Reklam21 Kasım 2020'de eklendi

Instagram’dan Satış Yapmak İçin 5 Tüyo

Instagram’dan Satış Yapmak İçin 5 Tüyo

Instagram’dan satış yapmak, henüz e-ticarette yeni olanların veya ticarete 0’dan atılmak isteyenlerin aradığı satış modelidir. Bu modelde Instagram platformu üzerinden takipçilere ulaşarak satış hacmini genişletmek amaçlanır. Başarılı politikalar sonucunda kazançlar ciddi oranda arttırılabilir. Peki, nasıl? Instagram satış konusunda kendinizi nasıl geliştirip, nelere dikkat etmelisiniz?  İşte, ayrıntılar;

Instagramdan Nasıl Satış Yapılır?

 • Tüyo 1: Kurumsallaşma çalışmaları yapın
 • Tüyo 2: Profesyonel tasarımlara geçin
 • Tüyo 3: Kitlenizin olduğu yeri bulun.
 • Tüyo 4: Reklam vermeye başlayın.

Tüyo 1: Kurumsallaşma Çalışmaları Yapın

Instagram’dan satış yapmak istiyorum düşüncesindeyseniz ilk olarak kurumsal bir hesap oluşturmak için adımlar takip etmeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki şeylerin mutlaka olması gerekir;

 • Konsept tasarımlar
 • Logo
 • Kurumsal kullanıcı adı
 • Paylaşım düzeni
 • İletişim numarası ve adresi

Bunları tamamladıktan sonra bir sonraki adıma  geçebilirsiniz.

Tüyo 2: Profesyonel Tasarımlara Geçin

Instagram’dan satş yapmak isteyenler için altın kural profesyonelliktir. Instagram üzerinde profesyonel tasarımlar her zaman güven verir. Bu nedenden dolayı da konunuza paralel olarak tasarım konseptleri oluşturup paylaşmalısınız. Bu görsellerde iletişim bilgileri de olmalı. Peki, bu görselleri nerede yapabilirsiniz?

 • Adobe PhotoShop
 • PhotoScape
 • Canva ve diğer online düzenleyiciler

Tüyo 3: Kitlenizin Olduğu Yeri Bulun

Sattığınız ürünün hangi kitleye hitap ettiği hakkında bilgileriniz vardır elbette. Bu bilgilerinizden yola çıkarak kitlelere ulaşmalısınız. Peki, bunu nasıl yaparsınız?

İlk olarak rakiplerinizin hesaplarında yer alan kişilere davet amaçlı takip isteği gönderin. Belirli bir yerden sonra komple takipten çıkın. Daha sonraki süreçte ise düzenli olarak hashtagleri kontrol edin. Unutmayın, doğru hashtagi yakaladığınız anda potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

Tüyo 4: Reklam Vermeye Başlayın

Instagram’dan yapılan satışların birçoğu reklamdan faydalanabiliyor. Sizler de Instagram satış konusunda daha gelişmek istiyorsanız sağlam bir rekam bütçesi ile reklam çalışmalarına başlamalısınız. Bu reklam çalışmalarında; yaş, cinsiyet, lokasyon gibi konulara çok dikkat etmelisiniz.

Bu bilgilerin yanlış girilmesi hedef kitleye ulaşımda problem yaratabilir. Bu yüzden dolayı reklam vermeden önce kitle analizi yapmayı unutmayın. Reklam bütçesinin kötü kullanılması iflasa yol açabilir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Kasım 2020, 15:05

Bina Hasar Tespiti Nedir? Nasıl Yapılır?

Bina hasar tespiti; sel, deprem, heyelan gibi afetler sonrasında mühendis ve mimarlardan oluşan bir teknik ekip tarafından yapılmaktadır. Gözlemsel olarak yapılan değerlendirmelerde sınıflandırılarak hasar tespit işlemleri yapılmaktadır. Son zamanlarda özellikle Ege ve Marmara bölgelerinde meydana gelen depremler sonrasında ‘’Bina hasar kaydı’’ sıklıkla aranmaktadır. Herhangi bir depreme karşılık hasar kaydınızı sordurmanızı...

Devamını Görüntüle

Reklam