04 Kasım 2020'de eklendi

Instagram ve Facebook Hesaplarını 8 Adımda Birbirine Bağlayın

Instagram ve Facebook Hesaplarını 8 Adımda Birbirine Bağlayın

Instagram ve Facebook hesaplarını bağlama olayı, birçok sosyal medya uzmanı ve sosyal medya tutkunları için merak konusu olabiliyor. Bu yayınımızda zamandan kazanıp daha fazla iş yapabilmeniz için Instagram ve Facebook bağlama hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Instagram ve Facebook Hesapları Nasıl Birbirine Bağlanır?

İki hesabın birbirlerine bağlanabilmesi için otorite sosyal medya platformu olan Facebook’a giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra ise aşağıdaki adımları takip ederek Facebook ve Instagram hesap bağlama işleminizi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. İzleyeceğimiz adımlar kısaca şu şekilde;

  1. Instagram’a girin
  2. Profil sayfasını açın
  3. Ayarlar bölümüne girin ve tıklayın
  4. Hesap bölümüne gelin
  5. Bağlı hesaplar seçeneğine tıklayın
  6. Facebook butonuna basın
  7. Çıkan ekrandakileri onaylayın
  8. Facebook bilgilerinizi girin

1) Instagram’a Giriş Yapın

iOS veya Android işletim sistemlerinden Instagram uygulamasına giriş yapın. Dilerseniz, masaüstünden de giriş yapabilirsiniz.

2) Profil Panelinize Giriş Yapın

Daha sonra profil panelinize giriş yapın. Instagram profil sayfanıza girmek için sağ alt köşede yer alan profilim bölümüne tıklayabilirsiniz.

3) Ayarlar Bölümüne Girin

Instagram’ı Facebook’a bağlamak için tüm işlemlerin başlangıç noktası ‘’Ayarlar’’ a sağ üstten giriş yapabilirsiniz.

4) Hesap Bölümüne Giriş Yapın

Hesap bölümünden hesabınıza ait bütün ayar işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra bağlı hesaplara giriş yapın.

5) Bağlı Hesaplar Seçeneğine Tıklayın

Instagram ile başka programları entegre edebilmek için kullanılan bölümdür. Buradan bağlama işlemini yapabilirsiniz.

6) Facebook Seçeneğine Tıklayın

Instagram ve Facebook hesaplarını bağlamak için ‘’Facebook’’ seçeneğine tıklayın. Tabi, bunun için daha önceden Facebook’a giriş yapmanız gerekmekte.

7) Onaylama İşlemi Yapın

Mobil uygulamasına giriş yapmak için sizden ‘’ONAY’’ istenecektir. Bu aşamada onaylamanız gerekir.

8) Facebook Bilgilerinizi Girin

Eğer, daha önceden Facebook bilgilerini girmediyseniz, bu alanda Facebook bilgilerini girmeniz istenir. Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra bağlama işlemi başarı ile tamamlanacaktır.

Uyarı: Instagram hesabı ile ilişkilendirilmiş Facebook hesabını kaldırma işlemi için 5.adıma kadar aynı işlemi yapınız. Daha sonra bağlı olan hesabı kaldır seçeneğine tıklayın.

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Ekim 2020, 09:18

İşe Girmeden Önce Sosyal Medya Temizliği Nasıl Yapılır?

Hepimiz hayatımızın bir bölümünde sosyal medya temizliği yapmayı düşünmüşüzdür. Özellikle 20’li 30’lu yaşlarınızdaysanız, sosyal medya uzun bir süredir hayatınızdadır. Sinirli bir anınızda attığınız twitler, paylaştığınız bir post ve hatta arkadaşlarınızın sizin hakkınızda yazdığı yazılar, sizi etiketlediği fotoğraflar bile ileride karşınıza çıkabilir. Artık sosyal medya hepimizin hayatında önemli ölçüde yer edindiğinden,...

Devamını Görüntüle