Reklam14 Aralık 2020'de eklendi

iPhone Hoporlör Sesi Az Çıkıyor Çözümü

iPhone Hoporlör Sesi Az Çıkıyor Çözümü

Iphone hoparlör sesi az çıkıyor diye bir sorunumuz var ki gerçekten bizi çileden çıkarabilecek hatta telefonu değiştirmeye kadar gidebilecek büyük bir sorun belki de. Bu sorunu aşmak için çeşitli yollar bulunuyor. Biz bir kısmını size vereceğiz fakat sizin için en yararlı olan hangisi kendinizin deneyimlemeyerek bulması en doğrusu diyebiliriz. Şimdi dilerseniz hiç vakit kaybetmeden çözümlerimize geçelim ne dersiniz?

iPhone Hoparlör Sesi Az Çıkıyor Adım Adım İnceleme

Konuştuğunuzda ya da bir şeyler dinlemek istediğinizde, sesi net duyamıyorsanız, ses cızırtılı ya da az geliyorsa ses kalitesinde bir sorun vardır. Bu sorunu aşmak için;

1) Ses ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Eğer aygıtınızda zil/sessiz anahtarı bulunuyorsa turuncu renk görünmeyecek kadar ileri itmelisiniz. İPad kullanıcıysanız sağ üst köşeden aşağı kaydırarak Denetim Merkezine gelebilirsiniz. Sessiz mod’un açık mı kapalı mı olduğunu görebilirsiniz. 

2) Iphone hoparlör temizleme işlemini yapmanızı kesinlikle öneriyoruz. Hoparlör girişleri toz ve ya farklı şekilde engellenebilir. Kirli olduğunda sıklıkla sesin az gelmesi normaldir. Küçük ve yumuşak bir fırça ile telefonunuzu temizlemelisiniz. 

3) Aygıt kontrolünüz çok önemlidir. Bunun için;

  • Ayarlar bölümüne girmelisiniz. 
  • Ses ve dokonuş kısmına gelmelisiniz. 
  • Zil sesi ve uyarılar sürgüsünü ileri geri sürüklemelisiniz. Ses az geliyorsa Apple Destek ile iletişime geçin.

4) Bir arama yaparak sesi denemelisiniz. FaceTime araması yapmalısınız. Hala sesi duyamıyorsanız sorun sinyallerden ya da ses kartından olabilir. Hala sorun varsa telefonunuz için bir desteğe ihtiyacınız bulunuyor. 

iPhone sesi az problemi için bu 4 yöntemi deneyebilirsiniz. Bunların yanı sıra aşağıdaki yöntem de size yardımcı olabilir;

iPhone Hoparlör Çalışmıyor

Hoparlör hiç çalışmıyorsa, atabileceğiniz birkaç adım bulunuyor. Bu adımlar IPhone hoparlör cızırtı gibi sorunları da düzeltmenize yarayacaktır. 

  • Eski bir yöntem olabilir ama kesinlikle telefonu aç kapa yapmayı denemelisiniz. 
  • Telefonunuza reset atmak da işe yarayacaktır. 
  • Yazılım güncellemelerini kontrol etmelisiniz. Güncelleme varsa kullanın. 
  • Eğer hala sıkıntı yaşıyorsanız iphone hoparlör değişimi için ya da destek için Apple müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.
Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Ekim 2020, 09:17

iPhone’da Parmak İzi Nasıl Eklenir?

En çok tercih edilen cep telefonu modellerinden biri iPhone’dur. Ekran kilidini açmak için parmak izi özelliğini kullanabilirsiniz. Her seferinde şifre girmek yerine Touch ID kullanarak parmak izinizle saliseler içerisinde telefonunuzun kilidini açabilirsiniz. Ayrıca kaydedilen şifreleri Touch ID ile kolayca girebilirsiniz. Parmak İzi İle Tuş Kilidini Açma 1- Telefonunuzun kilidini açıp...

Devamını Görüntüle

Reklam