Reklam21 Ekim 2020'de eklendi

iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır? Restart atmak

iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır? Restart atmak

iPhone güvenilir ve hataya az yer veren bir telefon olsa da, bazen bir sorunu çözmek için yeniden başlatmanız gerekir. Teknik olarak, birden fazla iPhone yeniden başlatma ve sıfırlama methodu vardır, bu nedenle her birinin ne yaptığını ve belirli bir durumda hangisini kullanmak istediğinizi bilmek önemlidir. Yeniden başlatmanın basit yolu telefonu kapatıp tekrar açarak yeniden başlatmaktır. Buna yumuşak sıfırlama da denilir. Bu sorununuzu çözmezse veya iPhone’ unuz donmuşsa, zorla yeniden başlatmayı deneyin. Ne yeniden başlatma ne de zorla yeniden başlatma telefondaki verileri veya ayarları silmez, bu nedenle endişelenecek bir şey yoktur.

iPhone Yeniden Başlatma

Bu iki yeniden başlatma yöntemi, iPhone’ daki tüm içeriği silen ve fabrika durumuna döndüren sıfırlama değildir. İsterseniz iPhone’ unuzu sıfırladıktan sonra, verilerinizi bir yedeklemeden de geri yükleyebilirsiniz.

iPhone 11, iPhone XS / XR ve iPhone X Nasıl Yeniden Başlatılır

iPhone X, XS / XR ve iPhone 11′ de Apple, cihazın yan tarafındaki düğmeye yeni işlevler atadı. Siri’yi etkinleştirmek, SOS özelliğini veya diğer görevler için kullanılabilir. Bu değişiklik nedeniyle, yeniden başlatma işlemi önceki modellerde kullanılan yöntemden daha farklıdır.

İPhone 11 veya iPhone XS / XR / X’i yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

1- Yan düğmeye ve sesi kısma düğmelerine aynı anda basın. Sesi yükseltme de işe yarar, fakat buna basarsanız  yanlışlıkla bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. (iPhone 7’de sesi kısma düğmesine basmanız gerekir.)

2- ”Kapatmak için kaydırın” yazısı göründüğünde, yan tuşa ve sesi kısma düğmelerine basmayı bırakın. Telefonunuzu kapatmak için kaydırıcıyı soldan sağa hareket ettirin.

3- Yaklaşık 30 saniye bekledikten sonra iPhone’ u tekrar açmak için, Apple logosu görünene kadar yan düğmeye tekrar basın ve basılı tutun. Yan düğmeyi bırakın ve telefonu tekrar başlatın.

Diğer iPhone’lar için yeniden başlatma adımları

1- Uyku/Uyanma düğmesini (tuş kilidi için kullandığınız düğme) basılı tutun. Daha eski modellerde telefonun üst kısmında, iPhone 6 serisi ve daha yeni modellerde ise sağ taraftadır.

2- Ekranda telefonu kapatma kaydırıcısı göründüğünde, Uyku/Uyanma (tuş kilidi) düğmesini bırakın.

3- Telefonu kapatma kaydırıcısını soldan sağa kaydırın. Bu işlemden sonra telefonunuz kapatılacaktır.

4- Telefon kapandığında, Uyut/Uyandır (tuş kilidi)  düğmesine basın ve basılı tutun.

5- Apple logosu ekranda göründüğünde, Uyut/Uyandır düğmesine basmayı bırakın ve iPhone’un yeniden başlamasını bekleyin.

iPhone 11, iPhone XS / XR, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone SE 2’yi Yeniden Başlatmaya Zorlama

Yumuşak yeniden başlatma birçok sorunu çözebilir. Fakat telefon tamamen donduğunda ve Uyut/Uyandır düğmesine tepki vermediğinde olduğu gibi bazı durumlarda, zorla yeniden başlatmayı denemeniz gerekir.

Face ID’ye sahip iPhone’larda (iPhone 11 serisi, iPhone XS / XR veya iPhone X), iPhone 8 serisi veya iPhone SE 2’de zorla yeniden başlatma gerçekleştirmek için şu adımları izleyin:

1- Sesi Aç düğmesine basın ve bırakın.

2- Sesi Kısma düğmesini basın ve bırakın.

3- Apple Logosunu görene kadar yan düğmeye basın ve basılı tutun (kapatmak için çıkan kaydırıcıyı dikkate almayın) ve ardından tuşu bırakın. Telefonunuz yeniden başlatılacaktır.

iPhone’u Yeniden Başlatmaya Zorlama (Diğer Modeller)

Zorla yeniden başlatma veya donanımdan sıfırlama, telefonu yeniden başlatır ve uygulamaların çalıştığı hafızayı yeniler. Verileri silmez, ancak iPhone’un sıfırdan başlamasına yardımcı olur. Eski bir iPhone modelini yeniden başlatmaya zorlamanız gerektiğinde (iPhone 7 hariç), bu adımları izleyin:

1- Uyku/Uyanma düğmesine ve Ana Sayfa düğmesine aynı anda basın ve basılı tutun.

2- Telefonu kapatma kaydırıcısı göründüğünde düğmelere basmaya ve basılı tutmaya devam edin ve bırakmayın.

3- Apple logosu göründüğünde, Uyut/Uyandır düğmesini ve Ana Ekran düğmesini bırakın. Daha sonra telefonunuz yeniden başlatılacaktır.

iPhone 7 Yeniden Başlatmaya Zorlama

iPhone 7 serisini yeniden başlatma süreci diğer iPhone ‘lardan biraz daha farklıdır. Bunun nedeni, Ana Sayfa düğmesinin bu modellerde fiziksel bir düğme değil dokunmatik panel olmasıdır. Bu yüzden, Apple bu modellerin zorla yeniden başlatılma şeklini değiştirdi.

iPhone 7 serisinde zorla yeniden başlatmaya zorlamak için şu adımları izleyin.

1- Apple logosunu görene kadar ses kısma düğmesine ve Uyut / Uyandır düğmesine aynı anda basın ve basılı tutun.

2- Daha sonra düğmeleri bırakın ve telefonun yeniden başlamasını bekleyin.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Aralık 2020, 11:07

3 Adımda Zula FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Zula fps arttırma çözümleri umuyoruz ki ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu yöntemlerle birlikte Zula’yı daha akıcı ve etkili bir şekilde oynayabileceğinizi düşünüyoruz. FPS düşüşleri bildiğiniz gibi işlemci ve ekran kartı ısındığı zaman meydana gelen bir durum. Bu yüzden onların sıcaklıklarını da kontrol etmeyi unutmayın. Şimdi gelin nasıl FPS arttırırız inceleyelim. Zula FPS...

Devamını Görüntüle

Reklam