Reklam23 Haziran 2022'de eklendi

iPhone Kameralarda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

iPhone Kameralarda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Apple düzenli olarak iPhone cihazlarda yazılım ve donanım güncelleştirmeleri yaparak, kullanıcılar için en iyi deneyimleri sunmayı sağlar. Birkaç yıl önce eller serbest fotoğraf ve video çekebilmek için mükemmel bir zamanlayıcı kullanmaya başladı. Bu özellik Apple cihazlarındaki kamera uygulamasında mevcut olsa da bazı kullanıcılar bu özelliği bulmakta zorlanabiliyor. iPhone kamera zamanlayıcıyı kullanmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone Kamera Zamanlayıcısı Kullanımı

iPhone kamera zamanlayıcı özelliği sadece normal fotoğraf çekimleri için bir geri sayım ayarlamaktan öte, seri çekim modunda da aktif olarak kullanılabilmektedir. Zamanlayıcı ayarladıktan sonra seri çekim modunda 1 fotoğraf yerine 10 fotoğraf çeker. Zamanlayıcı aktif iken birden fazla fotoğraf çekmesi engellenemez. Bu nedenle çektiğiniz fotoğrafların içerisinden beğenmediğiniz fotoğrafları silebilirsiniz.

Zamanlayıcıyı kullanmak için adımları inceleyelim.

iPhone Telefonda Zamanlayıcı Nasıl Açılır?

 1. iPhone’unuzda kamera uygulamasını açın. Uygulama, en son hangi modda kullandıysanız o modda açılacaktır. Uygulamanın mod menüsünü (deklanşör butonunun hemen üzerinde) sola veya sağa çekerek “Fotoğraf” moduna geçin.
  iPhone Cihazlarda Zamanlayıcı Nasıl Açılır
 2. Burada zamanlayıcı açmak için iki alternatif yol bulunmaktadır. Ekranın üst kısmında bulunan yukarı ok tuşuna dokunarak, “Fotoğraf” modunda erişebileceğiniz ek seçenekler bulunmaktadır. Buradan zamanlayıcıya erişerek, açabilirsiniz. Alternatif diğer yol ise mod menüsünde “Fotoğraf” moduna geldiğinizde yukarı doğru kaydırarak menüyü açabilirsiniz.
 3. Mod menüsü açıldıktan sonra zamanlayıcı simgesini görecekseniz, buna dokunun.
  iPhone zamanlayıcı
 4. Simgeye bir kez dokunduğunuzda simge içerisinde 3 alternatif seçenek çıkacaktır. Zamanlayıcı kapatabilir, 3 saniyelik veya 10 saniyelik zamanlamalar açabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz en uygun seçeneği seçebilirsiniz.
  iphone kamera zamanlayıcısı
 5. Zamanlamayı seçtiğinizde sağ üstte zamanlayıcı simgesiyle, seçmiş olduğunuz süre çıkacaktır. Deklanşöre bastığınız an seçtiğiniz saniye üzerinden geri sayıma başlayarak, fotoğraf çekmeye başlayacaktır. Artık tek yapmanız gereken, kamera karşısında poz vermektir.

Eski Model iPhone Cihazlarda Zamanlayıcı Nasıl Açılır?

 1. iPhone cihazınızda kamera uygulamasını açın.
 2. Alt kısımda yer alan modlardan, fotoğraf moduna geçin.
  iphone kamera zaman ayarı
 3. Üst kısımda saat simgesine benzeyen zamanlayıcıya dokunun. Geri sayım süresini tercihinize göre 3 veya 10 saniye olarak seçin. Kapatmak istediğinizde kapalı seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.
 4. Seçtiğiniz süre en üstte gösterilecektir. Sayımı başlatmak için deklanşöre basarak, poz verebilirsiniz.

Yukarıda ki işlemleri yaparken herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz. iPhone özellikli cep telefonlarında yaşanan diğer sorunları çözmek için iPhone kişileri aktarma, iPhone sesi az çıkıyor , iPhone uygulama gizleme gibi içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Ekim 2020, 12:25

Instagram Fotoğraflarında Yorumlar Nasıl Kapatılır?

Hemen hemen herkes Instagram kullanmaktadır. Hayatımızı, yediğimizi, içtiğimizi, gezdiğimiz yerleri insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Fakat bazen istenmeyen yorumlar alınabiliyor. Sahte hesaplardan, tanımadığınız insanlardan gelen yorumları kapatmak ya da fotoğraflarınızı tamamen yorumlara kapatmak mümkün. Bu yazımızda nasıl yorumlar sınırlandırır ya da kapatılır size anlatacağız. Fotoğraf yorumları nasıl sınırlandırılır? 1- Instagram uygulamasını...

Devamını Görüntüle

Reklam