. Uygulamayı bulmak için de düzenli olarak bu aramayı kullanırsınız. Gizlemek istediğiniz uygulama da zaman zaman burada size önerilebilmektedir ya da diğer uygulamaları aradığınızda karşınıza çıkabilir.

Özellikle o uygulamayı çok kullanıyorsanız Siri size kesinlikle tavsiye olarak çıkarır.   Bu yüzden şu adımları kullanarak IPhone’larda uygulama gizleme işlemini listelerden de olsa uygulamayı kaldırabilirsiniz:

Adım 1: Ayarlar bölümüne giriyorsunuz. Siri ve araya gidiyorsunuz.

Adım 2: Listeden aramalardan gizlemek istediğiniz uygulamayı buluyorsunuz.

Adım 3: “Uygulamayı Göster” bölümünde bulunan seçenekleri devre dışı bırakın.

İPhone Uygulama Gizleme Programı

Dosyaları saklamak ya da gizlemek istiyorsanız, içeriği açık bir şekilde gizleme amacıyla “kukla” bir uygulama kullanmak isteyebilirsiniz. Bu uygulamalar, gizlemek istediğiniz uygulamayı “hesap makinesi” gibi iyi huylu uygulamalara dönüştürebilir. Gerçek amaçları, şüphe uyandırmadan dosya ve bilgi gizlemektir. Fakat IPhone’larda uygulama gizleme için bulunan programlar;

  • Hesap makinesinin gizlenmesini istiyorsanız, Hesap Makinesi # uygulaması,
  • Özel Hesap Makinesi veya Turbo Vault’a da bakabilirsiniz,
  • Gizli Klasör Kasası , fotoğrafları, parolaları ve daha fazlasını saklayabileceğiniz kilitli bir klasör oluşmaktadır,
  • Apple Notes’ta, Notları Yüz veya Dokunma Kimliği ile uygulamaları kilitleyebilirsiniz.

Iphone ekranda uygulama gizleme için bu ve benzeri bir takım durumları kullanabilirsiniz. Fakat bilmeniz gerekiyor ki tam manası ile uygulama gizleme işlemini yapmak zordur. Apple bunu kabul etmemektedir.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Haziran 2022, 11:08

Telefonlar İçin En İyi Metin Okuma Uygulamaları

Saatlerce bilgisayar ekranında vakit geçirerek, işlerinizi tamamladıktan sonra e-kitap okumak için gözleriniz çok yorgun kalıyorsa ne yapabilirsiniz? Yazımızın devamında paylaşacağımız metin okuma uygulamaları sayesinde, okumak ve gözlerinizi daha çok yormak yerine arkanıza yaslanarak dinlenirken, uygulamalar sizin için ekranınızda olan metinleri yüksek sesle okuyabilir. Telefon İçin Metin Okuma Uygulamaları Üçüncü taraf...

Devamını Görüntüle