02 Kasım 2020'de eklendi

iPad Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?

iPad Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?

iPad‘inizi uzun süredir kullanmadıysanız şifresini unutmanız olağandır. Bu şifreyi unuttuğunuzda iPad’inizi açamazsınız. Ancak en önemlisi, App Store ve diğer Apple hizmetlerinin kilidini açan Apple Kimliği parolasıdır. Tüm uygulama verileriniz ve telefonunuzda bulunan fotoğraf ve belgeleriniz burada yedeklenmiş bir şekilde durmaktadır. Apple Kimliği parolanızı unutursanız iPad’inizi kullanabilirsiniz fakat uygulama indirme veya dosyaları iCloud’a yedekleme gibi işlemleri yapamazsınız. Her iki durumda da iPad’inizi kurtarma yollarını bu yazımızda anlattık.

Apple ID Şifre Kurtarma

Eğer uzun zamandır uygulama indirirken yalnızca parmak izinizi kullanıyorsanız Apple ID‘nizi unutmanız normaldir. Fakat bunu çözmenin kolay yolu vardır. Aşağıdaki adımları takip ederek Apple ID’nizi yeniden oluşturabilirsiniz.

1- Apple’ın Apple ID ile giriş yapmanızı sağlayan şu sitesine girin.

2- Okla gösterdiğimiz ”Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz ?” yazan yere tıklayın.

3- Apple ID için kullandığınız mail adresini girin ve devama tıklayın.

4- Apple ID’niz ile bağlantılı olan telefon numaranızı yazın ve devama tıklayın.

5- Telefon numaranızı girdikten sonra Apple, Apple Kimliğinizle giriş yapmış  olduğunuz her cihaza bir bildirim gönderir. Kullandığınız cihaza bağlı olarak İzin Ver’e dokunun veya Göster’i tıklayın ve ardından parolanızı sıfırlamak için talimatları izleyin.

iPad’imin şifresini unuttum, nasıl kurtarabilirim?

iPad’inizi kullanabilmek için, eğer şifre koyduysanız şifreyle açmanız gerekiyor. Bazen Touch ID kullanmaktan şifre unutulabiliyor fakat iPad’inizi yeniden başlattığınızda bu şifreyi girmek zorunda olduğunuz için, şifreyi hatırlamanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek iPad’inizin şifresini yeniden oluşturabilirsiniz. Fakat bunu yaparken iPad’inize reset atmanız gerekiyor. Bunun anlamı tüm verileriniz silinecek ve iPad’iniz ilk aldığınız haline dönecektir. Daha önce iPad’inizi yedeklediyseniz, iPad’inizi resetledikten sonra son yedekten bütün verilerinizi geri döndürebilirsiniz.

1- Buradaki linke tıklayarak iCloud’a  girin.

2- iPhone’umu bula tıklayın, harita göründüğünde, Tüm Aygıtlar’ı tıklayın ve listeden iPad’inizi seçin.

3- iPad’inizin adını tıkladığınızda, haritanın köşesinde bir pencere belirir. Bu pencerede üç düğme vardır: Ses Çal, Kayıp Modu (iPad’i kilitler) ve iPad’i Sil.
4- iPad’i Sil’e dokunun ve talimatları izleyin. Seçiminizi doğrulamanızı isteyecektir. Tamamlandığında, iPad’iniz sıfırlanacaktır. Şarjınızın full olduğundan ve iPad’inizi şarja taktığınızdan emin olun. Bu işlem zaman alacaktır.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Ekim 2020, 07:01

Bilgisayarı Satmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kullandığınız bilgisayar artık size yetmiyorsa, yavaşlamışsa yeni bilgisayar almak bazen en iyi çözümdür. Yeni bilgisayar almadan önce kullandığınız bilgisayarı satabilirsiniz. Eski bilgisayarınızı satmak ve yenisini almak istiyorsanız önceden bazı işlemler yapmalısınız. Bütün bilgilerinizi sildiniz fakat gerçekten sildiniz mi? Peki ya bilgisayarınızda casus bir yazılım yüklüyse? Bunun gibi soruları cevaplamak için...

Devamını Görüntüle