20 Ekim 2020'de eklendi

iPad Açılmazsa Ne Yapmalıyım

iPad Açılmazsa Ne Yapmalıyım

Genel olarak bir iPad’in ekranı siyah olduğunda, onu etkinleştirmek için Ana Ekran düğmesine veya Uyku/ Uyanma (tuş kilidi) düğmesine basmanızı bekler. Bu tuşlara bastığınızda tepki vermeyen bir iPad varsa, kapanmış olabilir. Uykudan uyanmayan bir iPad’i düzeltmenin çözümleri basit veya karmaşık olabilir.

Bir iPad’in açılmamasının en yaygın nedeni bitmiş şarjdır. Ancak sorun, bozuk yazılım veya bir donanım sorunu da olabilir. Bu yüzden aşağıda verdiğimiz yöntemleri deneyip sorunun ne olduğunu anlayabilirsiniz.

Açılmayan bir iPad’e ne yapılır?

1- iPad’i açın. iPad’in üst kısmındaki Uyku/Uyanma düğmesine basın ve basılı tutun. iPad kapandıysa, birkaç saniye sonra Apple logosu çıkmalı ve ardından iPad’iniz normal şekilde açılıyorsa bir sorun yok demektir. Bazen ortam ısısı iPad’in çalışmasına uygun olmadığında iPad’iniz kendini korumaya almak için kapanabilir.

2- iPad’iniz normal bir şekilde açılmıyorsa hard restart yaparak, iPad’inizi yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Zorla yeniden başlatmayı bu şekilde yapabilirsiniz; Apple logosunu görene kadar ana ekran ve Uyku/Uyandırma düğmelerine aynı anda basın ve en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Ardından iPadiniz normal bir şekilde açılacaktır. Bunu yapmanız verilerinizin silinmesine neden olmayacaktır.

3- iPad’iniz ilk iki adımda açılmıyorsa şarjı bitmiş olabilir. Bu durumda, iPad’inizi şarja takın ve bekleyin. Pil dolarken bir saat bekleyin, ardından iPad’i açın. İPad açılsa bile gücü azalmış olabilir, bu nedenle mümkün olduğunca uzun süre veya pil tamamen dolana kadar şarjda bırakın.

4- İpad’iniz tüm denemelerinize rağmen cevap vermiyorsa donanımsal bir sıkıntı olabilir. Bu durumda yapılacak tek şey iPad’inizi Apple yetkili servisine götürmektir. Yetkili servis sorunun kaynağını saptayıp çözecektir.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Kasım 2020, 09:02

Mac Denetim Merkezi Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

Mac denetim merkezi, tüm sistem geçişlerini ve denetimini tek bir menüde birleştirir. Hem de koyu mod, şu an çalışan mod gibi yeni özelliklere de erişim elde etmenizi sağlar. Mac’te denetim merkezi kısacası apple ürünleri için önemli sayılabilecek düzeydedir. Gelin şimdi nasıl denetim merkezini kullanırız birlikte görelim. Apple Denetim Merkezi Kullanma...

Devamını Görüntüle