Reklam01 Ocak 2021'de eklendi

İnternetten Alınan Telefon Nasıl Garantiye Gönderilir?

İnternetten Alınan Telefon Nasıl Garantiye Gönderilir?

İnternetten telefon garantisi için garantinin nereye ait olduğunu bilmek gerekir. Distribütör ve ithalat garantilerinde farklı adımlar izlemek gerekir. Aşağıda 2 farklı yol sunduk. Telefonunuzun garantisine göre yönergeyi takip edebilirsiniz. Dilerseniz, internetten alınan telefon nasıl garantiye gönderilir? Sorusunun cevabını verelim;

1.Distribütör Garantili Telefonlar İçin: 

Distribütörün garanti verdiği cihazlar, telefon üreticileri ile direk bağlantılı telefon şirketleridir. Örneğin Apple Türkiye Distribütörleri tarafından getirilen telefonlar yine Apple tarafından servisi sağlanır. Garanti gibi durumları kendi teknik servisi onarır. En güvenilir yöntem olarak bilindiği için kişiler satın alırken buna dikkat ederler. Bu durum zaman zaman değişme ihtimali olabilir. İnternetten alınan telefon garantisi için en iyi yol olduğu söylenebilir.

2.İthalat Garantili Telefonlar İçin: 

Garantisi özel şirketler tarafından sağlanan cihazlardır. Örnek vermek gerekirse, bir şirket açıp yasal yollar ile telefon getirdiğinizde elinizdeki ürünlerin garantisini siz sağlamanız gerekir. Fakat ülkeye üretici firma girerse garantisini bu firma karşılaması gerekir. Sizin bu ürünlere garanti sağlamanıza gerek kalmaz.

Not: Telefonun fiyatı garanti durumunu direk etkiler. Ucuza aldığınız üründen kar etmek yerine zararlı çıkabilirsiniz.

İnternetten Ürün Alınca Garanti Ne olur?

Öncelikle güvenirliği ve bilinirliği olmayan sitelerden alışveriş yaparsanız dolandırılırsınız. Aldığınız ürünün aynısı gelmeyebilir.

  • İnternetten alınan telefon garantisi için distribütör garantili olup olmadığına bakın. Bu garanti varsa direk üretici firmaya yollayabilirsiniz.

Diğeri ise ithalat garantili cihazları kapsar. Bu yol ise firmalar yerine kişi tarafından garantisi sağlanır.

  • İnternetten alırsanız distribütör ya da ithalat garantisi seçenekleri bulunur. Bunların dışına çıkarsanız dolandırılma ihtimaliniz artar.

Not: En güvenli ve bilindik yol firma garantisi bulunandır. Sizden kaynaklı bir sorun yoksa telefonunuzun sorununu giderip size iade ederler.

İnternetten Alınan Telefon Nasıl İade Edilir?

  • Eğer ürününüzde gözle görülen hasar ya da bozukluk görünüyorsa hukuken açık ayıp sayılır. 30 gün içinde satıcıya bildirip iade etme hakkınız bulunur.
  • Kullanıcının ilk başta fark edemeyeceği kullanınca anlaşılan ürüne hukuken gizli ayıp denir. Böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız ürün elinize geçtiğinde iade etmek için 2 yıl süreniz bulunur.
  • 7 gün içinde tüketicinin sebep belirtmeksizin cayma hakkı bulunur.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Aralık 2020, 11:40

İphone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

IPhone uygulama gizleme işlemi, Android de olduğu gibi uygulamaları tamamen gizlemenize izin vermeyen bir sisteme sahiptir. Bu durum büyük olasılıkla güvenlik nedenlerinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Fakat yine de bir uygulamayı gizlemek için bir takım yöntemler bulunmaktadır. Gelin bu adımlara birlikte bakalım. İphone’da Uygulama Gizleme İçin Uygulama Kitaplığına Taşıyabilirsiniz İphone iOS...

Devamını Görüntüle

Reklam